Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түбірлері

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

ШҚО, Семей қаласы , «№23 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ

Математика пәні мұғалімі Шакенова Гульшат Омирбековна


Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: математика

Сынып: 8 «Б» сынып

Өтетін күні: 15.11.2014 ж.

Тақырыбы: Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түбірлері

Мақсаты: Толымсыз квадрат теңдеулерді шешу әдісін жетік меңгеру

Міндеттері:

- Квадрат теңдеу түрлерін, толымсыз квадрат теңдеулерді ажырата білу;

- сұрақтар мен тапсырмаларды қолдана отырып, толымсыз квадрат теңдеу түбірлерін табуға талдау жасау.

- меңгерген біліміне кері байланыс жасау, ой қорыту

Модульдер:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу», «Оқытудағы басқарушылық және көшбасшылық», «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) қолдану».

Әдіс-тәсілдер:Lesson Study

«Жүректен жүрекке», «Ыстық орындық», «Топқа бөлу: түрлі-түсті кәмпиттермен», «Даналық ағашы», «Мағынаны тану», «Сергіту сәті», «Мен - саған, сен - маған»,«Миға шабуыл», «Қосу, алу, қызықты», «Бүгін алған әсерім» рефлексиясы.

Бөлімі

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 мин


Сыныпқа кіру

«Жүректен жүрекке» стратегиясы.

Мақсаты: тұлғааралық қарым-қатынас орнату.

«Балалық шаққа саяхат» стратегиясы.

Мақсаты:

құрбы-құрдастар арасында сенімді ықылас қалыптастыру.

«Ыстық орындық» стратегиясы.

Мақсаты:

Кері байланыс жасап, нақтылай өңдеу арқылы білімін нығайту.

Амандасу, қалдарын және көңіл-күйлерін сұрау, сабаққа келмей қалған оқушыларды анықтау. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Жүректен жүрекке» арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеруден бастаймын. «Балалық шаққа саяхат» стратегиясымен оқушыларымның есіне өткенді түсіріп, бір-біріне жақындастырамын.

Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» стратегиясымен тексеремін.

Амандасады. «Жүректен жүрекке» бір-біріне өз есімдерінің 1-ші әрпінен басталатын тілектер айтады. «Балалық шаққа саяхат» стратегиясын орындайды. Көңіл-күйі көтеріледі. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» арқылы түсіндіреді.

«Смайлик»,

«Түрлі түсті стикермен бағалау»

АКТ, түрлі-түсті кәмпиттер.

Тұсаукесер

10 мин

Білу, тану

Топқа бөлу

Мақсаты: ынтымақтастыққарым-қатынас орнату.

«Даналық ағашы» блоф-класы.

Мақсаты:

өзіндік деңгейін анықтау

Сыныпты 3 топқа (түрлі түсті кәмпиттермен) бөлемін..Сабақтың тақырыбын дәптерге жазғызып, мақсатын оқушылармен бірлесе отырып шығарамыз да, міндеттерді анықтаймыз.

Диалогтық талдау жасап, сұрақтарға жауап береді.

- Рахмет!

- Тамаша жауап!

- Жарайсың!

Оқулықты негізге алады.

Негізгі бөлім

25 мин

Түсіну

«Мағынанытану» стратегиясы

Мақсаты: ой қозғау,жаңа материалды игерту

«Мағынаны тану» стратегиясының мәнін түсіндіріп, оқушыларға бағыт береді.

Квадрат теңдеудің түрлерін ажыратып, толымсыз квадрат теңдеулерді шешудің негізгі әдіс тәсілдерін айтып өтеді

- Жарайсыңдар!

- Белсенділік таныттың, мықтысың!

Оқулық

Сергіту сәті.

«Миға шабуыл»

Мақсаты: оқушылардың логикалық ойлауын жетілдіру


«Сергіту сәтінде» логикалық тапсырма орындау керектігін айту

Тортты тең 8 бөлікке бөлуді орындайды

-Логикалық ойлауың жақсы дамыған екен!

-Тәтті торт жегілерің келді ме?

АКТ

смайликтер

Қолдану

«Даналық ағашы» стратегиясы. Мақсаты:өзін өзі бағалауға уйрету, топпен жұмысқа баулу

«Даналық ағашына»-ілінген тапсырмаларды орындау керектігін айтып түсіндіреді.

А,В;С деңгейіндегі тапсырмаларды әр оқушы өз қалауынша алып орындайды. Сәйкес ұпайларын алады.Көшбасшының көмегі.

Смайликтер

Әртүрлі тапсырмалар жазылған стикерлер

Флипчарт, маркер, фломастер.

Талдау

«Сен маған,-мен саған» стратегиясы

Мақсаты: ой қозғау

«Сен-маған, мен-саған» стратегиясы меңгерген білімді тәжірибеде қолдану, яғни талдау жұмыстары арқылы білімді нақтылауға бағыттайтынын ұғындырады.

Әр топтан бір оқушы шығып бүгінгі алған білімді талдап айтып береді, (тапсырмаларды орындау барысында қандай қиыншылықтар кездесті)

Түрлі түсті смайлик

Оқулық, дәптер, қалам.

Жинақтау

.

«Қосу, алу, қызықты» стратегиясы.

Мақсаты: өзара бағалауды үйрету

«Қосу, алу, қызықты» стратегиясының мазмұнымен таныстырады.

Топтар бірін-бірі бағалайды. Оқушы өз серіктестеріне және өз тобына, басқа топтарға сыни көзқараспен қарай біледі.

«Қосу, алу, қызықты»

Стикер

Қорытынды

3 мин

Бағалау

Рефлексия

«Блум таксономиясы» стратегиясы

Мақсаты: кері байланыс жасау, өзін-өзі сыни тұрғыда бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы. Мақсаты: бағалау шарттарын үйрену.

«Даналық ағашын» суару

Кері байланыс. «Блум таксономиясы».

«Бағдаршам».

«Даналық ағашын» суару

Кері байланыс жасайды. Білген, үйренгенін, нені үйренгісі келетінін арнайы кестеге жазады

Бағдаршам» бағалауын қолдануды үйренеді, өз-өздерін бағалайды

Барлығы бірлесіп су құйылған ыдысты жан жағынан ұстап «Даналық ағашын» суарады.

«Блумм таксономиясы».

Бағдаршам

Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түбірлеріКвадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түбірлері

арқылы сабақты қаншалықты меңгергендерін анықтау.

Қызыл: «түсінбедім»

Сары: «сенімді емеспін»

Жасыл: «түсіндім»

Кері байланыс жасайды.

«Блум таксономиясы» кестесі бар парақша.

Стикер

«Бағдаршам» суреті бар парақша әр топқа беріледі.

Үйге тапсырма

2мин

Үйге тапсырма. Мақсаты: жаңа тақырыпты пысықтау.

Тапсырмалардың орындалу барысын түсіндіреді.

67-есеп.

«Мінсіз оқушы қандай болмақ?» ойтолғаныс жазу.

Оқулық, дәптер.



© 2010-2022