Жай сандар, құрама сандар

Сабақтың мақсаты: Жай сандар және құрама сандар ұғымымен таныстыру. Есептер шығару дағдыларын қалыптастыру. Сабақтың міндеттер: а) білімділік: Оқушыларды: - Жай сандар және құрама сандар ұғымымен таныстыру ; - Жай сандар және құрама сандар ережелерді пайдалана отырып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру; - өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін, топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды орындаудағы өзіндік бағалау дағдыларын дамыту ә) дамытушылық: оқушылардың белсенділіктері мен ойлау қабілеттерін арттыру б) тәрбиелік: Есептерді өз бетімен шығаруға тәрбиелеу Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту сабағы Сабақтың нәтижесі: Оқушылар: - Жай сандар және құрама сандар ережелерді ажырата біледі; - Жай сандар және құрама сандар ережелерді пайдалана отырып есептерді шығарады; - Жай сандармен құрама сандарды салыстыра алады. Сабақтың формасы: жеке, жұппен, топпен жұмыс Сабақтың көрнекілігі: 5-сыныбына арналған оқулық. Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. Алматы: Атамұра, 2010.; интербелсенді тақта, электронды оқулықтар: карточкалар, постер, маркер, доп, стикер
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып: математика 5 «А» сынып

Күні: 17.10.2013

Сабақтың тақырыбы: Жай сандар, құрама сандар

Сабақтың мақсаты: Жай сандар және құрама сандар ұғымымен таныстыру. Есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Сабақтың міндеттер:

а) білімділік: Оқушыларды:

- Жай сандар және құрама сандар ұғымымен таныстыру ;

- Жай сандар және құрама сандар ережелерді пайдалана

отырып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру;

  • өзіндік жұмыс, өздігінен білім алу қабілетін,

топта жұмыс істеу жəне жеке тапсырмаларды

орындаудағы өзіндік бағалау дағдыларын дамыту

ә) дамытушылық: оқушылардың белсенділіктері мен ойлау қабілеттерін арттыру

б) тәрбиелік: Есептерді өз бетімен шығаруға тәрбиелеу

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың нәтижесі: Оқушылар:

  • Жай сандар және құрама сандар ережелерді ажырата біледі;

  • Жай сандар және құрама сандар ережелерді

пайдалана отырып есептерді шығарады;

  • Жай сандармен құрама сандарды салыстыра алады.

Сабақтың формасы: жеке, жұппен, топпен жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: 5-сыныбына арналған оқулық. Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. Алматы: Атамұра, 2010.; интербелсенді тақта, электронды оқулықтар: карточкалар, постер, маркер, доп, стикер



Сабақтың жоспары

Сабақтың кезендері

Уақыт

1

Ұйымдастыру кезеңі

5 минут

2

Білу

5 минут

3

Түсіну

7 минут

4

Қолдану

16 минут

5

Физминутка

2 мин

6

Жинақтау

5 мин

7

Бағалау кезеңі(взаимотренаж)

2 мин

8

Сабақты қорытындылау( доп арқылы)

3 мин

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезендері/уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға тапсырмалар

Оқушыларды бағалау

модуль

1

Ұйымдастыру кезеңі

5 мин

Психологиялық ахуал жасау.

Оқушыларды топқа бөлуге.

Оқушылар дөңгеленіп шаттық шеңберін құрады, бір-бірлерлеріне «жылы лебіз, тілектер» айтады, мысалы: әдемісің, ақылдысың, сұлусың

Топқа бөлінуі : «фигура бойынша» (төртбұрыш, үшбұрыш)



Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

2

Білу

5 мин

Оқушыларға карточкаларды беру

Өтілген тақырып бойынша білімдерді тексеру, фигура арқылы. «Мозайка» әдісі

Окушыларға тапсырмалар

Бағалау қағазы


Бармақтан шынтаққа дейін


Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (диалог)

ОЖЕСО

ТжДБО

3

Түсіну

7 мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру.












Жай сандарды 1-ден бастап 50-ге дейін атап шығындар! (Доп арқылы)

Жаңа тақырыпқа байланысты мұғалімнің тапсырмаларды орындауы:



Жай сандарды атап, бір-біріне допты лақтырады!

1-ге және өзіне ғана бөлінетін натурал сандарды жай сандар деп атайды.Мысал: 13 және 101 жай сандар

Бөлгіштерінің саны екіден көп натурал сандарды құрама сандар деп атайды

Мысал: 8 саны -құрама сандар, бөлгіштері: 1,2,4,8.





Бармақтан шынтаққа дейін




ОЖЕСО

ТжДБО


4

Қолдану

16 минут

5-сыныбына арналған оқулықпен жұмыс.

Мұғалім оқушыларға флипчарт салуға тапсырма:

Құрама сандар, жай сандар Мысалдарды келтіреңде

Мұғалімнің берілген тапсырмаларды орындау.

Мозайка әдісі бойынша Постермен жұмыс

1-топ:

№241


2-топ

№243



Стикер


Бағалау қағазы

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер (диалог)

ОЖЕСО

ТжДБО

ОБжК

СТО

ОҮБжОБ

5

Физминутка

2 мин



физминутка


ОЖЕСО

АКТ

6

Жинақтау

5 мин

Әрбір оқушыға тест тапсырмасын беру

Тесті орындауы

Тест


ТжДБО


7

Бағалау кезеңі(взаимотренаж)

2 мин

Белсенді тақтада Тестің тапсырмалардың жауаптарды көрсету. Оқушыларға баға критерий жазу!

Бір-бірінді дәптерлерді ауыстыру арқылы, дайын жауаптармен тексеру! Берілген мұғалімнің бағалардың критерий бойынша баға қою


Тест жауабы

Бағалау қағазы

ОҮБжОБ

АКТ

8

Сабақты қорытындылау

3 мин

Сабақты қорытындылау! «Мен-тілші» деген ойын ретінде сабақты қорытындылау

Оқушы оқушыларға сұрақтарды қойып, оқушылар жауап береді

Оқушы осы тақырып бойынша сұрақтарды қойылады

Бағалау қағазы бойынша бағаларды қою

ТжДБО

СТО

ОҮБжОБ


© 2010-2022