Координаталық түзу. Координаталық түзу бойында рационал сандарды кескіндеу

6-апта 17.10.2012ж            7-сабақ Сабақтың тақырыбы: Координаталық түзу. Координаталық түзу бойында рационал сандарды кескіндеу. Сілтеме: Қосымша оқулықтар, Математика-6 оқулығы, Рациона сандар туралы мағұматтар жинақтау.Координаталық түзу. Жалпы мақсаты: Координаталық  түзу бойында рационал сандарды кескіндеуді үйрену Оқу нәтижесі: Координаталық түзуде рационал сандарды салыстырды.Практикалық есептер шығара алды. Түйінді идеялар: Координаталық түзу бойында оң және теріс сандарды белгілей білу.                     Тапсырма көздері: Суретпен жұмыс. Жеке жұмыс.Деңгейлік тапсырмалар. Шығармашылық жұмыс. «Рационал сандар» туралы ғаламтордан мағлұмат алу. Жаттығулар: №306,№308,№310,№314,№316 1. Шығармашылық жұмыс істеу. 2. Топтық жұмыс орындау. Үйге: Оқуға арналған тапсырмалар: Қосымша оқу үшін  Оқулықпен жұмыс№307,№309,№311,№313,№315Сайтты нақтылап оқушыларға беру.Google энциклопедия
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


6 «г» математика пәні мұғалімі Абдрахметова З.У

6-апта

17.10.2012ж

7-сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Координаталық түзу. Координаталық түзу бойында рационал сандарды кескіндеу.

Сілтеме:

Қосымша оқулықтар, Математика-6 оқулығы, Рациона сандар туралы мағұматтар жинақтау.Координаталық түзу.

Жалпы мақсаты:

Координаталық

түзу бойында рационал сандарды кескіндеуді үйрену

Оқу нәтижесі:

Координаталық түзуде рационал сандарды салыстырды.Практикалық есептер шығара алды.

Түйінді идеялар:

Координаталық түзу бойында оң және теріс сандарды белгілей білу.

Тапсырма көздері:

Суретпен жұмыс. Жеке жұмыс.Деңгейлік тапсырмалар.

Шығармашылық жұмыс. «Рационал сандар» туралы ғаламтордан мағлұмат алу.

Жаттығулар:

№306,№308,№310,№314,№316

1. Шығармашылық жұмыс істеу.

2. Топтық жұмыс орындау.

Үйге: Оқуға арналған тапсырмалар:

Қосымша оқу үшін Оқулықпен жұмыс№307,№309,№311,№313,№315Сайтты нақтылап оқушыларға беру.Google энциклопедия

САБАҚ ЖҮРІСІ




1-тапсырма

Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында берілген тапсырмалар. (5 минут)

2.Қалтада қазақтың ұлттық ойындары бар соларды әркім өзіне қалтадан суырып алады.(3 минут)

3-тапсырма

ББҮ стратегиясы арқылы сабақтың мағынасын ашу. (15 минут)

4-тапсырма

Жаттығулар орындау

(10 минут)

5-тапсырма: сергіту (5минут) «Өтінемін» тренингі

6-тапсырма)

Бағалау критерийі (3 минут)

7.Рефлексия (2 минут)

Өзіндік есеп 6 «г» математика пән мұғалімі Абдрахметова З.У

Сабақтың тақырыбы

Координаталық түзу. Координаталық түзу бойында рационал сандарды кескіндеу.

Сабақтың мақсаты

Координаталық түзу бойында рационал сандарды кескіндеуді үйрену.

Сабақтың міндеттері

1.Мұғалім мен оқушылар арасындағы ынтымақтастықты қалыптастыру үшін сынып ережесін құру.

2.Тақырыпты игеруде оқушылардың білімі мен дағдысы.

3. Өткен сабақты бүгінгі сабақпен байланыстыра білу.

4.Тақырыпты ашу үшін,қорғау үшін уақыт беру.

5. Оқушылардың бірін-бірі оқытуына мүмкіндік беру.

Сабақтың барысы

Мұғалімнің рөлі

Оқушы белсенділігі

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

2. Сергіту сәті сол арқылы топқа бөлдім.

3. Топ ережелерін құруды тапсырдым.

4. ББҮ стратегиясы арқылы сабақты түсіндірдім.

5. Әр топты презентациялауға тақтаға шақырдым

6.Білдім бағанына әр топтан алған білімдерін жазуды сұрадым.

7. Туындаған сұрақтар бойынша сабақты қорытындылап өттім.Координаталық түзуде рационал сандарды кескіндеген макет арқылы қорытындыладым.

8. Практикалық есептер берілді.

9. Үй тапсырмасын бердім.

10.Бағалау критерийлерін бердім.

  1. Әр топтан тақтаға шығартып есептерін тексердім.

  2. Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптасты

  3. Әр топ өз ережесін құрды.Содан сыныпқа ортақ ереже құрды

  4. Оқушылар бірлесіп не білетіндерін жаза бастады.

  5. Әр топ өз білетіндерін ортаға салды.Оларға топтар сұрақтар қоя отырып тақырыпты ашуға тырысты.

  6. Әр топтан білгендерін түсірді.

  7. Маған тақырыпқа сәйкес сұрақтар қойды

  8. Оқушылар оқулықтағы есептерді шығарды.

  9. Үйтапсырмасын күнделікке жазып алды.

  10. Критерийлерге сәйкес өздеріне ұпай берді.

Қолданылған модульдер

1.Топтық жұмыс

2.Білім берудегі бағалау.

3. Диалогтік әдіс.

4.Көшбасшылық.

5.Жас ерекшелік.

1.өз ойын ашық айтуға.

2.Теориялық білімді практикада іске асыруға.

3.Өз білімін бағалауға.

4. Мұғаліммен және достарымен пікір алмасуға.

5.Өзіне сенімділікпен қарауға.

Мен не үйрендім

Оқытудың жаңа әдістерін, өз бағалау процесіме сыни көзбен қарауға.

Кедергілер

  1. Оқушылардың топ ережелеріне бағынбауы.

  2. Өзін жоғары бағалауы

3. Уақытты тиімді пайдалана алмау.

түйін

Сабақтың әр кезеңін ұтымды пайдалану, оқушылардың өз ойын еркін жеткізуге ықпал ету, топпен жұмысты дұрыс ұйымдастыру,

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру үшін топқа мағыналы тренингтер ұйымдастырамын

Бағалау парағы

Оқушы аты

Үй жұмысы

Топта жұмыс істей алдым ба

Пропорцияның негізгі қасиетін пайдаланып теңдеуді шеше

алдың ба

Теңдеу түбірін көрсете алдың

ба

Рационал сандарды коорд.кескіндеу

Топта өзара көмектесе алдың ба

Қосымша не білемін

Қорытынды жасай білемін бе

1ұпай

1ұпай

2 ұпай

2 ұпай

2 ұпай

1 ұпай

1 ұпай

2ұпай














10 ұпай-12 ұпай - «5»

7 ұпай-10 ұпай -«4»

3ұпай- 7ұпай - «3»

© 2010-2022