Урок математики Число і цифра 6 (1 клас)

Раздел Математика
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

МАТЕМАТИКА 1 клас

Тема. Число і цифра 6. Утворення числа 6. Порівняння чисел в межах 6. Складання й читання прикладів на додавання за предметними малюнками.. Написання цифри 6.

Мета. Ознайомити з утворенням числа 6 і цифрою 6; навчити писати цифру 6; порівнювати числа в межах 6;продовжувати формувати вміння складати і читати вирази на додавання; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до предмета

Тип уроку: комбінований урок

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення позитивного настрою.

Встаньте, дітки, поверніться,

один одному всміхніться.

Спочатку сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп'ятка.

- У нас урок математики. Хто любить рахувати? Потупайте ніжками. Хто любить розв'язувати приклади? Поплескайте у долоні. Хто готовий уважно працювати на уроці? Сядьте за партами як справжні учні.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Повторення вивченого

- Сьогодні у нас, діти, незвичайний УРОК. До нас прийшов гном з казкової країни і попросив допомогти Чарівниці. Змій Горинич і Баба Яга викрали іі та посадили її в темницю , закрили на багато замків за те, що вона допомагає школярам отримувати нові знання. Тепер їй знадобилася ваша допомога. Чи згодні ви їй допомогти?

- Багато перешкод буде на нашому шляху, але ви не бійтеся. Найголовніше, щоб ви впевнено відповідали і виконували всі завдання, які запропонують Баба Яга і Змій Горинич. Пам'ятайте, що у нас є дуже гарна зброя проти них - це наші знання. Отже, вперед!

1).Повторення лічилки «Раз-ялинка, 2-дубок

2) Пряма та зворотня лічба

- Порахуйте від 1до 5; від 2 до 4; від 5 до 1; від 1до 6. (слайд 3-5)

-Назвіть наступне число до числа7…

-Назвіть попереднє до числа 2 8 4

3) Гра « Допоможи заїхати паровозикам у депо». (слайд 7-8)

Словникова робота.

- Хто з вас знає, що таке депо?

(Депо - приміщення для ремонту потягів (вагонів та електровозів). - Давайте допоможемо паровозикам заїхати в депо.

5 2 3

1+1 2+1 4+1

4) Гра « Знайдіть пропущене число». (слайд 9)

1, 2, _, 4, 5.

1, 2, 3, 4, _ .

1, _, 3, 4, 5, _ .

- Прочитайте ряд з пропущеними числами. Як ви думаєте, яке число пропущено (сл..8)

От і визволили ми Чарівницю! Вона хоче подякувати вам за це і навчити числу та цифрі 6

ІІІ.Опрацювання нового матеріалу

1.Робота з предметними малюнками. (слайд 11 )

- Розгляньте малюнки. Порахуйте, скільки жабок? Собачок? Білочок?

Яке число об'єднує ці предмети?

То про що сьогодні піде мова на уроці? (Про число і цифру 6.) ( слайд 12)

2. Утворення числа 6. (слайд 13)

-Ск.кружечків червоних?

-Ск.додати,щоб було 6?

- То як утворюється число 6?

Фізкультхвилинка 1,2- дерева.. ( слайд 14)

3.Робота за малюнком угорі с.26 підручника (слайд 15)

Хто найшвидше відповість,

скільки всіх тут білок? (шість)

4..Виконання завдання 1 с.26

-Як утворилося число 6?

5. Знайомство з цифрою 6.

Розвиток образної уяви.

- На що схожа цифра 6? (Замок, равлик). (слайд 16)

Цифра 6, немов замок,

Знизу круг, вгорі гачок.

6.Виконання завдання 2 с.26. Порівняння чисел (слайд 17)

6>3 3<6 6>1 1<6

7. Виконання завдання 3 с.26

2+1=3 5+1=6

Фізкультхвилинка (слайд 18 )

8. Написання цифри 6 :

(№1 зош.з друков.основою) (слайд 19-20 )

- в повітрі;

- обведення цифри по крапках;

- самостійне написання цифри у зошиті.

- Цифра 6 складається з великого лівого півовалу та малого овалу. Ширина цифри внизу та вгорі однакова. Починаємо писати цифру 6 нижче правого верхнього кута від правої сторони клітинки, робимо заокруглення ліворуч, що переходить у лівий півовал, який внизу переходить в малий правий півовал, що з'єднується ліворуч з першим елементом вище середини клітинки.

Самоперевірка.

VІІ. Розвиток і закріплення вивченого матеріалу.

1.Робота в зошитах з друкованою основою № 3-

2. Вправа «Продовж речення» (слайд 21)

- Наступне за числом 5 - ... .

- Щоб утворити число 6, треба ... .

- «Сусіди» числа 6 - ...

Гра «Покажи цифру 6 за допомогою руки»

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Чи справдились ваші очікування від уроку?

-Що сподобалось на уроці?

-З яким числом та цифрою познайомились?

-Кому подякуємо за урок?


© 2010-2022