Сабақ жоспары Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер (8 сынып)

1) Тақырыппен жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және  олардың ой қорыту,  өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді. 2) Сыни тұрғыдан ойлау   балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді. 3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға  ықпал етеді. Квадрат теңдеулерді   алгоритм  арқылы есептер шығаруды үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады,  талдай алады, ой қоры...
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мырзахметова Баянның қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:28.01.2014 ж. сыныбы 8

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы

§10. Квадрат теңдеуге келтірілетін теңдеулер.(Есептер шығару.)

Сілтеме

8-сынып Алгебра,66-67 оқулық беті.

Мақсаты

Квадрат теңдеулерді алгоритм арқылы есептер шығаруды үйрету.

Оқыту нәтижесі

Квадрат теңдеулерді алгоритм арқылы есептер шығаруды үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады, талдай алады, ой қорытуды үйренеді.

Түйінді идеялар

1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.

Блум таксаномиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс - әрекеті

Білу


топтастыру

Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.

Үй жұмысын тексеру. №191 Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданып,теңдеуді шешіңдер.

Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.


Диалог

Топтастыру әдісі


Ынтымақтастық атмосферасын құрады.

Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.

Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.

Түсіну

Сыни ойлау

Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы

Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.

Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады.

Мысал келтір?

І топ. Тақырыптың идеясын ашады.

ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.

ІІІ топ.Салыстырады.

IV топ.Алгоритмді қолданып теңдеу-лерді шешеді.

Vтоп.Есептер шығарады.


АКТ-ны қолдану


сергіту

Сергіту сәтін ұйымдастырады.

Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.

Қолдану

Диалог

Оқулық

Тапсырмалар орындалады.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.

Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.Түбірлерді салыстырады.

Талдау



АКТ-ны қолдану

Түртіп алу стратегиясы

Квадрат теңдеу дегеніміз не? Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісі неге тең?

Қандай теңдеуге рационал теңдеу дейміз?

Теңдеудің түбірін қалай есептейміз?

Қатты әсер еткен жерлері. Бөлшек-рационал теңдеудің бүтін рационал теңдеуден қандай айырмашылығы бар?

Қандай жағдайда бөлшек-рационал тең-деуде бөгде түбір пайда болуы мүмкін? Оқулықтан есептер шығарады.№192, №193, №194. №195.

Жинақтау

АКТ-ны

қолдану

қолдану

Әртүрлі есептеу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)

Теңдеуді қалай құрастыруға болады?

Теңдеудің түбірлерін салыстырады.

Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады.


Үй тапсырмасын беру. Оқулық-тан №196 Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданып,теңдеуді шешің-дер.

Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау


Не білдім. Не үйрендім. Не ұнамады. Сабақ несімен ұнады

Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.



© 2010-2022