Урок-гра з математики у 5 класі Що таке відсоток?

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок № 115

ЩО ТАКЕ ВІДСОТОК?

Цілі:

навчальна: домогтися засвоєння поняття відсотка, розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткового дробу, виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;

розвивальна: розвивати пізнавальні здібності учнів;

виховна: виховувати інтерес до вивчення математики;

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання та наочність:


Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Аналіз контрольної роботи

  1. Оголошення оцінок

  2. Аналіз типових помилок

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання

2.Виконання усних вправ

1.Назвіть:

1) соту частину метра; 2) соту частину дециметра; 3) соту частину гектара; 4) соту частину центнера; 5) соту частину гривні; б) соту частину сторіччя.

2.Знайдіть від числа: 1) 1000; 2) 500; 3) 100; 4) 60; 5) 7; 6) 2,5.

3.У парку росте 200 дерев, 0,09 усіх дерев становлять берези, 0,25 - клени, 0,5 - каштани, решта - дуби. Скільки дерев кожного виду росте в парку? Яку частину всіх дерев становлять дуби? Чи правильно, що половина всіх дерев парку - це каштани, а чверть усіх дерев - клени?

4.Як інакше можна сказати «0,5 хлібини», «0,25 року»?

ІV. Оголошення теми та мети уроку

V. Засвоєння нових знань і вмінь

  1. Робота за підручником (§ 34)

а)Усно: № 1454, 1455,1456,1457, 1458,

б)Письмово:

№ 1459,

№ 1461,

№1462,

№ 1464.

2. Додаткові завдання

1)У саду росте 79 дерев, 100 % дерев плодоносять. Скільки дерев плодоносять?

В актовій залі 120 місць. На концерт прийшли 120 учнів. Скільки відсотків місць були зайнятими?

2)Які з наведених ситуацій неможливі:

а) 101 % учнів нашого класу відвідують спортивні секції;

б) за два, дні Маринка прочитала 150 % книги;

в) 100 % людей нашої планети - блондини;

г) вартість квитка на футбол становить 120 % вартості квитка на хокей?

3)На уроці відсутні 10 % учнів. Скільки відсотків учнів присутні на уроці?

VІ.Підсумки уроку

1. Підсумкова бесіда

2. Виконання тестових завдань

Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.

Варіант 1 Варіант 2

1.Запишіть 35 % у вигляді десяткового дробу.

А

Б

В

0,35

0,035

3,5

А

Б

В

35 лілей

100 лілей

Визначити

неможливо

На клумбі ростуть лілеї, із них 35 % білих. Скільки білих лілей на клумбі?


Запишіть 54 % у вигляді десяткового дробу.

А

Б

В

0,054

0,54

5,4

У саду ростуть яблуні, із них 46 % ранніх сортів. Скільки яблунь ранніх сортів у саду?

А

Б

В

Визначити

неможливо

100

яблунь

46 яблунь

Відповіді

Варіант 1

1-А, 2-В

Варіант 2

1-В,2-А

VІІ. Домашнє завдання

  1. Завдання за підручником:

§ 34, вивчити визначення, опрацювати параграф;

№ 1460,

№1463,

№ 1465.

2. На повторення: № 1498.

3. Додаткове завдання. Запишіть у вигляді звичайного дробу: 50 % від половини числа.

© 2010-2022