- Преподавателю
- Математика
- Конспект урока по математике Натурал көрсеткішті және көрсеткіші нөлге тең дәреже
Конспект урока по математике Натурал көрсеткішті және көрсеткіші нөлге тең дәреже
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Утегенова А.Т. |
Дата | 20.06.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
7- сынып | Күні: 16.09.13. | |||
Сабатың тақырыбы | «Натурал көрсеткішті және көрсеткіші нөлге тең дәреже» | |||
Мақсаты | Натурал көрсеткішті дәреже ұғымымен танысу, дәреже көрсеткішіне қатысты дәрежеге шығаруды меңгеру | |||
Күтілетін нәтиже | А:
В:
С:
| |||
Керекті жабдықтар | Оқулық, жұмыс дәптері, қалам, маркер, флипчарт, презентация. | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақ кезеңдері | Уақыты минут | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
Кіріспе | 9 | - оқушылармен амандасу; - сыныпты түгендеу; - кезекшілік қызметін қадағалау; - оқушылардың назарларын сабаққа аудару. Сыныпты 2 топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру: №50;№51; №52. Жауаптары тақтада слайдпен көрсетіледі. Алдыңғы тақырыптарды «Сұрақтарды ұстап ал!» әдісімен қайталау. Мұғалім өзі бастап сұрақ қойып, қолындағы қапты келесі топқа лақтырады. | -мұғаліммен сәлемдесу; - кезекшілік қызметін атқару; - сабаққа зер салу. Үйден шығарып келген тапсырмаларды тексеру үшін дәптерлерін сағат тілі бағытымен алмастырып бір-бірінің жұмысын тексереді. Критерий бойынша бағалайды. Мұғалім лақтырған қапты ұстап алған оқушы сұраққа жауап береді, дұрыс жауап берсе 3 балл алады, қате жауап берсе одан 1 балл алынып келесі топқа лақтырылады. Дұрыс жауап берген жағдайда сол оқушы өзі сұрақ қойып келесі топқа лақтырады. | |
Тұсаукесер | 15 | Топқа зерттеушілік әңгімеге нұсқаулық беріледі. Нәтижесі постер қорғаумен аяқталады.
| Тапсырманы жеке оқу; топпен талдау; постер жасау, қорғау. Топпен өзара екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау. | |
Негізгі бөлім | 16 | 1. Оқушыларға деңгей бойынша тапсырмалардың бағытын түсіндіріп, есептер береді. А:№34;В:№42;С:№55 2. Стикердегі диалог әдісін қолдану арқылы жұптық жұмыста барлығына бірдей қолжетімді тапсырмалар беру. №49. | 1. Әрбір оқушы өзіне берілген есепті шешеді; критерий бойынша өзін-өзі бағалайды. 2. №49 есепті әрбір жұп екі пункттен алып, берілген әдісімен шешеді. Қате кеткен жұптар өзара талдап, көршісіне көмектеседі. | |
Қорытынды | 5 | Кері байланыс. Оқушылардың пікірлері немесе бағалау критерийі бойынша оларды бағалау, үй тапсырмасын беру.№67;80;84. | Оқушылар өзара бағалауына түсініктеме береді. Үй тапсырмасын тыңғылықты жазып алады. |
Бағалау критерийі
І. Үй тапсырмасы: №10;№16; №22.
А
(max 2)
№50
0
Оқушы есепті шешуге ешқандай жұмыстанбаса
1
Оқушы есепті шешуде теңдеулер жүйесін дұрыс құрып, арифметикалық есептеуде қателессе
2
Оқушы есепті толықтай дұрыс шығарса
В
(max 2)
№51
0
Оқушы есепті шешуге ешқандай жұмыстанбаған
1
Оқушы есепті шешуде қателіктер жіберсе
2
Оқушы есепті толықтай дұрыс шешсе
С
(max 2)
№52
0
Оқушы есепті шешуге ешқандай жұмыстанбаған
1
Оқушы есепті шешу барысында жақшаны ашу ережесінен қателіктер жіберді
2
Оқушының жұмысы толығымен дұрыс орындаған
ІІ. Деңгейлік тапсырма: А:№34;В:№42;С:№55
А
(max 2)
№34
0
Оқушы есепті шешуге ешқандай жұмыстанбаған
1
Оқушы есепті шешуде дәрежеден қателессе
2
Оқушы есепті толықтай дұрыс шешсе
В
(max 2)
№42
0
Оқушы есепті шешуге ешқандай жұмыстанбаса
1
Оқушы берілген есепті ықшамдауда қателессе
2
Оқушы есептің шешімін толықтай дұрыс тапса
С
(max 2)
№55
0
Оқушы есептің шешуге ешқандай жұмыстанбаса
1
Оқушы есепті шешуде таңбадан қателессе
2
Оқушы есептің шешімін дұрыс тапса
ІІІ. Жұптық жұмыста қолжетімді тапсырмалар беру: №51 .
В
(max 2)
№51
0
Оқушы есепті шешуге ешқандай жұмыстанбаса
1
Оқушы есепті шешуде таңбадан қателессе
2
Оқушы есепті дұрыс шығарса
Оқушыны бағалау парағы
Оқушының аты-жөні
Үй тапсырмасы
Деңгейлік кеңейтілген тапсырма
Қол жетімді тапсырма
Барлығы
Барлық ұпай саны
6
6
2
14
Ұпайларды мектеп бағасына алмастыру:
Жинаған ұпайлардың қосындысы
Баға
10-14
«5»
7-9
«4»
4-6
«3»
0-3
«2»