$2. Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf (ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс

Қысқа мерзімді жоспар                        Пән мұғалімі: Мұхтарова Гүлдана ТаңжарбайқызыПәніАлгебра Сыныбы10Тақырыбы$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер.y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіруМақсатыОқушыларға  функция графигін координаталар осімен параллель көшіруді қолдана отырып, функция графигін түрлендіруді, координаталар бойынша созуды /қысуды/ үйрету, топтық жұмысқа белсенді қатысуға, сыни тұрғыда ойлауға үйрету. Күтілетін нәтижеПроблемалық сұрақтарды талдауға қатысады;Сыни...
Раздел Математика
Класс 10 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мұхтарова Гүлдана Таңжарбайқызы

Пәні

Алгебра

Сыныбы

10

Тақырыбы

$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер.

y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру

Мақсаты

Оқушыларға функция графигін координаталар осімен параллель көшіруді қолдана отырып, функция графигін түрлендіруді, координаталар бойынша созуды /қысуды/ үйрету, топтық жұмысқа белсенді қатысуға, сыни тұрғыда ойлауға үйрету.

Күтілетін нәтиже

Проблемалық сұрақтарды талдауға қатысады;

Сыни тұрғыда ойлау арқылы диалогтік қарым-қатынасты орната алады;

Есептерді шешуде логикалық ойлау дәрежесі жоғарылайды.

Сабақтың түрі

Интерактивті сабақ

Сабақ барысы

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

І. Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

ІІ.«Қызығушылықты ояту»

Топқа бөліну

«гүл - тілек» тренингі


Оқушыларға функция түрлері жазылған қағаз тіліктерін таңдату арқылы топқа бөледі





Күннің жадын, сабақтың тақырыбын жазу

Оқушылар қолдарындағы тал гүлді бір-біріне шеңбер арқылы ұсына отырып, бүгінгі күнге тілегін айтады

Үш түрлі функциялардың берілуі бойынша топтасады

Топ ережесін сақтау

-сабаққа кешікпеу

-уақытты үнемдеу

-дыбыссыз қадам

-бір-бірімізді тыңдау, құрметтеу

-пікірмен санасу, ортақ шешімге келу

-әр топ мүшесі өз ісіне жауапкершілікпен қарау

-шығармашыл, іскер, белсенді болу

-нәтиже шығару

Белсенді бол

Ойың ұшқыр болсын

Сәттілік, мақсатыңа жет

Идеялы бол, ұтқыр бол

Оқушылар күннің жады мен сабақтың тақырыбын көшіріп жазады


Шапалақ арқылы мадақтау




Интерактивті тақта, слайд


Функциялар жазылған қағаз тіліктері




Интерактивті тақта

ІІ. «Мағынаны тану»

$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер.

ЖИГСО әдісі



  1. Топтарға берілген функциямен танысып, шешімін тауып түрлендіруді ұсынады.

1-топ: $2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс

2-топ: $2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс

3-топ: $2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс


  1. Жаңа топтарға жаңа есептер ұсынады:

І топ:$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс

ІІ топ:$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс

ІІІ топ:$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс

Әр топ өз жанұясында берілген функцияны талқылап, графигін түрлендіреді.


1-2-3 саналу арқылы үш топқа бөлінеді. /дыбыссыз қадам/

Топта талқылап, графигін жүргізеді

Жанұясына қайтып, ақпаратпен бөліседі




Рефлексия (бірлескен топ жұмысын өзіндік бағалау)

Топтық жұмыс

Түртіп алу стратегиясы

Үш шапалақ

торкөзді А4 беттері, маркерлер, сызғыштар, қарындаштар


Функция жазылған А4, торкөзді А4 беттері, маркерлер, сызғыштар, қарындаштар

«Сергіту сәті»



ІІІ. «Ой толғаныс» кезеңі

Қорыту

Кері байланыс

смайлик

Үйге тапсырма беру.

Оқушыларға өтілген тақырыпты пысықтау және сабаққа белсенділікпен қатысуын қамту мақсатында әртүрлі функцияларды айтады


Әр топқа бүгінгі түсініктерін қорыту үшін күрделі функция және оны постер арқылы қорғау ұсынылады


Оқушылар орнынан тұрып, мұғалімнің айтқан функциясының графигінің өзгеруін қимылмен көрсетеді: абцисса бойынша +b болса, оң не сол жаққа қарай, ордината бойынша +d болса, ілгері не кейін аттайды, функция қысылса не созылса, қолдарын жоғары не төмен түсіреді

Оқушылар өз ойларын ортаға салады және бүгінгі сабақтан үйренгендерін жинақтап, қорытынды жасайды, постер қорғайды

Оқушылар көңіл-күй смайликтеріне стикерге жазылған пікірлерін қалдырады




«бармақ әдісі»




Интерактивті тақтада бармақ әдісі суреттері

Көңіл-күй смайликтері, стикерлер



© 2010-2022