Кесіндіні теңдей екіге бөлу 4-сынып

  Сабақ тақырыбы: Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу Жалпы мақсат: Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу тәсілдері туралы түсінік, есептер шығару дағдыларын , топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту, ынтымақтастық әрекетке , белсенді тыңдай білуге баулу. Оқушылар үшін оқу нәтижелері: Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу тәсілдерін біледі, салады, есептер шығарады. Негізгі идеялар: Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу. Қолданылатын материал:  оқулық,  есептер  жинағы, үлестірмелі қағаз   парақшалары Оқыту әдістері: СТО,диалогтық оқыту, топтық жұмыс Дерек көздері: Оқулық  
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

03.03.2015 жыл

Математика

4ә сынып, Пән мұғалімі: Оспанбекова Г.К.

Сабақ тақырыбы:

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу

Жалпы мақсат:

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу тәсілдері туралы түсінік, есептер шығару дағдыларын , топпен жұмыс жасау дағдыларын дамыту, ынтымақтастық әрекетке , белсенді тыңдай білуге баулу.

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу тәсілдерін біледі, салады, есептер шығарады.

Негізгі идеялар:

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу.

Қолданылатын материал:

оқулық, есептер жинағы, үлестірмелі қағаз парақшалары

Оқыту әдістері:

СТО,диалогтық оқыту, топтық жұмыс

Дерек көздері:

Оқулық


Ойлау деңг.

Мақсат

Күтілетін нәтиже

Түрткі

(сұрақ, тапсырма, жағдаят)

Бағалау

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білу

Өткен тақырып бойынша білімдерін бекіту

Өткен тақырып бойынша білгендерін айтады.

№17 есепті ауызша тексеру

№1 ауызша талдау

Жұптық бағалау

Топқа бөледі

Үй тапсырмасын тексертеді

Топқа бөлінеді, қызметтерін бөліседі.

Тапсырманы тексереді.

Түсіну

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу тәсілдері туралы түсінік

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салу тәсілдерін біледі.

1)Кесіндіні қандай топтарға бөлуге болады?

2)Нүктелерді қандай топтарға бөлуге болады?

3)Кесіндіні теңдей екіге қалай бөлуге болады?

4)Тік бұрыш салу тәсілдерін көрсетіңіз.

Топтық өзара бағалау

«Бағдаршам» бағалау

Сұрақтар қояды, сызбаларын көрсетеді.

Бағалау тәсілін түсіндіреді.

Сұраққа жауап береді.

Өзара бағалайды.

Қолдану

Тақырып бойынша есептер шығару

Кесіндіні теңдей екіге бөлу және тік бұрыш салады.

№3 (ә) тапсырма

Жиынтық бағалау

Тапсырманы түсіндіреді

Дәптерге сызады.

Талдау

Амалдарды қайталауға есептер шығару

Амалдарға берілген тапсырманы орындайды.

№5, 6, 7

Жиынтық бағалау

Тапсырманы топтарға бөліп береді

Тапсырманы орындайды, тақтаға жазады.

Синтез

Логикасын дамытуға тапсырма орындату

Тік төртбұрыш сызады.

№8,9

Жиынтық бағалау

Тапсырманы топтарға бөліп береді

Тапсырманы орындайды, бір-бірін өзара тексереді.

Бағалау

Тақырып бойынша алған білімдерін өмірде қолданулары жөнінде түсінік

Сұрақ бойынша пікірлерін айтады.

«Екі жұлдыз, бір тілек» кері байланыс

Кесіндіні теңдей екіге бөлу, тік бұрыш жасау бізге неліктен қажет?

Смаиликтерге тілектерін жапсырады.

Сұрақ қояды.

Пікірлерін айтады, тілектерін жазады.

Үйге тапсырма

Өткен тақырып бойынша алған білімдерін бекіту

Өз бетімен орындайды

№ 4, 7 жартысы

Тақтаға жазады.

Күнделіктеріне толтырады.



















Сынып: 4«ә» Пәні: математика Күні: 05.03.2015

Сабақ тақырыбы:

Өткенді пысықтау

Жалпы мақсат:

Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтауға есептер шығару, тиімді тәсілмен есептеу дағдыларын дамыту, ынтымақтастыққа , белсенді тыңдай білуге баулу.

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Өтілген тақырыптар бойынша алған білімдерін пысықтауға есептер шығарады.

Негізгі идеялар:

Қолданылатын материал:

оқулық,есептер жинағы,үлестірмелі қағаз парақшалары

Оқыту әдістері:

СТО, диалогтық оқыту, топтық жұмыс

Дерек көздері:

Оқулық, интернет желісі.

Ойлау деңг.

Мақсат

Күтілетін нәтиже

Түрткі

(сұрақ, тапсырма)

Бағалау

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ой шақыру

(білу, түсіну)

Өткен тақырыптарды еске түсіру.

Өтілген формуланы естеріне түсіріп шығады

Үй тапсырмасын өзара тексереді.

Кестеге формуланы

жазып шығу

Өзара бағалау

1.Топқа бөлу (ән тақырыбы бойынша)

2.Кестені таратып береді.

3.Есепті оқытады.

1Топқа бөлінеді.

2.Кестені толтырады

3.Бір-бірін тексереді.

Мағынаны тану (қолдану, талдау)

Өтілген тақырыптарды пысықтауға есептер шығару

Ауызша және жазбаша есептер шығарады, талдайды.

Оқулықпен жұмыс

№1 ауызша,

№ 4, 5 ,6 жазбаша шығару

Топтық өзара бағалау

Топтарға тапсырманы бөліп береді.

Есепті топтарға бөліп береді, бақылау жасайды.

1. Әр топ мүшелері топтасып жұмыс жасайды.

Сергіту сәті

«Қызыл өрік» биі

Жинақтау

Ойлау деңгейлерін дамытуға тапсырма орындату

Логикалық тапсырма орындайды.

№8 есеп парақта орындау

«Қара жәшік» логикалық тапсырма

Парақ таратады, тапсырмаға нұсқау береді.

Формулаларды жазып береді.

Бағалау

Сабақ барысындағы білімдерін бағалау, кері байланыс жасау

Рефлексия парағын толтырады.

«Конверттер»

рефлексия

Жиынтық бағалау

Жиынтық бағаларын анықтайды

Күнделікке қойғызады

Үйге тапсырма

Өтілген тақырыптарды пысықтау

Өз бетімен орындайды

№2,3,7 шығару , 69-70 бет

Тапсырманы тақтаға жазу

Күнделіктеріне толтырады






































© 2010-2022