Відкритий урок з математики Веселковий урок

Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Відкритий урок з математики Веселковий урок



Відкритий урок з математики Веселковий урок




Тема. Натуральні числа. Розв'язування задач і вправ.

Мета. Закріпити знання та вміння учнів з теми «Натуральні числа», формувати навички та вміння записувати, читати, порівнювати, додавати та віднімати натуральні числа; застосовувати знання і вміння при розв'язуванні нестандартних задач; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, кмітливість; формувати навички роботи за комп'ютером; сприяти формуванню інтересу до математики, розвитку навичок самостійної роботи.

Дидактичне забезпечення уроку. Квітка-веселка, прикріплена на дошці; картки із завданнями; комп'ютерна програма «Сходинки до інформатики»; долоньки.


Хід уроку

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Тема сьогоднішнього уроку «Розв'язування задач і вправ» - звичайна, а форма проведення - незвичайна. Сьогодні ми вирушимо у фантастичну подорож по країні Математика. А в цьому нам допоможе квітка веселка.

- Ой! Що це сталося? Це ж не квітка-веселка?

- Чому цю квітку не можна назвати квіткою -веселкою? (Відповіді учнів).

- Напевно тут побував той, хто не любить математики. Вирішив нас збити з маршруту, розмістивши пелюстки в довільному порядку.

- Діти, а ви знаєте порядок кольорів веселки?

- То ж вирушаємо у подорож! І яку першу пелюстку ми повинні зірвати? Але при цьому ми повинні промовляти чарівні слова:

Квітко-веселко, квітко-веселко,

Хочемо математику вивчати,

Просимо дорогу нам вказати.

  1. Розв'язування задач і вправ.

Перша зупинка «Натуральні числа».

  1. Усне розв'язування вправи. (На дошці записане число 31 970 403 538)

  • Скільки класів має дане число? Назвіть їх.

  • Прочитайте дане число.

  • Назвіть найстарший розряд даного числа.

  • Назвіть розряд, в якому записана четвірка.

  • Назвіть відсутні розряди.

(Завдання на червоних картках, кожному учневі) .

  1. Виконання вправи біля дошки. Записати цифрами числа:

  1. 6 млрд. 703 млн. 20 тис. 7;

  2. млрд. 24 млн. 314;

  3. 215 млрд. 724 тис.;

  4. 31 млрд. 247 млн. ;

  5. 101 млрд. 5.

  1. Самостійне виконання вправи з наступною перевіркою у парах. Записати словами числа:

  1. 6042290601;

  2. 71000043000;

  3. 137401000050;

  4. 80000300600;

  5. 13000000007.

Друга зупинка «Відгадайка».

Віднайди загублені числа. (Додатки 1 - 3).

Третя зупинка «Порівняй-но».

  1. Усне розв'язування вправ:

    • У числах замість кількох цифр поставили зірочки. Порівняйте ці числа:

63*** і 61***;

**1* і 99*;

7*35 і *958.

  • Яку цифру можна поставити замість зірочки, щоб утворилася правильна нерівність:

617* < 6171;

3454 > 34*9;

2785 < 27*0.

  1. Коментоване розв'язування вправи (Завдання на жовтих картках, кожному учневі). Запишіть числа в порядку зростання: 44 550; 450; 550; 45; 405; 45 505; 545; 4 055; 4 505; 54; 454.

Четверта зупинка «Цікавинка». (Завдання на дошці) .

На якій ми дізнаємось про великого гризуна, що веде напівводяний спосіб життя - бобра. Він будує з гілля та мулу будинки, поперек річки робить плотини довжиною 5 - 6 м.

  1. Дізнатись про довжину тіла бобра в сантиметрах нам допоможе дивовижний квадрат.

59

63

36

23

27

0

37

41

14

Завдання:

  • виберіть найменше число у першому рядку;

  • із другого рядка візьміть найбільше;

  • виберіть ні найменше ні найбільше число у третьому рядку;

  • знайдіть суму вибраних чисел;

  • знайдіть суму чисел по головній діагоналі;

  • з кожного рядка і кожного стовпчика виберіть по одному числу, знайдіть суму цих чисел;

  • Що ви помітили?

Ми отримали відповідь на запитання.

  1. Визначте масу бобра в кілограмах.

Відкритий урок з математики Веселковий урок


  • Назвіть геометричні фігури, що використовуються в цьому завданні.

  • Яка фігура зайва? Чому?

П'ята зупинка «Фізкультхвилинка».

Встало вранці ясне сонце,

Заглянуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти.

Сіли - встали, сіли - встали.

Бачте як розвеселили.

А тепер вже час настав

Повернутись нам до справ.

Шоста зупинка «Комп'ютерна».

Робота учнів за комп'ютерами з програмою «Курчата» комплексу програм «Сходинки до інформатики».

Сьома зупинка «Розумників і розумниць».

  1. У двох хлопчиків було 16 марок. Коли другий хлопчик віддав першому 4 марки, то в нього залишилось 8. Скільки марок було у першого хлопчика?

  2. Для поливу шкільної ділянки було заготовлено 2 баки води, в одному 45 відер, а в другому 33. За один і той самий час з кожного баку викачували воду одночасно. Скільки води залишилось в другому баці, якщо в першому залишилось 16 відер?

  3. Один чоловік проходить за годину 5 км. Яку відстань пройдуть три чоловіки за 2 години з тією самою швидкістю?

  4. Цеглина важить 2 кг та ще пів цеглини. Скільки важить 4 цеглини?

  5. На полиці є 18 книжок. Якщо рахувати їх зліва направо, то підручник з математики стоїть на 12-му місці. Котрим по порядку буде цей підручник, якщо книги рахувати справа наліво?

  6. В одному ряді посаджено 13 груш на відстані 5 м одна від одної, а в другому - 21 яблуня на відстані 3 м. Який з рядів довший?

  7. На вазі не зважиш, на базарі не купиш.

Домашнє завдання. Відкриваємо серцевину квітки-веселки і учні записують домашнє завдання у щоденники.

Підсумок уроку.

  • Оцінювання учнів.

  • Чи сподобався вам наш урок-подорож.

  • Прикріпіть долоньки на тих пелюстках-зупинках, завдання яких вам найбільше сподобались.


ДВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокодаток 1

Відкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урок

Відкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урок

Відкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урок

Відкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урок

Відкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урок


Додаток 2Відкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урок


























ДВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокВідкритий урок з математики Веселковий урокодаток 3


© 2010-2022