Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Нысанқұлова Гүлнар Төреғалиқызы №47 жалпы білім беретін орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі

Қысқа мерзімді жоспар Математика 5 «а» , 5 «ә»

Күні :8.12.2015ж.

Тақырыбы: :Жай бөлшектерді қысқарту.

Мақсаты

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу.Жай бөлшектердің қасиеттерін пайдаланып, жай бөлшектерді қысқартуды үйрету.

Міндеті

Оқушыларға жай бөлшектерді қысқартуды үйретіп , меңгеруге сараптауға , жинақтауға, бағалауға , есепті түсініп өз көзқарасынан рефлекция жасауға , өз білімін , түсінігін кеңейтуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже

Жай бөлшектерді қысқартуды терең меңгереді, есептер шығарады , топ болып жұмыс істей алады , өз білімін ,түсінігін кеңейтеді.






Кезең

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әркеті

Бағалау дескрипторлары

1

Білу

Ұйымдастыру .

Оқушылармен сәлемдесіп , түгендеу.

Оқушылар амандасып , өз орнына отырады.

2

Түсіну

Үй тапсырмасын тексеру.

№826

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспарыЖай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспарыЖай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспарыЖай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары


«Ой қозғау» .(доп лақтыру арқылы сұрақтар қойылады)

1. Үлес дегеніміз не ?

2. Жай бөлшектің бөлімі нені көрсетеді , алымы нені көрсетеді?

3. Бөлшектің негізгі қасиетін тұжырымдаңдар

4. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не ?

Үй тапсырмасының жауаптарын оқиды .



Сұрақтарға жауап береді.



Дұрыс жауап - 1 балл , дұрыс емес -0-балл .



Дұрыс жауап - 1 балл , дұрыс емес -0-балл .

3

Қолдану

Есептер шығару .








"Сергіту сәті" .

Оқулықпен жұмыс .

№834 (1-2) . № 836 № 837(1-4)

№834

Бөлшектерді тиімді тәсілмен қысқартыңдар.

  1. Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ; Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ; Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ; Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары .

  2. Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ; Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ; Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ; Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары .

№836

Бөлшектерді қысқартыңдар.

1)Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары 2)Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ;

3) Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары 4) Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары ;

5) Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары 6) Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары .

№ 837

  1. Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары=Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары= 21

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

2)

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

3)

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

Бір оқушыдан тақтаға орындайды , барлығы дәптерге жазып отырады.



Бір оқушыдан тақтаға орындайды , барлығы дәптерге жазып отырады.



.

Оқушылар дем алып ,сергіту сәтіне қатысады.

Есеп дұрыс шығарылса-4балл балл, қателері болса 3-балл , тек мүлде қатыспағаны үшін -0балл.


Есеп дұрыс шығарылса-2 балл балл, қателері болса 1-балл , тек мүлде қатыспағаны үшін -0балл.




.

4

Талдау.

Сабақты бекіту.

  1. Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспарықысқарт.


  1. Бөлшек сызығының төменгі жағында орналасқан сан

  2. Бөлшек сызығының жоғарғы жағында орналасқан сан

Жай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспары

  1. Қысқарт


  1. ӨЖай бөлшектерді қысқарту. сабақ жоспарызара тең бөліктер

  2. Бос орынға сан қой.

Бірінші қолын көтерген оқушы тақтаға шығып ,жауабын жазады.

Жауап толық болса-1балл.

5

Бағалау

Сабақ барысында оқушы көзқарасы. Ұпайларды санау.

Өз ойларын қысқаша айтып өтеді

Шапалақ

6

Үйге тапсырма

№835(3-4)

№837 (5-6)

Тапсырмаға нұсқау беру.

7

Қорытынды

Стикерлер тарату.

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін , не сәтті өткенін ? не сәтсіз өткенін стикерге жазады.





© 2010-2022