Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Сынып: 5 «б» Сабақтың тақырыбы:   §18. Дұрыс бөлшектер және бұрыс бөлшектер. Аралас сандар. Сабақтың мақсаты:       1. Білімділігі: Жай бөлшектің негізгі қасиеті және жай бөлшекті қысқарту ережелерін пайдаланып, есептер шығару       2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.         3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.       ... 1-нұсқа 2 нұсқа Аралас сандарды бұрыс бөлшекпен жазыңдар: 12 ,          8 ,    3 ,         Бұрыс бөлшегін алдымен қысқартып, сонан соң аралас санға айналдыр: ,     ,          ,                   Аралас сандарды бұрыс бөлшекпен жазыңдар: 8 ,      10 ,     10 ,             2.Бұрыс бөлшегін алдымен қысқартып, сонан соң аралас санға айналдыр: ,               Сабақты бекіту кезеңі: Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады? Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір? Бағалау. Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады. Үйге тапсырма: §18 ережелер жаттау,  № 489,  № 490,  № 498                         Павлодар облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты     Сабақтың тақырыбы:Дұрыс бөлшектер.Бұрыс бөлшектер.Аралас сандар   Сынып:5   Пән: Математика                 Пән мұғалімі...
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып: 5 «б»

Сабақтың тақырыбы: §18. Дұрыс бөлшектер және бұрыс бөлшектер. Аралас сандар.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай бөлшектің негізгі қасиеті және жай бөлшекті қысқарту ережелерін пайдаланып, есептер шығару

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру

  • 1. Жай бөлшектің негізгі қасиетін тұжырымдаңдар

  • 2. Жай бөлшекті қысқарту деген не?

  • 3. Жай бөлшек қалай қысқартылады?

Жаңа сабақ:

1)Егер бөлшектің алымы бөліміне кіші болса, онда бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.

2) Егер бөлшектің алымы бөлімінен үлкен болса, онда бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады.

3) Бүтін бөліктен және бөлшек бөліктен тұратын сан аралас сан деп аталады.

Есептер шығару

№ 479, № 487, № 483 жазбаша тақтада орындау



Деңгейлік тапсырмалар:

1-нұсқа

2 нұсқа

  1. Аралас сандарды бұрыс бөлшекпен жазыңдар:

12Дұрыс және бұрыс бөлшектер, 8Дұрыс және бұрыс бөлшектер, 3Дұрыс және бұрыс бөлшектер,

  1. Бұрыс бөлшегін алдымен қысқартып, сонан соң аралас санға айналдыр:

Дұрыс және бұрыс бөлшектер, Дұрыс және бұрыс бөлшектер, Дұрыс және бұрыс бөлшектер,


  1. Аралас сандарды бұрыс бөлшекпен жазыңдар:

8Дұрыс және бұрыс бөлшектер, 10Дұрыс және бұрыс бөлшектер, 10Дұрыс және бұрыс бөлшектер,

2.Бұрыс бөлшегін алдымен қысқартып, сонан соң аралас санға айналдыр:

Дұрыс және бұрыс бөлшектерДұрыс және бұрыс бөлшектер, Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады?

  2. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады?

  3. Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §18 ережелер жаттау, № 489, № 490, № 498







Павлодар облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты





Сабақтың тақырыбы:Дұрыс бөлшектер.Бұрыс бөлшектер.Аралас сандар



Сынып:5

Пән: Математика

Дұрыс және бұрыс бөлшектер



Пән мұғалімі: Кабыкенова А К



Дұрыс және бұрыс бөлшектер



Павлодар 2015ж

© 2010-2022