Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу

Класс:  10аПән: алгебраСабақтың тақырыбы:Функцияны зерттеу және графигін салу.  Сабақтың мақсаты: 1. “Функция, оның қасиеттері” бойынша қайталау, алған білімді                                               жалпылау және жаттығулар арқылы білімдерін бекіту.                                       2. Пәнге қызығушылығын арттыру, тақырыпты саналы меңгеру                                            дағдыларын қалыптастыру.                                       3. Есеп шығаруда тиімді әдістерді тез та...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Класс: 10а

Пән: алгебра

Сабақтың тақырыбы: Функцияны зерттеу және графигін салу.

Сабақтың мақсаты: 1. "Функция, оның қасиеттері" бойынша қайталау, алған білімді

жалпылау және жаттығулар арқылы білімдерін бекіту.

2. Пәнге қызығушылығын арттыру, тақырыпты саналы меңгеру

дағдыларын қалыптастыру.

3. Есеп шығаруда тиімді әдістерді тез таңдай білуге дағдыландыру,

логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Сабақтың түрі: қайталау

Сабақтың әдісі: деңгейлеп саралап оқыту

Көрнекіліктер: POWER POINT программалық ортасында дайындалған «Функцияның

жұлдызды сәті» атты мультимедиялық презентация, интерактивті тақта,

«Test generator» программасы арқылы әзірленген тестік тапсырмалар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

Функцияның қасиеттеріне не жатады?

1. Функцияның анықталу облысын табу.

2. Функцияның мәндер жиының табу.

3. Функцияның тақ, жұп екенін анықтау.

4. Функцияның периодтылығын анықтау.

5. Графиктің координаталар осьтерімен қиылысу нүктесін табу.

6. Функция таңбасының тұрақтылық.

7. Өсу, кему аралықтары мен экстремум нүктелерін табу.

8. Графиктің қосымша нүктелері.

9. Зерттеу нәтижелері бойынша график салу.

ІІІ.Негізгі бөлім:

Функцияның портретың салу

1.f(x) функциясының кестеде берілген қасиеттерін қолданып, графигін салыңдар

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу

1. D(f)=[-6;1] E(f)=[-4;2]

2. OX: y=0 x=-4; x=-2

OY: x=0 y=2.5

3. f(x)>0 [-6;-4] U [-2;6]

f(x)<0 [-4;-2]

4. [-3;1] U [4;6]

[-6;-3] U [1;4]

5. x max =[1;3]

x min =[-3;-2] U [4;1]

6. f(-6)=3

f(6)=5



2. Функцияға зерттеу жасап, графигін салыңдар. (№43)

f(x)=4x - x2

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу 1. D(f)=R E(f)=(-∞;4]

2. Тақ та емес, жұп та емес

3. Периодты емес

4. Ох: у=0 x=0, x=4

Oy: x=0 y=0

5.

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу

0 4

f(x)<0 xЄ (-∞;0)U(4;+ ∞)

f(x)>0 xЄ (0;4)

6. f(x) [2;+ ∞)

f(x) (-∞;2]

7. xmax=2 ymax=4

3. Өз бетінше жұмыс (тест)

1. Функцияның анықталу облысын тап

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу



2. Функцияның максимумын тап

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу



3. [-5;6]аралығында неше экстремумы бар?

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу




4. 1-4 суреттің қайсысында функция [-3;3] аралығында кемиді?

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салуКонспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу




  1. 2

Конспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салуКонспект открытого урока на тему Функцияны зерттеу және графигін салу










3 4

Оқушының аты-жөні _____________________________

Класс ________

Тапсырманың

номері

1

2

3

4

Бағалау

Жауабы


ІV. Сабақтың қорытындысы.

1. Тек қана оң мәндер қабылдайтын тақ функция бар ма?

2. Функцияның периодтылығы дегеніміз не?

3. Функция таңбасының тұрақтылық аралықтарын қалай анықтаймыз?

4. Кез келген функцияға кері функция табуға бола ма?

V. Үйге тапсырма

№44

© 2010-2022