Поурочное планирование по математике на тему Натурал сандардың бөлінгіштігі

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың 2-ге 5-ке және 10ға бөлінгіштік белгілері (2)

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға натурал сандардың 2-ге 5-ке және 10-ға бөлінгіштік белгілерін мысалдармен түсіндіру.

Сабақ соңындағы формулаларды пайдалана отырып есептерді шығара алуға дағдыланады..

Жалпы мақсаты:

Оқушыларға натурал сандардың 2-ге 5-ке және 10-ға бөлінгіштік белгілерін мысалдармен түсіндіру.

Сабақ соңындағы формулаларды пайдалана отырып есептерді шығара алуға дағдыланады..

Сілтеме:

Математика 5 - сынып оқулығы, Алматы "Атамұра" 2015. Алдамұратова Т.А.,Байшоланова Е.С. Әдістемелік нұсқау.

МАН

Оқу нәтижесі:

Оқушылар сабақты толық түсіне отырып тақырып соңына берілген есептерді шығара біледі.

Қолданылатын материалдар:

Постер, фломастерлер. Қайшы ,клей ,Стикер

Оқыту формасы, технологиясы, әдістері:

Топпен,жұппен, жеке жұмыс. (А В С тобының оқушыларын ерекше бақылау)

Блум таксономиясы.

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Кіріспе кезеңі

1.Сергіту

2.Психологиялық дайындық.

Сан санау арқылы топқа бөлу.

Беске дейін санау және дене қимылымен көрсету.

Шаттық шеңбері(Ынтымақтастық орта қалыптастыру)

Тілектер айтады.

Бармақпен бағалау

І. Білу

Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

1.Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау алдыңғы сабақпен салыстыра отырып тақырыпты ашу.

  • Қандай цифрлар жұп цифрлар деп аталады?

  • Қандай цифрлар тақ цифрлар деп аталады?

  • Жұп сандармен тақ сандарға мысалдар келтіріңдер?

  • Қандай сан 2-ге бөлінеді?

  • Қандай сан 5- ке бөлінеді?

  • Қандай сандар 10өа бөлінеді?

Оқушыларға әр топқа постерлерін қорғау үшін 3 минут уақыт беріледі.


Қадағалау



Карулсей әдісі бойынша бағалайды.

ІІ.Түсіну

Әр топ реті бойынша өз топтарына қарсы топқа сұрақтар береді жауап бере алмаған жағдайда өздері айтады

1 топ 1-мысал, 2 топ 2-мысал, 3топ 3-мысал. «Жигсо әлісі» арқылы

Қадағалау.

«Аспазшы» статегиясы

ІІІ. Қолдану

Оқулықпен жұмыс: Оқулықтағы А деңгейдегі есептер беріледі.

Тапсырмаларды барлық оқушылар орындайды.

№614-608

Бағалау критерийлері:

5- 20-19есеп

4- 18-16 есеп

3- 14- 10 есеп

2- 9 дан аз есеп

ІҮ. Талдау

1.Осы есептерді шығару

Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Қадағалау

Сұрақтарға ұтымды жауап бергендерге смайлинг беріп отыру

Ү.Жинақтау

Төрт топқа бірдей деңгейдегі тапсырма беріледі натурал санның бөлгіштер жұбының қасиеттерін пайдалана отырып теңдеудің түбірін ойлап табыңдар.

Әр топ басқа бір топты бағалайды.

«Басбармақ» стратегиясы

«Сэндвич» статегиясы

ҮІ.Бағалау


Қадағалау нәтижесі бойынша бағалау. Сынып оқушыларымен кеңесе отырып бағалау

Қалыптастырушы бағалауды негізге алып, жиынтық бағаларын қою.

Сандарды шеңберге алу әдісі

Келесі оқуға тапсырма

№622 1 43 бет

Оқушылар күнделіктеріне жазады.

Журналға баға қою.

Кері байланыс

Білемін

Білгім келеді

Білдім

Тексерілді: ----------------------------------------------------------------------



© 2010-2022