Y=ax2, y=ax2+n, y= (x+m) 2, y= (x+m) 2+n функциялардың қасиеттері мен графиктері. тақырыбы бойынша сабақ жоспары

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Павлодар облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы

Абай атындағы жалпы білім беретін орта мектебі

Математика пәнінің мұғалімі Сакенова Турсын Аманбаевна

Күні: _____________

Пән: алгебра

Сынып: 8 «а»

Тақырыбы: y=ax2, y=ax2+n, y=(x+m)2, y=(x+m)2+n функциялардың қасиеттері мен графиктері.

Мақсаты: оқушыларға y=ax2, y=ax2+n, y=(x+m)2, y=(x+m)2+n функциялардың қасиеттері мен графиктері туралы түсінік алуларына мүмкіндік беріп, бағыт-бағдар беру, y=ax2, y=ax2+n, y=(x+m)2, y=(x+m)2+n функциялардың қасиеттері мен графиктері салуға үйрету

Күтілетін нәтиже:Оқушылар өз мүмкіндіктерін қолдана отырып y=ax2, y=ax2+n, y=(x+m)2, y=(x+m)2+n функциялардың қасиеттері мен графиктері тақырыбын зерттеп меңгереді, функцияның графигін сала алып, атауын біледі.

Сабақ мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Деректер

Әдіс тәсілдер мен сәйкес модулі

Сілтеме

Мотивациялық кезең

Амандасу, психологииялық ахуал туғызу

Оқушылар шеңберге тұрады тілек айтып, топқа бөлінеді

Стикерлер

«Шаттық шеңбер» ЖЕСО

Дадли тәсілдері

Үй жұмысын тексеру

Сұрақ әзірлеп «Қарлы кесек » әдісін жүргізеді

Оқушылар бір біріне қарлы кесекті лақтырып өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.

Доп

«Қарлы кесек» ООЖТ

Дадли тәсілдері

Білу

Жаңа тақырыпқа қатысты сұрақтар қойып тақырыпқа шығарту, мақсатын айттыру, тақырып бойынша «Аквариум әдісі» жүргізу

Сөзжұмбақты шешеді, тақырыпқа шығады, мақсатын айтады.

«Аквариум» әдісі бойынша топтарға тақырыптар бөліктерін топпен қарастырып түсінеді, сол топтың бір мүшесі қалып ал қалған мүшелері басқа топтан қалған бөліктерін түсініп үйіне әкеледі, топта қалған мүшелер білгендерін түсіндіреді.

Оқулық, бағыттаушы сұрақтары бар карточкалар

«Аквариум» ООЖТ, СТО, ООБмК

Дадли тәсілдері

Түсіну

Оқулықтағы есеп, тапсырма орындауға бағыттайды

Тапсырманы орындайды, жұппен бір-бірін тексереді.

1 нұсқа 2 нұсқа

у=х2 у= -2х2

у= х2+1 у= -2х2+4

у=- х2+5 у= 2х2 -7

у=- х2-1 у= -2(х-1)2 +6

у=-(х+2)2 у= -2(х+3)2 -5

у=-(х+4)2- у= 2х2 +3

Карточка

Жұппен жұмыс, ОүБОБ

Дадли тәсілдері

Қолдану

Деңгейлік тапсырмалары бар флипчарт көрсету, «Сәйкестендіру» әдісін жүргізу

Флипчартта берілген деңгейлік тапсырмаларды орындайды, «Сәйкестендіру» әдісі бойынша тапсырмамен жауапты сәйкестендіреді.

  1. Парабола төбесінің координаталарын табыңдар және графигімен сәйкестендір:

  1. у= (х-3)2 - 2

  2. у= 5(х+2)2 - 7

  3. у= х2 + 4х + 1

  4. у= 2х2 - 6х + 11

  5. у= х2 +2

Интербелсенді тақта

«Сәйкестендіру» ДжТБО, АКТ

Дадли тәсілдері

Талдау

БББ кестесін тарату

БББ кестесін толтырады

Карточкалар

«БББ-кестесі» ООЖТ

Сабақты аяқтау әдістері, кері байланыс

Синтез

Жағын ессе жазғызу «Мен сабақтан қандай әсер алдым»

Оқушылар эссе жазады

ДжТБО

Бағалау

Бағалау парақтарын тарату

Бағалау парақтарын өздері толтырады

Бағалау парақтары

Формативті және жиынтық бағалау

Үйге :




© 2010-2022