Өрнектерді тепе - тең түрлендіру

Раздел Математика
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

БЕКІТЕМІН

Мектеп ОІЖО: Ф. Көптілеуова

«Ж. Қалдығараев атындағы орта мектеп» ММ 7 «ғ» сыныбының алгебра пәнінен ашық

сабақтың қысқа мерзімді жоспары

Күні: 20.01.2016

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 7 «ғ»

Сабақтың тақырыбы:

Өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Сабақтың мақсаты:

Қысқаша көбейту формулаларын қолдана отырып, өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығаруға дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже:

Өрнектерді тепе-тең түрлендіруді меңгере отырып, өз бетімен дәлелдеуге дағдыланады.

Табыс критерийі:

Қысқаша көбейтудің формулары арқылы тепе - тең өрнектерді түрлендіру кезінде алған теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

Модульдердің кіріктірілуі:

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, СТО, оқыту мен оқуда АКТ-ны бағалау, Оқытудағы басқару мен көшбасшылық, Оқыту үшін және оқуды бағалау, Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Дерек көздер, көрнекіліктер:

Оқулық «Алгебра 7-сынып, плакаттар, «Бағалау» парағы, интерактивті тақта, «Ой қозғау» қайталау,

Сабақтың кезеңдері (уақыт)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(5 мин)

1.Сәлемдесу.

2. Шеңберде тұрып, мұғалімнің дайындаған тақпағын айтады.





3.Топқа бөлу. Күлегештерді тандап алып, түстеріне сәйкес бөлінеді.

1.Сәлемдеседі.

2. Оқушылар мұғалімнің тапсырмасын хормен қайталайды. Ынтымақтастық атмосферасы орнайды.



3. Күлегештерді қолданып, өздерінің креативті идеяларынан өздеріне керемет ат ойластырады.

Үй жұмысын сұрау

  1. мин)

Дәптерлерді тексерген нәтижелерін айту.

Өздеріне бағалау парақшаларына ұпайларын қойып отырады.

Жаңа сабақты түсіндіру

(8 мин)

Жаңа тақырыптың анықтамасын келтіре отырып, есептеу тәсілдеріне мысаллар келтіру арқылы тоқталады.

1. Сабақтың тақырыбы бойынша оқушылар өз пікірлерін айта алады. Сұрақтарға жауап береді.






Жаңа сабақты пысықтау

  1. мин)

1.Топтық жұмыс жасау арқылы әр бала жұмыстанады

2. Деңгейлік тапсырмаларды шешу арқылы әр бала өзінің білім деңгейін көрсетуге мүмкіндік алады.

1. Оқушылар есептерді бірлесіп шығара отырып, кейбір сұрақтарына жауап алады, бір - бірін үйретеді, есепті шешеді.

Әр оқушы өзі шығарған есептерін тақтада қорғайды.


Сергіту сәті

(3 мин)

Көңілді балақайлардың биі

Бір сәтке шаршағандарын ұмытып, бойларын жазып, миын демалдырып, сабаққа ерекше қызығушылықпен кіріседі.

Сабақты қорытындылау

(5 мин)

«Өрмекші торы» стратегиясы бойынша жіп беру.

Оқушылар шеңбер бойында тұрып, сұрақ қоя отырып, жіпті екінші оқушыға береді. Өрмекші торын құрады.

Бағалау

(3 мин)

1.Әрбір оқушының атын атап, шапалақ арқылы бағалаймыз.



2. Топты бағалау парағы арқылы әр бала сабақ процесінде жинаған ұпайы бойынша бағаланады.



3.Стикерлерге алған әсерлері мен экрандагы күлегештерге сәйкес көңіл күйлері белгіленеді.

1.Оқушылар өз жетістіктерін ескерген сыныптастарына риза болып, марқайып қалады.



2. Әр оқушының сабақ кезеңдеріндегі белсенділігі мен тәртібі де есепке алынады.







3. Оқушылардың қорытынды бағасы қойылады.

Рефлексия

(2 мин)

«Чемодан, ет тартқыш, қоқыс шелек» рефлексиясы

- егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлыған сәтті орындаған болсаң, онда стикерді чемоданға сал.

- егер сен белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, ет тартқышқа сал.

- егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, қоқыс шелекке таста.

Үйге тапсырма

(2 мин)

«Сұрақтар қорабына» сұрақтар салдырту.

№223 есеп

«Сұрақтар қорабына әрбір оқушы бір сұрақ жазады. Бәрі салып болған соң, қай алады. Келесі сабаққа сол сұрақтың жауабын тауып келеді.»Күнделікке жазады, бағасын қойдырады.

«Ж. Қалдығараев атындағы орта мектеп»ММ



Ашық сабақ

Тақырыбы: Өрнектерді тепе - тең түрлендіру



Математика пәні мұғалімі: З. Нұртаева



2015 -2016 оқу жылы

Өрнектерді тепе - тең түрлендіру



Өрнектерді тепе - тең түрлендіру

Өрнектерді тепе - тең түрлендіру



Топтық бағалау парағы

Бағалау критерийлері: әр кезеңде 0 - 3 ұпайдан беріледі

7 «ғ» сынып Алгебра пәні

Топтың аты: ______________________________________________________

Оқушының аты - жөні

Үй жұмысы

Қай

талау

Топ

тық есеп

Деңгейлік

есеп

Топ тәртібін сақтау

Мұғалім бағасы

Жиынтық ұпай

Баға





















Топтық бағалау парағы

Бағалау критерийлері: әр кезеңде 0 - 3 ұпайдан беріледі

7 «ғ» сынып Алгебра пәні

Топтың аты: ______________________________________________________

Оқушының аты - жөні

Үй жұмысы

Қай

талау

Топ

тық есеп

Деңгейлік

есеп

Топ тәртібін сақтау

Мұғалім бағасы

Жиынтық ұпай

Баға























Топтық бағалау парағы

Бағалау критерийлері: әр кезеңде 0 - 3 ұпайдан беріледі

7 «ғ» сынып Алгебра пәні

Топтың аты: ______________________________________________________

Оқушының аты - жөні

Үй жұмысы

Қай

талау

Топ

тық есеп

Деңгейлік

есеп

Топ тәртібін сақтау

Мұғалім бағасы

Жиынтық ұпай

Баға





















Топтық бағалау парағы

Бағалау критерийлері: әр кезеңде 0 - 3 ұпайдан беріледі

7 «ғ» сынып Алгебра пәні

Топтың аты: ______________________________________________________

Оқушының аты - жөні

Үй жұмысы

Қай

талау

Топ

тық есеп

Деңгейлік

есеп

Топ тәртібін сақтау

Мұғалім бағасы

Жиынтық ұпай

Баға























© 2010-2022