Сабақ жоспары Құрмаындағы дәрежесі бар өрнек 7-сынып

Раздел Математика
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Cыныбы 7

Күні:

Бекітілді:

Сабақтың тақырыбы

Құрамында дәрежелері бар өрнектерлі түрлендіру.

Мақсаты

Оқушыларға құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгеруге бағыт беру, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту.

Күтілетін нәтиже

А.Құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгереді

В.Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады.

С.Өз бетімен жұмыстануда бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады.

Керекті жабдықтар

Презентация, интернет материалдары, интеллект карта

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

- оқушылармен амандасу;

- сыныпты түгендеу;

- кезекшілік қызметін қадағалау;

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Топқа бөлу. Көбелектерді таңдайды. Әр көбелектің артында сандар жазулы тұр. Берілген сандарды қандай сандар негізінде жазуға болады, соған байланысты топтасады.

2,8,16,64,32-негізі 2 түрінде жазуға болады.

5,25,125,625-негізі5 түрінде жазуға болады.

3,27,81,9-негізі 3 түрінде жазуға болады.

-мұғаліммен сәлемдеседі;

- кезекшілік қызметін атқару;

- сабаққа зер салу.

Көбелектерді таңдайды.Әр көлектің артындағы сандар бойынша өздері топтасады.

Тұсаукесер


Ой қозғау сұрақтары

Бос торкөзді толтырыңдар:

anam =an+m a = 1 an ·bm=(ab) an am = an-m

(-1)n = -1  anm =  an/ = (a/b)n, b≠0

Теңдік тура болатындай айнымалының мәнін табыңдар:

2х · 25 =27 ; 10х: 103 = 102; 52 : 52 = 5х ; ((1,3)2)6= 1,3

Бүгінгі сабағымыз қалай аталады?

Қандай мақсат -міндет аламыз?

Сабақтың табыс критерийін алайық.

1.Дәреженің қасиеттерін біледі.

2.Қасиеттерін қолданып, негіздері бірдей дәреже түрінде жаза алады.

3.Дәреженің мәні

н таба алады.

4.Санның стандарт түрін біледі.

Үй жұмысын тексеру:

№105 х4259

№113 (52)10, (252)2,(510)2,(625)5, (55)4

Берілген тапсырмаларды өз беттерімен орындайды. Әр дұрыс шығарған тапсырмаға 1 балл беріледі. Бағалау парағына балл жазып отырады.


Негізгі бөлім


Постер құру. Әр топ бүгінгі сабақтың мақсатын ашатын постер құрастыру керек. Бағалау әдісі : бағалау кртиерийлері арқылы екі жұлдыз бір ұсыныс.постерді бағалау критерийлері:

Тақырып мазмұнын ашылуы

Безендірілуі

Шығармашылығы.

Сергіту сәті.

Тақтада берілген тапсырманы стандарт түрде жазу керек.

120000= 1,2*105 0,00000003= 3*108 78000000=7,8*107

Тапсырма «деңгейлік тапсырмалар беру»

І деңгей әр есепке 1 ұпай

Сабақ жоспары Құрмаындағы дәрежесі бар өрнек 7-сынып

ІІ деңгей

2. Есептеңдер: 2 ұпай

Сабақ жоспары Құрмаындағы дәрежесі бар өрнек 7-сынып

ІІІ деңгей

Өрнекті ықшамдаңдар: Әр есепке 3 ұпай

Сабақ жоспары Құрмаындағы дәрежесі бар өрнек 7-сынып

Құрып болғаннан кейін басқа

Топтардың алдында қорғайды. Басқа топтар екі жұлдыз бір ұсыныс айтады.

Топтарға үлестіріліп берілген кестені топ мүшелері шығарады. Мұғалімнің шапалағы бойынша ауысып отырады.





Деңгейлік тапсырманы орындап дұрыс жауап бойынша балл қойып отырады.

Қорытынды


«Сен маған, мен саған» сұрақтар әзірлеп, қарсы топқа қою.

Рефлексия. Гүл мен көбелектер

Сабағымыздың басында біздер көбелектер алып едік, сол көбелектерді гүлге қондыруымыз керек. Бүгінгі сабақтың өту деңгейі қаншалықты болды, сіздер қаншалықты сабақты меңгердіңдер гүлдің күлтелерінің түстеріне сай орналастыра қойыңыздар.

Егер сабақты жақсы түсіндім десе- жасыл күлте, тапсырмаларды орындауда ойланып шығардым десе -сары, сабақта қиналдым десе -қызыл күлтеге көбелектерімізді орналастырамыз.

Үйге тапсырма №138 №135

Өзін-өзі бағалауда оқушының бағалацу парағындағы жиынтық балымен мұғалімнің түсіндірілуімен баға қойылады.

Әр топ мүшелері қарсы топтағы оқушыларға натурал , бүтін көрсеткішті дәрежелерге мысал келтіріп, сұрақтар қояды,оқушы жауап берген соң келесі оқушыға кезе-кезек сұрақтарды қояды.

Сабақтың өту барысы, сабақты меңгергендігін білдіру үшін гүлдердің күлтешелеріне көбелектерді орналастырады.өзін-өзі бағалау парағы арқылы бағаларын айтады.

Сабақтың талдауы



Сабақ бойынша өзгертулер




© 2010-2022