Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

1) Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы  мәндерін  табуға есептер шығару;                   2) Теориялық білімдерін есептер шығаруда қолдануға машықтандыру, өз бетімен ізденісін арттыру; 3)    Топпен жұмыс істеуге, бір-біріне көмек көрсетуге, ойын айта білуге    баулу; Сабақ типі: білімді бекіту. Сабақ түрі: білім мен дағдыны қорытындылау, жүйелеу сабағы. Көрнекіліктер: плакаттар, фломастер, таратпалы тапсырмалар, тест тапсырмасы. Қолданылатын стратегиялар: топтастыру.                  Сабақ жоспары: 1.     Ұйымдастыру кезеңі. 2.     Мағынаны ажырату. 3.     Ой толғаныс. 4.     Тест тапсырмалары 5.     Сабақты қорыту. Білім бағалау. 6.     Үйге тапсырма беру.        Сабақ барысы: 1.     Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды топқа бөліп, сабақтың құрылымы туралы түсінік. Топ аттары жазылған қағаздардан жеребе тасталады. 1)Синус      2) Косинус            3) Тангенс       4) Котангенс     2. Мағынаны ажырату.    А) Қайталау сұрақтары.      Топ атауларын плакатта тірек-сызба түрінде топ басшылары қорғайды. Ә) Үй тапсырмасын тексеру  № 372 1)  ;   2) 7;      3) 1;     4) 3;        5) 2 ;         6) 3;        3. Ой толғаныс Б) Есептер шығару  А-деңгей  №1      3 + 5 ═ 6,5             №2   2 +  ═2                        №3     2tg 450 +2═4                     №4    3ctg450 + 4 ═ 7   Б-деңгей     №1     4 + tg  ═ 2  +1        №2   2 +3ctg450  ═   +3                         №3     2tg + ═2   +1       №4    2ctg450 +  ═ 3
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері

Мақсаты: 1) Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндерін табуға есептер шығару;

2) Теориялық білімдерін есептер шығаруда қолдануға машықтандыру, өз бетімен ізденісін арттыру;

  1. Топпен жұмыс істеуге, бір-біріне көмек көрсетуге, ойын айта білуге баулу;

Сабақ типі: білімді бекіту.

Сабақ түрі: білім мен дағдыны қорытындылау, жүйелеу сабағы.

Көрнекіліктер: плакаттар, фломастер, таратпалы тапсырмалар, тест тапсырмасы.

Қолданылатын стратегиялар: топтастыру.

Сабақ жоспары:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Мағынаны ажырату.

  3. Ой толғаныс.

  4. Тест тапсырмалары

  5. Сабақты қорыту. Білім бағалау.

  6. Үйге тапсырма беру.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды топқа бөліп, сабақтың құрылымы туралы түсінік.

Топ аттары жазылған қағаздардан жеребе тасталады.

1)Синус 2) Косинус 3) Тангенс 4) Котангенс

2. Мағынаны ажырату.

А) Қайталау сұрақтары.

Топ атауларын плакатта тірек-сызба түрінде топ басшылары қорғайды.

Ә) Үй тапсырмасын тексеру № 372

1) Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып ; 2) 7; 3) 1; 4) 3Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып; 5) 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып ; 6) 3Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып;

3. Ой толғаныс

Б) Есептер шығару

А-деңгей №1 3Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + 5 ═ 6,5 №2 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып +Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып ═2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

№3 2tg 450 +2═4 №4 3ctg450 + 4 ═ 7

Б-деңгей №1 4Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + tg Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып ═ 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып +1 №2 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып +3ctg450Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып +3

№3 2tg Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып ═2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып +1 №4 2ctg450 + Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып ═ 3

В) Оқулықпен жұмыс.

№373 топ басшыларына

4. Тест тапсырмалары (толықтыру тесті)

1-нұсқа

1.Радиандық өлшемге айналдыр: 400

2. Градустық өлшемге айналдыр: Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 1250 ( ) , -980 ( ), 4520 ( )

4. Өрнектің мәнін тап: 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + 5Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

5. Есепте: 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып+ Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып -tg450

2-нұсқа

1.Радиандық өлшемге айналдыр: 700

2. Градустық өлшемге айналдыр: Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 1350 ( ) , -780 ( ), 5220 ( )

4. Өрнектің мәнін тап: 4Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + 2Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

5. Есепте: 6Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып+ Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып - 2tg450


3-нұсқа

1.Радиандық өлшемге айналдыр: 800

2. Градустық өлшемге айналдыр: Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 4150 ( ) , -1080 ( ), 520 ( )

4. Өрнектің мәнін тап: 8Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + 4Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

5. Есепте: -4Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып+ Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып - 3tg450

4-нұсқа

1.Радиандық өлшемге айналдыр: 1000

2. Градустық өлшемге айналдыр: Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

3.Бұрыштар қай ширекте жатады? 6250 ( ) , -1980 ( ), 20 ( )

4. Өрнектің мәнін тап: -8Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып + 12Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып

5. Есепте: 5Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып+ Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері 9-сынып - 6tg450

5. Сабақты қорыту, білімдерін бағалау.

«Мен бүгінгі сабақтан қандай ой түйдім»...... сабақты оқушының бағалауы

  1. Үйге тапсырма беру.

№ 375



© 2010-2022