Сабақ жоспары: Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері. Тең қабырғалы үшбұрыш

Раздел Математика
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.3А Үшбұрыштар

Мектеп: Химия - биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Дюсенгалиев Арман.

Сынып: 7 сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері. Тең қабырғалы үшбұрыш.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.2.10 Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін біледі және қолданады;

7.3.3.7 Тең бүйірлі және тең қабырғалы үшбұрыштардың қасиеттерін қолдана отырып есептеуге және дәлелдеуге берілген есептерді шығарады;

Сабақ мақсаттары

Тең бүйірл үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін біледі және қолданады;

Тең бүйірлі және тең қабырғалы үшбұрыштардың қасиеттерін қолдана отырып есептеуге және дәлелдеуге берілген есептерді шығарады;

Жетістік критерийлері

Білу және түсіну

Білімін қолдану

тең бүйірлі және тең қабырғалы үшбұрыш анықтамасын біледі

тең қабырғалы және тең бүйірлі үшбұрыштар қасиеттерін біледі

тең бүйірлі үшбұрыштың бұрыштарын табады

тең бүйірліжәне тең қабырғалы үшбұрыштар периметрін табады

периметрі біле отырып, берілген тәуелділіктер

бойынша қабырғаларұзындығын табады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

үшбұрыштар түрлерінің айырмашылығын анықтайды және әрбірінің қасиеттерін ауызша және жазбаша сипаттай алады.

Пәнге тән лексика мен терминология

Үшбұрыштардың түрлері:

тік бұрышты, тең қабырғалы, доғал бұрышты, сүйір бұрышты, тең бүйірлі.

Дәрежелер, қабырғалар, катеттер. гипотенуза,

Ұзындық, өлшемі,

Белгі - признак- sign

Қасиет - свойство-property

Үшбұрыш - Треугольник - Triangle

Тік бұрышты үшбұрыш - Прямоуголный треугольник

- Right triangle

Гипотенуза - гипотенуза - Hypotenuse

Катет - катет - Cathetus, leg

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Бұл қандй үшбұрыш?

Бұл тік бұрышты/тең қабырғалы/доғал бұрышты/сүйір бұрышты/ тең бүйірлі үшбұрыш.

Оны қалай білесің?

... үшбұрыштың қасиеттері қандай?

Құндылықтарды дарыту

Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір - бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау

Пәнаралық байланыстар

Бізді қоршаған ортада кездесетін бұрыштар, түзулер, жазықтықтар мен үшбұрыштар. Оларды дизайн мен технология және физика үшін қолдануға болатынын түсіну..

АКТ қолдану дағдылары

АКТ арқылы сыни тұрғыдан ойлау мен зерттеу дағдыларының дамыту

Бастапқы білім

Үшбұрыштар, түрлері, бұрыштың биссектрисасы, перпендикуляр

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Оқушыларды топқа бөлу. Сергіту сәті. youtube.com/watch?v=TwD0jZdUuC8

Сабақтың ортасы

І. «Ой қозғау» « Миға шабуыл»

1 Үшбұрыш дегеніміз не?

2. Үшбұрыштың бұрышы дегеніміз не?

3. Үшбұрыштың түрлері

4. Үшбұрыштың теңдік белгілері

5. Ьең бүйірлі үшбұрыш

6. Тең қабырғалы үшбұпыш

7. Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері

ІІ. «Мағынаны тану»

  1. Жұппен жұмыс :

№1.

Периметрі қабырғалары 10 см, 13 см және 16 см болатын үшбұрыш периметріне тең болатын дұрыс үшбұрыш қабырғасын табыңыз.

№2.

Периметрі 25см болатын тең бүйірлі үшбұрыштың табаны бүйір қабырғасынан 2 см-ге қысқа. Үшбұрыш қабырғаларын табыңыз.

№3

Табаны ВС болатын тең бүйірлі АВС үшбұрышының периметрі 40 см, ал тең қабырғалы ВДС үшбұрышының периметрі 45 см. АВ және ВС қабырғаларын табыңдар.

№4

АВС үшбұрышынла АВ = ВС, ВД -биссектриса. Егер АВ = 5 см, АД = 2 см болса, онда АВС үшбұрышының периметрін табыңдар.

№5

Табаны ВС болатын АВС - тең бүйірлі ұшбұрышының медианасы АК. Егер АВС үшбұрышының периметрі

32 см, АВК үшбұрышының периметрі 24 см болса,

АК -ны табыңдар.


  1. Өзіндік жұмыс Қосымша № 1

IІІ. Үйге тапсырма: № 134, 135

Шыныбеков

Геометрия

7 сынып







Балаян Геометрия 7-9

Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады

Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жұптық жұмыс арқылы оқушылардың бір -біріне түсіндіруі, топтық жұмыс арқылы оқушылардың қабілеттерін анықтау

Шапалақтау, басбармақ, сабақ барысында қолдау,мадақтау

Интерактивті тақтаны сабақ барысында қолдану уақытын 10 мин асырмау;

Көз жаттығуларын жасау;

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.





Қосымша № 1

Сабақ жоспары: Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері. Тең қабырғалы үшбұрыш


© 2010-2022