Сабақ жоспары 9 алгебра

Сынып: 9Мерзімі: 28.01.14.Дайындаған: Мақсұт Нұрсара МұқатайқызыСабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану.Сабақтың типі : білімді бекіту сабағыОқытылатын технологиялар: ақпараттық-коммуникациялық, құзыреттілікті қалыптастыруға бағытталған, модульдік оқыту технологиясыСабақтың әдістері мен оқыту формасы:Оқушылардың топтағы өзіндік жұмысы картография сызбасыҚБТ: практикалық тапсырма, ашық тестөзіндік бағалау.Сабақтың формасы: топтық, жеке, жұптық....
Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып: 9

Мерзімі: 28.01.14.

Дайындаған: Мақсұт Нұрсара Мұқатайқызы

Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану.

Сабақтың типі : білімді бекіту сабағы

Оқытылатын технологиялар: ақпараттық-коммуникациялық, құзыреттілікті қалыптастыруға бағытталған, модульдік оқыту технологиясы

Сабақтың әдістері мен оқыту формасы:Оқушылардың топтағы өзіндік жұмысы

  • картография сызбасы

  • ҚБТ: практикалық тапсырма, ашық тест

  • өзіндік бағалау.

Сабақтың формасы: топтық, жеке, жұптық.

Оқытылатын технологиялар: ақпараттық-коммуникациялық, құзыреттілікті қалыптастыруға бағытталған, модульдік оқыту технологиясы.

Қажетті құрал-жабдықтар: интерактивті тақта, таратпа материалдар, маркерлер, бағалау парағы,

Қолданылған әдебиеттер: оқулық «Алгебра; Шыныбеков, Алматы "Атамұра" ,Б.Г.Зив,В.А.Гольдич "Дидактические материалы" 9 класс С.Петербург.

Мақсаты: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді пайдаланып есептерді әр түрлі тәсілдермен шешу арқылы біліктілік дағдыларының қалыптасуын, меңгеру деңгейлерін анықтау.

Міндеттері:

  • Білімдік:Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді меңгере отырып ,оқушылардың өрнекті ықшамдай білу,тепе-теңдікті дәлелдей білу дағдысын қалыптастыру.


  • Дамытушы: Тригонометрия бойынша қосымша мәліметтерді қарастыра отырып, оқушылардың құзыреттілігін қалыптастыруға бағытталған тапсырмаларды жеке, топтық және жұптық жұмыстарды орындау.

  • Тәрбиелік: өзара сыйластықта тәрбиелеу,топта жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру Өзін-өзі және сыныптастарының жұмыс нәтижесін бағалай білу.

Күтілетін нәтижелер:

  • Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі

  • Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі

  • Тепе-теңдікті дәлелдей алады

  • Өмірмен байланысын айтады.

  • топпен жұмыс істеу арқылы өзара сыйластықта болады, жұмыс істеу дағдылары қалыптасады ,жауапкершілігі артады. Өзіне-өзі талап қояды.

Пәндік құзыреттілік: Тригонометрия тақырыбын қосымша мәліметтермен толықтыра отырып, өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдікті қолдана алу.

Құнды-мағыналық құзыреттілік: Алған білімдерін өмірмен байланысын түсіну, өзіндік білім алу және іздену арқылы білім қалыптастыру.

Ақпараттық құзыреттілік: Қосымша материалдарды өз бетімен салыстыра отырып, талдау жасай алу, қажетті мәліметтерді жинақтау.

Коммуникативтік құзыреттілік: Топта және жеке жұмыс жасай білу, басқа оқушылармен ынтымақтастықта жұмыс жасау, қойылған мақсатқа жету жолдарын бірлесе отырып қарастыру, дұрыс сұрақтар қоя отырып, тақырыптың мәнін аша білу.

Өзіндік менеджмент құзыреттілігі: Туындаған проблемалық сұрақтарға жауап бере алу және күрделі құрылымды тапсырмаларды орындаудың жолын таңдай алу.



Сабақтың құрылымы

1 кезең. Жинақтау кезеңі

Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

модуль

Ұйымдастыру

1 мин

1.Мұғалім оқушыларды 3 топқа түрлі-түсті таратпа қағаздарды беру арқылы бөледі.

