Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі

1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту,  өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді. 2) Сыни тұрғыдан ойлау   балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді. 3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға  ықпал етеді. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі мен танысу.Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін  шешу тәсілдері мен танысу және есептер шығаруда қолдану. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесімен танысады. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін  шешу тәсілдері мен танысады және есептер шығаруда қолданады.    
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Күні:

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.

Сілтеме

9-сынып Алгебра,32-36 (Әбілқасымова)оқулық беттері.ОМЖ.

Мақсаты

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі мен танысу.Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу тәсілдері мен танысу және есептер шығаруда қолдану.

Оқыту нәтижесі

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесімен танысады. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесін шешу тәсілдері мен танысады және есептер шығаруда қолданады.

Түйінді идеялар

1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.

Блум таксаномиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс - әрекеті

Білу


топтастыру

Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.

Үй жұмысын тексеру.№108.

Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді.Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.Қайталайды. Сұрақтарға жауап береді.


Диалог

Топтастыру әдісі


Ынтымақтастық атмосферасын құрады.

Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.

Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.

Түсіну

Сыни ойлау

Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы

Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.

Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады.

Мысал келтір?

І топ. Тақырыптың идеясын ашады.

ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.

ІІІ топ.Салыстырады.

IV топ.Формуланы қолданып теңдеу-лер жүйесін шешеді.

Vтоп.Есептер шығарады.қайталау

. Теңсіздікті шешіңдер: х2-х-6<0

А) (-Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; 2) В) (34; -2) C) (-2; 3) D) (0; 3) Е) (1; 6)

4. Теңсіздікті шешіңдер: (х+3)(х-1)(х-10)<0

А) (-Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; 1)Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.(3; 10) В) (-3; 1)Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.(1; 10) С) (-Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; 3)Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.(3; 10) D) (1; 3)Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.(3; 10) Е) (-Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; -3)Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.(1; 10)

5. Функцияның анықталу облысын табыңдар:

У=Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.


АКТ-ны қолдану


сергіту

Сергіту сәтін ұйымдастырады.

Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.


Қолдану

Диалог

Оқулық

Тапсырмалар орындалады.

Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.Теңсіздікті шешу дегенді қалай түсінесіздер?Теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?

Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.

Талдау



АКТ-ы қолдану

Түртіп алу стратгиясы

Қандай теңсіздіктерді мәндес теңсіздіктер деп атайды? Қандай теңсіздіктерді квадрат теңсіздік-тер деп атайды? Екі айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін қалай шешіледі?

Қатты әсер еткен жерлері.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін шешуді үйренеді.

Оқулықтан есептер шығарады.

№114, №115, №116, №117.

Жинақтау

АКТ-ны

қолдану

қолдану

Әртүрліекі айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесіншешу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)

Теңсіздіктер қалай құрастыруға болады?

Теңсіздіктердің шешімдерін салыстырады.

Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады.Бір айнымалысы бар теңсіздіктер

1. Теңсіздікті шешіңдер: 6+х>4х-3(2х-3)

А) х>1; В) х>2 С)Ø х<4 Е) х>7

2. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер:Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.

А) (-Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; 2) В) ( -Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.) С) (0; Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.) D) (Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі.; 2) Е) (-1; 1)


Үй тапсырмасын беру. Оқулықтан №118.

Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау


Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесінен екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесінің айырмашылықтарын атаңдар?Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі қалай шешіледі?

Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.

Не білдім? Не үйрендім? Не ұнамады? Сабақ несімен ұнады?

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесінің айырмашылықтарын атаңдар?

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер жүйесі қалай шешіледі?

Қандай теңсіздіктерді екі айнымалысы бар сызықтық емес теңсіздіктер деп атайды?

Қандай теңсіздіктерді квадрат теңсіздіктер деп атайды?

© 2010-2022