- Преподавателю
- Математика
- Ашық сабақ: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу (5-сынып)
Ашық сабақ: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу (5-сынып)
Раздел | Математика |
Класс | 5 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Тургунбаева Э.А. |
Дата | 29.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
А.Байтұрсынов атындағы № 139 мектеп-гимназия
Ашық сабақ
Тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу
5 «в» сынып
Алматы қаласы
Күні:27.01.2016 ж Сыныбы: 5 «в»
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді үйрету, натурал санды бөлшекке бөлу, бөлшекті натурал санға бөлу дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау, логикалық ойлау, өз бетінше жұмыс істеу қабілеттерін дамыту
Тәрбиелік: Оқушыларды әдептілікке, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірмелі материалдар,слайдтар
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушыларды топқа бөлу
2.Түгендеу
3.Сабаққа зейіндерін аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1-тапсырма. Мына сандарға кері сандарды жазыңдар:
2-тапсырма. Мына сандардан кері сандар жұбын теріп жазыңдар:
9 және ; және 1 ; және 10 ; және ; және .
Өткенді қайталау.
Интерактивті тақтада жазылған тапсырмаларды кезекпен шығып орындайды.
1.Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыр:
2.Бөлшекті қысқарт:
3.Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыр:
4.Жай бөлшектерді қос:
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру, мақсатымен таныстыру.
1-мысал
2-мысал
3-мысал
ІV. Оқулықпен жұмыс
№1108, №1110,№1117(3)-есептер
V. Математикалық хоккей
1.
2.
VI. Сергіту сәті
1.«Кім көп біледі?» ойыны.
Әр топ кезек кезекпен математикалық сөздер айтады.
2.Логикалық сұрақтар
1.Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама-қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар?Жауабы: 4 мысық
2.Аулада 7 шымшық отыр еді, оған тағы да бесеуі қосылды. Бір мысық жайлап келіп 1 шымшықты ұстап алды. Сонда қанша шымшық қалды?
Жауабы: Мысық ұстап алған 1шымшық қалды.
3. Кірпілер алмаға таласып жатыр. Оларға көмектесуге тиін келді. Тиін әр кірпіге бір алмадан берсе, бір алма артылып қалады. Ал әр кірпіге екі алмадан берсе, екі алма жетпей қалады. Неше кірпі бар? Неше алма бар?
Жауабы: 3 кірпі бар. 4 алма бар.
4. Сызғыштың төрт бұрышы бар, оның бір бұрышын кессең неше бұрыш қалады? Жауабы:5 бұрыш
VII. Шығармашылық жұмыс
VIII.Үйге тапсырма
№1109,№1111-есептер
IX.Сабақты қорытындылау, бағалау