1 тілек айтады.

Жас ерекшелігін ескеру

Ынтымақтастық орнату

2.Топқа бөлу «сурет» арқылы. дыбыссыз қадамды сақтаймыз.

1 топ: синус - көк түсті

2 топ: косинус - қызыл түсті

3 топ: тангенс,котангенс -жасыл түсті

3 топқа бөлінеді.Топ ережесін сақтау-сабаққа кешікпеу

уақытты үнемдеу

-дыбыссыз қадам

бір -бірімізді тыңдау, құрметтеу

-пікірмен санасу,бір шешімге келу

әр топ мүшесі өз ісіне жауапкершілікпен қарау

шығармашыл, іскер белсенді болу

нәтиже шығару

Ынтымақтастық орнату

сабаққа кіріспе

2 мин


Білу 4мин


Түсіну

3 мин


2 кезең. Ұғыну кезеңі.



Қолдану

5 мин

3.Миға шабуыл тақырыпқа шығу

Полиглот -ребус

Үш -три -

0т-огонь 2341

Ұзындық өлшемі-метр

және-и

мен-я

Тригонометрия еліне хош келіпсіздер.

3."Сен -маған, мен-саған"

Топ бір-біріне хат жолдайды.

4.Бос орынды толтырыңыз.

Сабақтың тақырыбы?

Сабақты немен айналысамыз?

НЕГЕ?

Ауызша мадақтау: жарайсың, керемет, өте жақсы

Сонымен, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын атай аласыз ба? Мақсатымызды анықтайық.

Оқушылар таңдап А,В,С топқа жиналып жұмыс жасайды

Логикалық ойлау қабілетін дамытады

сұрақтарға жауап береді.бір оқушы тақтада жазады.

ТРИГОНОМЕТРИЯ

Топ мүшелері жауап береді.

Таратпа материал

кесте

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану.

Сабақ мақсатын айтады.



Деңгейлік тапсырмалар орындау.

1.А.Өрнекті ықшамда:

(1- cos2 α)(1+ tg2 α ) =

2.В.Есепте:cos 300+1/2tg(-п/3)-cos п

3.С.Дәлелде:

Сабақ жоспары 9 алгебра

Топпен жұмыс / бірін-бірі бағалау

АКТ мүмкіндіктері

Формативтік

- пәндік құзыреттіліктің дамуы;

-жазбаша және ауызша құзыреттілікті дамыту;

Сын тұрғысынан ойлау.Бірін-бірі бағалау.

Формативтік



Топта жұмыс жасайды.

- пәндік құзыреттіліктің дамуы;

-жазбаша және ауызша құзыреттілікті дамыту;

Сергіту сәті

Оқушының денсаулығын ескеру

Өз орнына барады


Талдау

6 мин

Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса.

Егер tg 2 α=2 мәнін табыңыз

Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра

Топпен жұмыс , ақпарттық құзіреттілік(оқушылар прблеманы шешу,коммуникативтік құзіреттілікті дамытуға арналған тапсырма) үйге беру.

Жинақтау

10 мин


















5 мин







өмірде қолданысын пайымдай отырып, есепті шығару.

Альфа сүйір бұрышқа жоғары лақтырылған доптың ұшу уақыты мына формуламен өрнектеледі:

Сабақ жоспары 9 алгебра,Сабақ жоспары 9 алгебра-бастапқы жылдамдық.

Альфа бұрышының қандай мәнінде доптың көтерілу уақыты 1,7 с болады? ,Сабақ жоспары 9 алгебра=17 м/с Еркін түсу үдеуі g=10 м/с

тригонометрияның қолданысы




Жеке жұмыс


Топппен жұмыс



Сын тұрғысынан ойлау

Өмірде қолдану

Жеке жұмыс / өзін-өзі бағалау + мұғалімнің бағасы

Өмірде қолдану

Презентация

Құнды-мағыналық құзыреттілік

Коммуникативтік құзыреттілік

Өзіндік менеджмент құзыреттілігі

3 кезең. Рефлксия кезеңі. 2 мин

Сабақты, өзін-өзі бағалауНені білдім?Нені біле алмадым? түсінбедім





Нұсқа 1

Нұсқа 2

1.

sin2α+ =

+cos2 =

2.

tg α∙ =1

2.

