- Преподавателю
- Математика
- Рационал сандарды көбейтуге есептер шығару
Рационал сандарды көбейтуге есептер шығару
Раздел | Математика |
Класс | 6 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Эрмуратова Б.Н. |
Дата | 18.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Пәні: Математика | Сыныбы: 6г | Мерзімі: 05.12.2015ж | |||||||||||||||
Тақырыбы | Рационал сандарды көбейтуге есептер шығару | ||||||||||||||||
Мақсаты | Рационал сандарды көбейту тақырыбына есептер шығару арқылы білімдерін кеңейту. | ||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Рационал сандарды көбейтуде таңбалар ережесін еске түсіріп, есептер шығара біледі | ||||||||||||||||
Негізгі дерек-көздер | Стикер, плакат, маркер, рефлексия парағы, таратпа қағаздар | ||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Теорияны түсіну, сабақтың мақсатын игеру, рефлексия жасау | ||||||||||||||||
Модульдердің кіріктірілуі | Оқу мен оқудағы жаңа әдіс - тәсілдер | ||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Кезеңі | Уақыт минут | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
Кіріспе | 2 | Сәлемдесіп, оқушылар «Шаттық шеңберін» құрып, Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанамыз бәріміз Арайлап атқан күнге! - деп сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастрады. «Оң сандар» «Теріс сандар» «Таңбалар» болып топқа бөлінеді. | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды. | Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау | стикерлер | ||||||||||||
3 | «Кезбе тілші» әдісі «Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап»
| Берілген сұраққа жауап бере отырып, өткен тақырыптарды қайталайды. | Формативті | стикерлер | |||||||||||||
Негізгі бөлім | 2 | «Міндетті оқушылық саты» Блиц турнир (иә-жоқ)
| Оқушылар есепті ауызша орындайды. | Ауызша мадақтау | стикерлер | ||||||||||||
5 | «Жүрдек пойыз» ойыны 1-топ. Пойызға нәтижесі оң болатын көбейтінді тиеңдер 2-топ. Пойызға нәтижесі теріс болатын көбейтіндіні тиеңдер 3-топ. Пойызға нәтижесі ноль болатын көбейтіндіні тиеңдер | Оқушылар таратпа қағаздарды плакатқа жабыстырып тапсырманы орындайды. Топпен жұмыс жасайды. | Формативті | Плакат, Таратпа қағаздар | |||||||||||||
| 8 | «Бәйге жарысы» Оқулықпен жұмыс 1-деңгей №577 2-деңгей.№578 3-деңгей.№579 | Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды уақытпен жарысып тақтаға шығарады. | Формативті | 6-сынып Математика Алдамұратова Т | ||||||||||||
| 10 | Семантикалық картамен жұмыс. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін торкөздегі әріптерді теріп жазсаңдар, XVІІ ғасырда теріс сандарды координаталық түзу бойында санақ басынан солға қарайғы бағытта кескіндеуді енгізген Голландия математигінің аты-жөнін оқисыңдар.
| 4 | 0 | -1,14 | -0,45 | 0,04 | 200,2 | |||||||||
(-29)·0 | С | Ж | Э | Ц | Х | К | |||||||||||
(-)·(-6) | И | З | Ф | У | Щ | Л | |||||||||||
-1,9·0,6 | А | Ш | Р | И | У | Ю | |||||||||||
(-)·0,75 | В | Б | Ж | А | Й | С | |||||||||||
-0,4·(-) | Н | Ы | Г | Ч | Р | М | |||||||||||
-6,5· (-30,8) | О | Л | К | Э | Б | А |
Семантикалық картамен жұмыс. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін торкөздегі әріптерді теріп жазсаңдар,теріс сандарды 0 санынан кіші сандар ретінде қарастырған неміс математигінің аты-жөнін оқисыңдар.
-46,5
98,82
5
0,99
-65
-1,14
-18,3 ·(-5,4)
А
С
Ш
Э
Ц
Х
К
5·(-9,3)
Р
Т
З
Ф
У
Щ
Л
-12,5·(-0,4)
О
А
Ш
И
Р
У
Ю
-2·25
Е
В
Б
Ж
А
Ф
С
(-1) ·(--0,99)
Ф
Н
Ы
Г
Е
Р
М
-1,9·0,6
Ш
О
Л
К
Э
Б
Л
()2
Ь
Ц
З
О
Г
Ң
Ө
Семантикалық картамен жұмыс. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін торкөздегі әріптерді теріп жазсаңдар, координаталық түзуді енгізіп, теріс және оң сандарға түсінік берген француз математигінің аты-жөнін оқисыңдар.
-25
17
41
8
-22
9
- 8 * (- 4) - 15
С
Д
Э
Ц
Х
К
17 + ( - 8) * (- 3)
А
З
Е
У
Щ
Л
9 * ( - 2) - 7
К
Ш
Н
И
У
Ю
- 4*(- 5) - 12
В
Б
Ж
А
Й
С
10 + 8* (- 4)
Н
Ы
Г
Ч
Р
М
-4 ·(-12)
О
Л
К
Э
Б
Т
Оқушылар топпен бірге орындайды.
Стикерлер арқылы
Таратпа қағаз
3
«Іздеген жетер мұратқа» Сәйкестендіру тестісі
1) қарама-қарсы сан
2) - ( - 20 ) -2
3) теріс сан
4) - ( + 20 ) 3,5
5) 2/3
6) -4/3
7) - 20 + 20 оң сан
Оқушылар топпен бірге жұмыс жасайды.
Белсенді топқа стикер
Таратпа қағаз
5
Тест сұрақтары
-
Мәні 12-ге тең болатын өрнекті тап а) -6:5 в) 36/(-3) с) -0,48*(-25)
-
Өрнектің мәнін тап. (-0,2)2*2 а)0,08 в) 0,04 с) 8
-
Теңдеуді шеш 7*(х+17)=1,4 а) -15 в)-16,8 с) 19
-
Өрнекті ықшамда. А=1 в=-1, 0,13а-0,76в-0,82а+0,54в а)-0,47 в)1 с)0,47
-
Салыстыр: -(-3)2 және -(-5)2 а)> в)꞊ с) <
Топпен жұмыс жасайды. Топтар өзара тексереді.
формативті
Таратпа қағаз
5
«Кір жаятын жіп» әдісі
1-топ. Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісінің мәні теріс сан
2-топ. Екі теріс санның көбейтіндісі оң сан
3-топ. Егер көбейткіштердің кемінде біреуі нөлге тең болса, көбейтінді де нөлге тең.
Оқушылар сөз жазылған киімдерді жіпке жайып, ережені құрастырады
Ауызша мадақтау
Таратпа қағаздар,жіп
1
БББ кестесі
Оқушылар кестені толтырады
Таратпа қағаз
Қорытынды
1
Суммативті бағалау
Бағалау: Бағалау критерийлеріне сүйене отырып өз-өзін бағалату
«Бағдаршам» әдіс бойынша
Үйге тапсырма №592
Оқушы өзін-өзі бағалайды. Рефлексия
Жасыл түс- сабақ өте қатты ұнады
Қызыл түс- мүлдем ұнаған жоқ
Сары түс - ұнады