• Преподавателю
  • Математика
  • Планирование по математике для 6 класса «Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу»

Планирование по математике для 6 класса «Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу»

№4 мектеп базасында математика және физика пәні мұғалімдері үшін «ҰБТ есептерін шығарудың тәсілдері» тақырыбымен екі тілде (қазақша және орысша) өтілген қалалық семинарда математика пән мұғалімдері Ковалева Т.Н «Решение иррациональных неравенств», «Решение текстовых задач на прямую и обратной пропорциональность», «Задачи на вписанные и описанные шары» және Жұмабекова Р.Ш «Дәреже және түбір», «Дәрежелік функция», «Айналу денелері» тақырыптарында шебер сабақ көрсетті. №1 мектеп базасында өткен қа...
Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Планирование по математике для 6 класса «Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу»Планирование по математике для 6 класса «Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу»

6-сынып МАТЕМАТИКА

Сабақтың тақырыбы: «Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер мен теңсіздіктерді шешу»

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың білімін пысықтау, жүйелеу, тақырыпты меңгеру деңгейлерін анықтау.

2. Оқушыларды үнемі өз білімдерін қорытындылауға, пысықтауға, толықтырып отыруға тәрбиелеу, жеке жұмыс жасауға дағдыландыру, білімдерін тереңдету.

3. Оқушылардың есте сақтау қабілеттерін дамыту, ұйымшылдыққа, шапшаңдыққа баулу.

Сабақтың көрнекілігі: үлестірме карточка, оқушылардың білімін бағалауға арналған слайдқа жазылған тапсырмалар

Техникалық құрал: проектор, слайд

Сабақтың түрі: іскерлік ойын түрінде білімді пысықтау сабағы

Сабақтың әдіс - тәсілі: жарыс, сұрақ - жауап

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі.

2. Үй тапсырмасын тексеру.

3. а) Оқушыларды 2 топқа бөліп, топ жетекшілерін сайлау.

б) өткенді пысықтау

а) сан аралығының қандай түрлерін білеміз?

ә) мәндес теңсіздіктер дегеніміз не?

4. «Кім жылдам?» ойыны. Шапшаңдыққа берілген есептер.

№ 1040. Теңдеуді шешіңдер:

1) 3х- 15= х + 3 3) 2х + 3 = х + 13 3) х - 2 = х + 4

2) 7-3х = х + 11 4) 4 (5 - х) = 3х - 1 6) 5( х - 1) = 4х + 3

№ 1041. Теңсіздікпен жазыңдар:

1) Сыныпта бір күнде 6 немесе 6 -дан аз сабақ болады.

2) Жеңіл атлетика үйірмесінің бір тобындағы балалар саны 12 -ден кем емес, бірақ 16 -дан артық емес.

№ 1042. Теңсіздіктерді мүшелеп қосыңдар:

1) 15>-3 және 15> -2 3)-1<2 және 3>-2

2) 6<10 және -3<2 4) 5>2 және -3<3

№ 1043. Теңсіздіктерді мүшелеп азайтыңдар:

1) -3<2 және 1>-1 3) 7>3 және 4>-1

2) 4>1 және 2<5 4) -8<1 және 5<7

№ 1044. Теңсіздіктерді мүшелеп көбейтуді орындаңдар:

1) 3<7 және 2<3 3) 6<7 және 0,5<2

2) 4<6 және 2<5 4) 1<9 және 5<4

№ 1045. Теңсіздіктерді мүшелеп бөлуді орындаңдар:

1) 15>7 және 3<7 3) 10>8 және 4>2

2) 21<35 және 7>5 4) 12>9 және 3<6

№ 1046. Теңсіздіктерді шешіп, шешімдер жиынынсан аралығымен көрсетіңдер:

1) 4,5х - 1,4≤7,6 3) 7-1,2х >2+3,8х

2) 3х -1,2 ≥ 3,3 4)3х + 7 <х - 1

№ 1051. Дәлелдеңдер.

1) 5а - 2в>4а - в теңсіздігіндегі а > в

2) 4а - 5 в< 3а - 4в теңсіздігіндегі а<в

5. Сабақты қорытындылау.

1 -топ. (бақылайтын ІІ топ жетекшісі)

Шешімдері

теңсіздіктер

Балл саны

х≤3

х≤6

х< -2

х≤5

х>-1

х+2х>-3

2 балл


7х - 8≤5х + 2

3 балл


2х + 5 < х + 3

3 балл


5(х - 2)≤2х - 1

4 балл


х/3 - х/4≥х/2 - 2,5

5 балл


ІІ - топ (бақылайтын І топ жетекшісі)

Шешімдері

теңсіздіктер

Балл саны

х < -5

х ≥3

х ≥7

х > -4

х≤2

х + 3х< -20

2 балл


3х +4≥2х + 11

3 балл


7х + 3х > х -1

3 балл


4(х - 3) ≤ х -6

4 балл


х/2 - х/ 5≥х/10 + 0,6

5 балл


6. Үйге тапсырма беру.

№ 1051 (3,4); № 1053

7. Бағалау.



© 2010-2022