=Сабақ жоспары 9 алгебра

3.

=Сабақ жоспары 9 алгебра

3.

∙ ctg α=1

4.

1 + =Сабақ жоспары 9 алгебра

4.

1+ ctg2 α=

5.

sin(-α)=

5.

cos (-α)=

6.

tg (-α) =

6.

ctg (-α) =


Аты-жөні










Нұсқа 1

Нұсқа 2

1.

sin2α+cos2α=1

sin2α+cos2 =1

2.

tg α∙ ctg α=1

2.

ctg α=Сабақ жоспары 9 алгебра

3.

tg α =Сабақ жоспары 9 алгебра

3.

tg α∙ ctg α=1

4.

1 +tg2 α =Сабақ жоспары 9 алгебра

4.

1+ ctg2 α=Сабақ жоспары 9 алгебра

5.

sin(-α)= - sinСабақ жоспары 9 алгебра

5.

cos (-α)= cosСабақ жоспары 9 алгебра

6.

tg (-α) = -tgСабақ жоспары 9 алгебра

6.

ctg (-α) = - ctgСабақ жоспары 9 алгебра









1.А.Өрнекті ықшамда: (1- cos2 α)(1+ tg2 α )

2.В.Есепте: cos 300+1/2tg(-п/3)-cos п

3.С.Дәлелде: Сабақ жоспары 9 алгебра

1.А.Өрнекті ықшамда: (1- cos2 α)(1+ tg2 α )

2.В.Есепте: cos 300+1/2tg(-п/3)-cos п

3.С.Дәлелде: Сабақ жоспары 9 алгебра

1.А.Өрнекті ықшамда: (1- cos2 α)(1+ tg2 α )

2.В.Есепте: cos 300+1/2tg(-п/3)-cos п

3.С.Дәлелде: Сабақ жоспары 9 алгебра

Тепе-теңдікті дәлелдеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра

Сабақ жоспары 9 алгебраЕсепті шығару алгортмін "картография" картасына жазыңыз.














Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса. Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса.

Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра

Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса. Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса.

Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра

Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса. Берілген тапсырмаларды орындау барысында өз шешіміңді жаса.

Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра Есептеңіз: Сабақ жоспары 9 алгебра


Өмірде қолданысын пайымдай отырып, есепті шығару.

Альфа сүйір бұрышқа жоғары лақтырылған доптың ұшу уақыты мына формуламен өрнектеледі:

Сабақ жоспары 9 алгебра,Сабақ жоспары 9 алгебра-бастапқы жылдамдық.

Альфа бұрышының қандай мәнінде доптың көтерілу уақыты 1,7 с болады? ,Сабақ жоспары 9 алгебра=17 м/с Еркін түсу үдеуі g=10 м/с

Өмірде қолданысын пайымдай отырып, есепті шығару.

Альфа сүйір бұрышқа жоғары лақтырылған доптың ұшу уақыты мына формуламен өрнектеледі:

Сабақ жоспары 9 алгебра,Сабақ жоспары 9 алгебра-бастапқы жылдамдық.

Альфа бұрышының қандай мәнінде доптың көтерілу уақыты 1,7 с болады? ,Сабақ жоспары 9 алгебра=17 м/с Еркін түсу үдеуі g=10 м/с

Бағалау парағы .Аты-жөні:

Тапсырма мазмұны

білдім

Үйрендім,үйренгім келеді

қиналдым

1

Полиглот -ребус


2

"Сен -маған, мен-саған"

3

Бос орынды толтырыңыз.

4

ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМА

А

В

С

5

Салыстыру,жетіспейтін ақпарат

6

Өдік жұмыс

7

Презентация


Бағалау парағы .Аты-жөні:

Тапсырма мазмұны

білдім

Үйрендім,үйренгім келеді

қиналдым

1

Полиглот -ребус


2

"Сен -маған, мен-саған"

3

Бос орынды толтырыңыз.

4

ДЕҢГЕЙЛІК ТАПСЫРМА

А

В

С

5

Салыстыру,жетіспейтін ақпарат

6

Өдік жұмыс

7

Презентация


© 2010-2022