Теңдеулерді шешу (5 сынып)

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

5сынып

Тақырыбы:Теңдеу.

Мақсаты: 1.Білімділік:

Оқушыларда теңдеу туралы және оның түбірі туралы

түсініктер қалыптастыру.

2.Дамытушылық :

Оқушыларды теңдеудің түбірін дұрыс таба білуге,ойлау қабілеттерін арттыруға үйрету.

3.Тәрбиелік:

Ұқыптылыққа,шыдамдылыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі:карточка

Сабақтың әдісі:Деңгейлік оқыту

Сабақтың түрі:Жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың барысы:1.Ұйымдастыру.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

Еске түсіру:

1)теңдеу дегеніміз не?

2)теңдеудің шешімі дегеніміз не ?

3)түбірдң дұрыстығын қалай тексереміз?

Мысал:(45-х)*3=93 (х-13):7=2

45-х=93:3 х-13=2*7

45-х=31 х-13=14

Х=14 х=14+13

Теңдеулерді шешу (5 сынып)

(45-14)*3=93. х=27

Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)31*3=93

93=93. (х-13):7=2

14:7=2

2=2

Жаттығулар,А.№74(1,2,3),№75(1,2,3).№76(1,2,3).

B.№83.

29х-15х+16=100

14х=100-16

14х=84

Х=84:14

Х=6

1Теңдеулерді шешу (5 сынып)4*6+16=100

100=100

Үйге:№73,№85

5 сынып

Тақырыбы:Мүмкін нұсқаларды іріктеу

Мақсаты:1.Білімділік:

Өмірде кездесетін қайсібір процестерде «тиімді» нұсқаны таңдай білу.

2.Дамытушылық :

Ойлау қабілеттерін дамыту.

3.Тәрбиелік:

Ұқыптылыққа тәрбилеу.

Сабақтың көрнекілігі:сызбалар

Сабақтың түрі:Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың барысы:1Ұйымдастыру

2Өткен сабақты еске түсіру.

Сабақтың мазмұны:

Өмірде кездесетін қайсібір процестер бірнеше немесе көптеген нұсқауларда орындалады.Сол нұсқаулардың барлығы анықталып,солардың арасынан тиімді деп есептелетін нұсқа таңдалып алынады, демек мүмкін нұсқаулар іріктеліп алынады.

1Теңдеулерді шешу (5 сынып)-есеп.Тік төртбұрышты тең үш бөлікке бөліп,оның бөліктерінің әрқайсысын қызыл, жасыл және сары түсті фломастермен бояу керек.Осы тік бұрышты қызыл,жасыл және сары түсті фломастермен неше нұсқада бояуға болатынын көрсетейік.

Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)

Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)

Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)

Теңдеулерді шешу (5 сынып)Теңдеулерді шешу (5 сынып)

Есеп шешуіні мүмкін нұсқаларын іріктеп табуда,нұсқалардағы шамалар (объектілер) келісілген шартты белгілермен жазылады.Мысалы, есеп мазмұынындағы қызыл, жасыл және сары түстерді олардың бас әріптерімен белгілеуге болады,қызыл-Қ, жасыл-Ж, сары-С.Көбінесе нұсқадағы элементтер цифрлармен де кескінделеді.Мүмкін нұсқалардағы іріктеу схемасы бұтақтары жайылған ағаш тәрізді кескінделеді.Схемадағы ағаштың неше бұтағы болса, есептің шешуінің сонша нұсқасы болады. Ол ағаштың түбі жұлдызшамен (*)белгіленіп негізгі объектіні кескіндейді .Мысалы ,есептегі тік төртбұрышты схемада жұлдызшамен кескінделген.Есеп шешуінің мүмкін нұсқалары ;ҚЖС,ҚСЖ,ЖСҚ,ЖҚС.СҚЖ,СЖҚ.Есеп шешуінің 6 нұсқасы бар.Мүмкін нұсқаларды іріктеудің мұндай тәсілін"мүмкін нұсқалар ағашы"деп атайды.

№361

ХV,VI,IX,XV

Теңдеулерді шешу (5 сынып)365

0,1,2,4 сандарынан жұп сандарды жазу.

Үйге : №364(б) № 367.

Теңдеулерді шешу (5 сынып)


© 2010-2022