- Преподавателю
- Математика
- Сабақ Көбейтудің үлестірімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ыұшамдау
Сабақ Көбейтудің үлестірімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ыұшамдау
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Иманкулова Г.Е. |
Дата | 10.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары. 06.10.2015 жыл
Аты-жөні, жұмыс орны
Иманкулова Гулден Ерденовна
№4 ЖББМ
Пәні:математика
Сынып: 5 «А»
Сабақтың тақырыбы:
Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау
Мақсаты:
(SMART, орта мерзімдегі жоспар)
-көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланып, өрнектерді ықшамдату.
-есептер шығару барысында қасиетті пайдалану.
-қасиеттердің тұжырымдамасының мағынасын ашу
Күтілетін нәтиже:
(орта мерзімдегі)
- көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланады, өрнектерді ықшамдамдайды.
- есептер шығару барысында қасиетті пайдаланады.
- қасиеттердің тұжырымдамасының мағынасын аша алады.
Табыс критериі:
- көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдаланды, өрнектерді ықшамдамдады.
- есептер шығару барысында қасиетті пайдаланды.
- қасиеттердің тұжырымдамасының мағынасын аша алды.
Негізгі идеясы:
Оқушылар өткен материалдарды есеп шығару барысында қолдануға жағдай жасайды. Білгендерін ортаға салып, ой бөліседі.
Оқулық:
(ҚР ҒБМ ұсынған)
Математика,Т.Алдамұратова, Е.Байшоланов
Алматы «Атамұра» 2015
Сабақтың барысы/ мұғалімнің ескертпелері:
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Формативті (ОүБ)
Суммативті (ОБ)
2 мин
Сыныпта жағымды атмосфералық жағдай туғызу. Оқушыларға сәттілік тілеу
5 мин
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылар орындарынан тұрып есептің шығарылуын жолымен оқиды
Жақсы
3 мин
Өткен материалды жандандыру мақсатында көбейтудің үлестірімділік қасиетін еске түсіру
-көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті?
-көбейтудің терімділік қасиеті?
-көбейтудің үлестірімділік қасиеті?
Оқушылар тақтаға шығып көбейтудің қасиеттерін айтады.
-a*b=b*a
-(a*b)*c=a*(b*c)
-(a+b)*c=ac+bc
-(a-b)*c=ac-bc
Жарайсың!
20 мин
Есеп шығару (пысықтау)
Оқушы тақтаға шығып есеп шығарады
№396 (1,2,3)
№397 (2,4,6,8)
№398 (2,4,5)
№399
№400
№405 (1)
№406 (1)
№411 (2)
Оқушы өзін-өзі бағалайды.
3 мин
Бағалау
Жиынтық бағалау
2 мин
Үйге тапсырма
№396 (4,5,6), №397 (1,3), №398 (1,3)