Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Ескелді ауданы әкімдігінің Ш.Уәлиханов атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің

Математика пәні мұғалімі

Шайза Гүлина

Сынып: 6

Мерзімі: .

Сабақтың тақырыбы: "Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы"

Сабақтың мақсаты: а) білімділік: Оқушыларға рационал сандарды азайтуды, координаталық,

түзудегі кесіндінің ұзындығын табуды үйрету;

ә) дамытушылық: рационал сандарға амалдар, координаталық түзу ұғымын

дамыту;

б) тәрбиелік: Оқушыларды инабаттылыққа тәрбиелеу.

Көрнекі құрал-жабдықтар: сызғыш

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс тәсілдер: сұрақ жауап, есептер шығару

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Үй тапсырмасын тексеру

3. Жаңа материалды түсіндіру

Азайту - қосынды мен белгілі қосылғыш бойынша екінші (белгісіз) қосылғышты табу амалы.

Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып; Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып-белгісіз қосылғыш Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Есеп. Таңертең -Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Түсте - Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Өзгерді-? Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Бір саннан екінші санды азайту үшін, азайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек.

Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Мысалдар.

1) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 2) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

3) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 4) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Координаталық түзуде Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып, Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып нүктелері берілсін. АВ кесіндісінің ұзындығын табу үшін А нүктесінен В нүктесіне дейін неше бірлік кесінді бар екенін санаймыз, яғни Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін оның оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек.

4. Есептер шығару № 493,№494(ауызша)

№495

1)-20-(-16) = -4 2)-5,7-(-1,3) = - 4,4 3)-6-(-8,1) =2,1

-36-(-17) = -19 -7,5-(-2,1) = - 5,4 -5-(-6,7 ) =1,

-46-(-25 )= -21 -8,9-(-3,7) = -5,2 -8-(-9,5) =1,5


№504

1) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 2) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 3) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 4) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 5) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 6) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып


№505

1) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 2) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

3) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 4) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып


№506

1) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 2) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 3) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

4) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 5) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 6) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып


№507

1) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 2) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

3) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып 4) Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып


№508


Термометрдің соңғы көрсетуі Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

12

-9

-5

-12

Термометрдің алғашқы көрсетуі Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

15

-7

0

-8

Температураның өзгеруі Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы 6 сынып

-3

-2

-5

-4


5. Сабақты қорытындылау

6. Оқушыларды бағалау

7. Үйге тапсырма: №497,№499


© 2010-2022