- Преподавателю
- Математика
- Сабақ жоспары: Көрсеткіштік және логарифмдік функцияны дифференциалдау. Көрсеткіштік функцияны интегралдау (11-сынып)
Сабақ жоспары: Көрсеткіштік және логарифмдік функцияны дифференциалдау. Көрсеткіштік функцияны интегралдау (11-сынып)
Раздел | Математика |
Класс | 11 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Илесова А.Н. |
Дата | 20.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
«Сүмбе орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін
Мектеп директоры: Г.Дүйсембаева
Сабақтың тақырыбы:
Көрсеткіштік және логарифмдік функцияны дифференциалдау. Көрсеткіштік функцияны интегралдау.
(11-сынып, Алгебра)
Пән мұғалімі: А.Илесова
Тексерілді
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Қарасартова
2015-2016 оқу жылы
Сыныбы: 11
Күн реті: 28.01.2016ж Сабақтың реті: 53
Сабақтың тақырыбы: Көрсеткіштік және логарифмдік функцияны дифференциалдау. Көрсеткіштік функцияны интегралдауға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
1)Білімділік: әр оқушыны өз бетінше білім алуға үйрету, оқушыларды білім, білік, дағды жүйесімен қаруландыру.
2)Тәрбиелік: Оқушылардың ғылыми дүниетанымын, тұлғаның адамгершілік қасиетін, көзқарастары мен сенімін қалыптастыру.
3)Дамытушылық: шығармашылықпен жұмыс істеуге, тез ойлауға, өз жетістігін бағалай білуге дағдыландыру, өз бетімен жұмыс істей білу дағдыларын дамыту
Сабақтың типі: Білімді қайталау сабағы
Сабақтың түрі: топтық жұмыс
Сабақта қолданылатын технология: Үшөлшемді әдістемелік жүйесі технологиясы
Сабақтың әдісі: Репродуктивтік
Сабақтың формасы: ұжымдық, жеке
Көрнекіліктер: таратпа қағаздар, формулалар
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру: (5-мин)
1) Сынып бөлмесінің тазалығы мен оқушылардың сабаққа дайындығына көңіл бөлу
2) Оқушылардың назарын сабаққа аудару (тренинг өткізу)
Ой қозғау
Өмірдегі қарапайым есеп:
ЖОО-ның орташа жылдық ақысы 500000 теңге деп есептейік, ай сайынғы тамақ үшін 10000 теңге, түскі ас + жол ақы 500*30=15000 теңге. Жалдамалы пәтерге 20000 теңге деп есептейік. Жылына қанша ақша жұмсалады?
Жылына жалпы 500000+120000+180000+200000=1000000 теңге (1 млн)
4 жыл ақылы оқуға 4,5 млн теңге ақша кетеді екен.
Егер грантта оқитын болсақ, ай сайын стипендия 20000*12=240000 тг жылына келіп тұрған ақша. Ақылы оқитындардың ақшасы сенің өз қалтаңда қалады.
Сұрақ:
Қай жағдай саған тиімді? Бұған қол жеткізуге бола ма? Ол үшін саған не қажет?
Әсемпаз болма, әрнеге
Өнерпаз болсаң арқалан
Сен де бір кірпіш дүниеге
Кетігін тап та бар қалан!
Ендеше бүгінгі сабағымызды мақсатымызға бір табан жақындасақ деген оймен бастасақ!
Грант жеңіп, армандаған мамандығыңды оқу қандай жақсы. Ол үшін алдымыздан екі жол шығады екен. Олар: ҰБТ және Емтихан.
Бүгінгі сабағымыздың ұраны: ҰБТ - сенің өміріңдегі маңызды емтихан деп аталады!
Оқушылар ҰБТ және Емтихан деген екі топқа бөлінеді. Топтарға бөлу мақсатында тест тапсырмалары беріледі. Жауаптары бойынша топтарға бөлінеді.
II. Білімді тексеру:
1-Оқушылық деңгейдің тапсырмалары (3-мин)
№1. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№2. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№3. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№4. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№5. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№6. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№7. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№8. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№9. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
№10. Функция туындысын тап:
Ұ) Б) Т) Е)
Дұрыс жауаптары:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ұ
Е
Б
Т
Ұ
Б
Е
Е
Е
Е
III. Өтілген материалды қабылдағандарын тексеру:
2-Алгоритмдік деңгей (10-мин)
ҰБТ тобының тапсырмалары
№1. Функция туындысын есепте:
A)
B)
C)
D)
E) Дұрыс жауап: С
№2. Функция туындысын есепте:
A)
B)
C)
D)
E) Дұрыс жауап: В
№3. функциясы үшін алғашқы функцияның жалпы түрін жаз:
A)
B)
C)
D)
E) Дұрыс жауап: D
Емтихан тобының тапсырмалары
№1. Функция туындысын есепте:
№2. Функция туындысын есепте:
№3. функциясы үшін алғашқы функцияның жалпы түрін жаз:
Логикалық тапсырма: (4-мин)
Емтихан тобының тапсырмасы:
Алғашқы екі фигура арасындағы соңғы екі фигурада болуы үшін сұрақ белгісінің орнына қандай фигураны орналастыру керек екенін тауып, белгілеңіз.
Дұрыс жауап:
ҰБТ тобының тапсырмалары:
Дұрыс жауап: D
3-эвристикалық деңгей бойынша тапсырма (7- мин)
ҰБТ тобының тапсырмалары: функциясының туындысын есепте:
A)
B)
C)
D)
E) Дұрыс жауап: E
Емтихан тобының тапсырмалары: функциясының туындысын есепте:
IV. Сабақты бекіту, қорытындылау: (10-мин)
Берілгендерді байланыстыр:
Оқушы, абитуриент, студент - білім
, , формула -
Ақылбек Жеменейдің «Мейлі» әнін бірге орындап, сабақты тәмамдаймыз. (2-мин)
Бірде жылы, бірде суық
Жетемін деп арман қуып
Ұмтылады екен адам
Атсын арай таңымыз да
Тек жақсылық жанымыздан
Табылсыншы әрқашан
Мейлі ызғар суық өтсе де
Мейлі орман таулар көшсе де
Биік тұрсын асыл арманың
Үмітіңді өшірме
Мейлі мейлі кетсең де алыс
Мейлі қарсы болса да ағыс
Құшақ жайып сен де қуанып
Шын бақытыңа табыс
V. Үйге тапсырма беру:№201-204 (3-мин)
4-шығармашылық деңгей бойынша 5 есеп, 5 тест сұрақтарын құрастыру
VI. Бағалау (1-мин)