Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

Раздел Математика
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің

№43 орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі



Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер



Тақырыбы: «Иррационал теңдеулер»

Пәні: Алгебра және анализ бастамалары.

Сыныбы: 11 «А»

Пән мұғалімі: Әбілдаева Л.Н












Тараз-2015


Сабақтың тақырыбы: Иррационал теңдеулер

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Иррационал теңдеулер туралы түсінік беру, теңдеудің екі жағын да бірдей дәрежеге шығару тәсілімен таныстыру

Дамытушылық: Логикалық және ассоциативті ойлау қабілеттерін дамыту. Иррационал теңдеулерді шешу бойынша білім, білік, дағдыларын қалыптастыру.
Тәрбиелік:Өз бетінше дербес жеке жұмыс жасауға, жауапкершілікті сезіне білуге, нәтижеге жетуге ұмтылу үшін білім бәсекесіне түсуіне, ерінбей еңбек етуге, интербелсенділікке тәрбиелеу

Сабақтың типі: жаңа білім беру
Сабақтың түрі: аралас.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, «Топпен жұмыс» постер қорғау, өзін-өзі бағалау, «Критериалды бағалау», «Кері байланыс» парағы. баяндау, түсіндіру

Сабақтың көрнекіліктері: Көрсетілім, оқулық, маркер, таратпа қағаздар, ватман қағаздары. т.б..

Пәнаралық байланыс: физика, биология

Сабаққа кіріктірілген модуль: оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,

оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқыту мен оқудағы көшбасшылық, оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану.

Болжамдап отырған нәтиже: Теңдеулерді шешу дағдысы қалыптасқан, логикалық және ассоциативті ойлау қабілеттері дамыған тұлға қалыптасады.

Сабақ жоспары:

I.Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

Сыныпты екі топқа бөлу

II. Үй тапсырмасын сұрау

Топпен жұмыс (постер қорғау)

«Сәйкестендіру» кластері

III Жаңа сабақ

IV Есептер шығару

Оқулықпен жұмыс №120 (1,1) ,№121(1,3)

«ҰБТ қоржынынан» есеп

V. Үйге тапсырма беру

№120 (2,4) ,№121(2,4) , тест жинақтарынан тақырыпқа байланысты есептерді тауып, шығарып келу

VI. Қорытынды

«Ой қорыту» (бекіту сұрақтары)

VII. Оқушыларды бағалау

(Оқушылар бағалау парағын толтырады)



Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру

Сынып сандар жазылған қағаздар бойынша екі топқа бөлінеді

II. Үй тапсырмасын сұрау

«Рационал сандар» және «Иррационал сандар» постерлерін құрап, қорғайды

«Сәйкестендіру» кластерін жасайды

Ауызша сұрақтар

III. Жаңа сабақ

Мына теңдеулер қалай аталады?

1)Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер; 2)-3х -4 = 8х +6; 3) Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер; 4) Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

5)Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер= Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер; 6) Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер; 7 )3Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер; 8)Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер = х;

9) - х + 5 = 4; 10) Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер+ 2 = 0


Айнымалысы түбір таңбасының ішінде болатын теңдеуді иррационал теңдеу деп атаймыз

Мысалы

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер







Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

1)

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер


Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер


ЖРазработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулерауабы:


2) Бөгде түбір

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулерРазработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер


Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулерРазработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер


Тексеру!!!

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер

Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер


Разработка по алгебры на тему Иррационал теңдеулер-бөгде түбір

Жауабы: теңдеудің шешімі жоқ

«Иррационал теңдеулердің қолданылуы» туралы айту

Мәнерлеп сырғанауда айналған кезде қадам жылдамдығын есептеу үшін

Биологияда жәндіктер денелерінің көлемін, олардың өмір сүру ортысының тығыздығын есептеу үшін

Физикада денелердің жылдамдықтарын

Авиацияда горизонталь ұшып бара жатқан самолеттің жылдамдығын есептеу үшін қолданылады

IV Есептер шығару

1) Сыныпта оқулықтағы №120 (1,1) ,№121(1,3) есептерді шығару

2) «ҰБТ қоржынынан» есеп

Диаста сары және жасыл жейде, көк және қара шалбар, сұр, қоңыр және ақ туфлиі бар. Диас барлық жейделерін, шалбарларын және туфлилерін ауыстырып кигенде неше түрлі боп киіне алады?

А)10 В)15 с) 13 Д)12 Е) 17


V. Үйге тапсырма беру

№120 (2,4) ,№121(2,4) , тест жинақтарынан тақырыпқа байланысты есептерді тауып, шығарып келу

VI. Қорытынды

«Ой қорыту» (бекіту сұрақтары)

1.Есептер шығаруда қандай тәсілді қолдандық?

2.иррационал теңдеулерді шешу барысында қойылатын талаптар қандай?

VII. Оқушыларды бағалау

(Оқушылар бағалау парағын толтырады)












Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл

0-6 балл

0-3 балл





Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл



Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл






Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл

0-6 балл

0-3 балл





Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл



Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл





Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл

0-6 балл

0-3 балл





Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл



Бағалау парағы

Аты-жөні: _____________________________

Сыныбы:___________


«Постермен жұмыс»

«есептер шығару»

Бағалау

1-топ

1.Эстетикалық талғамы-1 балл

2.Тақырыптың ашылуы-2 балл

3. Өмірмен байланысы-3 балл


1.Сауатты жазу-1 балл

2.Есептің дұрыс шығарылуы-2 балл


«5»-11-12 балл

«4»-6-10 балл

«3» 3-5 балл

«2»-0-2балл





© 2010-2022