Қысқа мерзімді жоспарСандар тізбегі

Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар.


Ю.А. Гагарин атындағы №1 Күршім орта мектебінің мұғалімі Баймухамбетова Гульбану Сунгатолдиновна.

Алгебра 9а сынып



Сабаққа қатысқаны:

14 оқушы


Сабаққа қатыспағаны: 2 оқушы

Сабақтың тақырыбы

Сандар тізбегі және оның берілу тәсілдерін қайталау

Сілтеме

Орта мерзімді жоспар, алгебра 9 сынып

Сабақтың мақсаты


Сан тізбегі тақырыбы бойынша алған білімдерін тұжырымдап, тереңдету, бір жүйеге келтіру. Өз бетімен еңбектену дағдыларын, іскерлігін қалыптастыру барысында білім дағдыларын дамыту

Оқыту нәтижелері

Сан тізбегінің түрлерін біледі, ажырата алады. Берілген тәсіл бойынша, кез-келген тізбекті құра біледі. Білімдерін практикада, басқа пәндерде қолдана біледі.

Сабақта қалыптасқан түйінді идеялар.

Бұл сабақта оқыған білімдерін тереңдету мақсатында сан тізбегі ұғымы функция ұғымына негізделеді. Өздеріне белгілі функцияның анықталу облысы мен мәндер облысы туралы білімдері байланыстырылады. Өмірден мысал келтіре отырып, сәйкестік ұғымынан функция ұғымына көшеді, және сан тізбегі деп аталатыны түсіндіріледі. Тізбектің берілу тәсілдері айтылып, бірнеше алғашқы мүшелері бойынша сандар тізбегін құру ережесі анықталады.

Дереккөздер

Оқулық, слайдтар, қосымша таратпа материалдар, интерактивті тақта, компьютер, сынып тақтасы.

Сабақтың барысы


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

Сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындау.

«Ой қозғау»

Жоғары деңгейлі сұрақтар қойылады



«Аялдама ойыны»



Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс


Қорытынды


Бағалау

Үйге тапсырма беру


Сабаққа рефлекция

Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Сабақтың мақсатын, күтілетін нәтижелерді қысқаша баяндау.

Топтарға бір-бірін оқыту үшін сұрақтар беріледі:

-Сандар тізбегі функция бола ма?

-Сандар тізбегінің берілу тәсілдері

-Кез-келген мүшесін анықтау үшін сан тізбегін қандай әдіспен берген ыңғайлы? Неге?

-Сан тізбегінің графиктік тәсілмен берілуінде қандай артықшылық бар?

Әр топқа қағаз бетіне жазылған сан тізбегі беріледі.

  1. 2; 4; 6;.......

  2. 1/2; 2/3; ¾;......

  3. 5,5; 7; 8,5;.......


«Көңілді сергіту» музыкасы қосылады

№158 есеп әр топқа а, ә, б жағдайлары беріледі

-Сан тізбегінің берілу тәсілдерінің қайсысы тиімді?

-Тізбек ұғымы практикада керек пе?

Бағалау парағы беріледі

Деңгейлік тапсырма беріледі

А-153

В-159

С-161

Мұғалім стикер таратады

Сәлемдеседі. Сабақта жоқ оқушыларды айтады. Сабаққа әзірленеді.

Дәптерлеріне күннің атын, сынып жұмысын жазады. Топқа бөлінеді.

Алдымен жұпта сосын тоапта талдап кластер жасайды. Өз ойларын, сан тізбегі туралы білімдерін қағаз бетіне түсіреді. Ортаға шығып қорғайды, бірін-бірі бағалайды. Білімдерін бекіте түседі.


Әр топ өз қалам түстерімен келесі мүшесін жазады да, басқа топтың тапсыр-масына ауысады. Соңында топтар өз тапсырмаларын түсіндіріп, басқа топтардың қате, не дұрыс жазғандығын айтып, өзара бағалайды.

Экраннан көріп жаттығу жасайды.

Жұппен талдап бір-бірін үйрете отырып есептерді шығарады. Әр топтан бір оқушы шығып талдып орындайды.

Оқушылар өз ойларын айтады

Әр топ басқа топты бағалайды. Мұғалім бағалап, мадақтайды.

Тапсырманы күнделікке жазады

Өз ойларын жазады. Сабақ ұнады ма? Не үйренді? Қандай тілек, ұсыныстар бар?


© 2010-2022