- Преподавателю
- Математика
- Сабақ жоспары Квадраттық теңдеуге келтірілген теңдеулер
Сабақ жоспары Квадраттық теңдеуге келтірілген теңдеулер
Раздел | Математика |
Класс | 8 класс |
Тип | Тесты |
Автор | Баймуханбетова Х.Н. |
Дата | 23.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Күні:15.01.2016ж. Сынып: 8
Сабақтың тақырыбы: Квадраттық теңдеуге келтірілген теңдеулер
Сабақтың мақсаты: Квадрат теңдеуге келтірілген теңдеулерді шешуді, формулаларды есептер шығару кезінде қолдануды үйрету.
Күтілетін нәтиже: 1. Формулаларды формулаларды есептер шығару кезінде қолдануды үйрену
2. Жұптасып жұмыс жасайды, өзгені және өзін-өзі бағалайды
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
Қамтылған
модуль
Уақыт
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау.
«Амандасу»
Мақсаты: Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру.
3
Сәлемдесу.
Ішкі және сыртқы шеңбер құрып, бір-бірімен әр-түрлі амандасуларын сұрау.
Бір-бірімен әр-түрлі немесе өзге елдерге ұқсап амандасады.
Білу
«Компакт-опрос»
(жеке жұмыс)
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
5
Сұрақтар:
1.Виет теоремасын толымсыз квадрат теңдеулерге қолдануға бола ма?
2.Квадрат теңдеудің қанша түбірі болатынын қалай анықтауға болады?
3.Толық квадрат теңдеуінен келтірілген квадрат теңдеуді қалай алуға болады?
«Компакт-опрос» тәсілі арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіре отырып, сұрақтарға жауап береді.
Түрлі-түсті жұлдызшалар
Түсіну
«Санамақ»
(жұптастыру)
«Жұптық әңгіме»
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Диалог.
Өзін-өзі реттеу.
10
Оқушыларды 1, 2 деп санау арқылы арқылы жұптастыру.
Тақырыпты оқып талқылауларын өтіну.
ах4 +вх2 +с=0, мұндағы а≠0, түрінде берілген теңдеу биквадрат теңдеу деп аталады.
Тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды, жауап іздейді, талдайды.
№1 оқушы сөйлейді,
№2 оқушы тыңдайды және керісінше.
Әр түрлі смайликтер арқылы
бірін-бірі бағалау.
Қолдану. Талдау
«А В С»
АКТ
15
Слайдтан
«А» жеңіл деңгейлі 2 есеп, №189-№190
«В» орташа деңгейлі 2 есеп, №193-№194
«С» күрделі деңгейлі 1 есеп беру. №191
Жауаптарын слайдтан көрсету.
Оқушылар есептерді мүмкіндіктеріне қарай орындайды.
Жауаптарын өз жауаптарымен салыстырады.
Критерий бойынша өзін-өзі бағалайды.
Жинақтау
Семантикалық карта
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Семантикалық карта тарату.
Жұпта талқылап, дұрыс жауабын белгілеу.
Смайликтер арқылы
бірін-бірі бағалау.
Бағалау
«Екі жұлдыз,
бір тілек»
Кері байланыс
2
Бүгінгі сабақта не үйрендіңіздер?
Сабақ сіздерге ұнады ма?
Сабақтан алған 2 әсерін және 1 ұсынысын жазады.
Тексерілді: 15.01.2016ж.