Урок по математике Жай сандар, құрама сандар

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

24.11.2015 жыл

5-сынып Математика

Жай сандар, құрама сандар

Сабақтың тақырыбы: Жай сандар, құрама сандар
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушыларға жай сандар және құрама сандар тақырыбын тереңірек меңгерту үшін есептер шығарып үйрету.
Дамытушылық: оқушылардың есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: оқушыларды өзара көмек беруге, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: бекіту сабағы
Сабақтың көрнекілігі:, тест карточкалары, тақта, бор, кітап, білімді бағалау ағашы.
Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау. (2 мин)

Құрметті оқушылар біз бүгін «Сандар еліне саяхат» жасаймыз.

Сандар еліне бару үшін біз поездбен барамыз.Ол үшін біз поезға билет сатып аламыз.Оқушылар поезға билет сатып алып, топқа бөлінеді.Әр оқушы өз қызметтеріне тағайындалады. (3 мин)

II. Үй тапсырмасын тексеру: «Миға шабуыл» (8 мин)

а)Натурал сандар дегеніміз қандай сандар?

ә)Натурал сандар неше топқа бөлінеді?

1)Жай сандар дегеніміз не?

2)Құрама сандар дегеніміз не?

3)Егіз сандар дегеніміз не?

4)Жай сандар қандай сандармен аяқталады?

№655


1)2(11х-5)-17х=55 2)5(8х+3)-12=83 3)7(2х+9)+3х=114 4)3(4х+13)-25=74

22х-10-17х=55 40х+15-12=83 14х+63+3х=114 12х+39-25=74

5х=65 40х=80 17х=114-63 12х=74-14

х=65:5 х=80:40 17х=51 12х=60

х=13 х=2 х=51:17 х=60:12
х=3 х=5

III.«Сандар еліне саяхатқа » жолға шығамыз.

1-аялдама .(7 мин)

Білім аялдамасы №656 1-топ (1) 2-топ (2) № №657 1-топ (2) 2-топ (1)


2- аялдама(5 мин)

Жылдамдық аялдамасы

Жай сандар мен құрама сандарды бөліп жазыңдар

31,16,19,57,63,47,89,101,72,36,44,59,73,29,90

3-аялдама(7 мин)

«Мен саған,сен маған» аялдамасы

Екі топ бір-біріне есептер мен ережелер ұсынады.

4-аялдама(3 мин)

Демалыс аялдамасы

Сергіту сәті (шеңбер,тік бұрыш,жазыңқы бұрыш,доғал бұрыш,дөңгелек,сүйір бұрыш)

5-аялдама(5 мин)

Дүкен аялдамасы №738,№739,№740

Әр оқушы сыйлық сатып алады


5. Үйге тапсырма: №668 (2 мин)

6. Қорытындылау және бағалау: (3 мин)

Жаттығу жұмыстарын орындау барысында кеткен кемшіліктер талданады, себеп - салдар анықталады. Оқушылардың жұмыстары бағаланады.Оқушылар сабақты бағалау ағашына стикермен бағалайды.


© 2010-2022