- Преподавателю
- Математика
- Синустар теоремасы сабақ жоспары
Синустар теоремасы сабақ жоспары
Раздел | Математика |
Класс | 9 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Ергазина Ә.М. |
Дата | 30.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Аякөз қаласы «Дулат Бабатайұлы атындағы жалпы білім беретін орта мектеп» КММ
Ашық сабақ тақырыбы:
Синустар теоремасы
Пәні: геометрия
Класы: 9
Пән бойынша машықкер: Ерғазина Ә.М.
2014-2015оқу жылы
Алгебра- 9 сынып
«Бекітемін»
24.02.2015 Оқу ісінің меңгерушісі:
_________Тургамбаева Г.А.
Тақырыбы: Синустар теоремасы
Геометрия
Күні: 24.02.2015
Сыныбы: 9 «А»
Сабақтың
тақырыбы:
Синустар теоремасы
Сілтеме
Геометрия оқулық
Мақсаты:
Мақсаты:
білімділік: Оқушыларды синустар теоремасымен таныстыру.
дамытушылық: Оқушылардың синустар теоремасын пайдаланып есептер шығаруға , ой қорытуға дағдыландыру.
тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке , ұқыптылыққа жылдамдыққа тәрбиелеу.
Күтілетін
нәтижелер:
Топтық жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, топтық қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, синустар теоремасын пайдаланып есептер шығаруға , ой қорытуға дағдыланады , синустар теоремасын меңгеруге құмарлығы артады, өз бетінше ізденіп, оқуға талпынады.
Сабақтың түрі:
Жаңа білімді меңгерту
Пәнаралық байланыс:
Алгебра, өзін-өзі тану.
Қолданылатын әдістер:
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасаймын. Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық бағалау.
Керекті жабдықтар
Оқулық , интербелсенді тақта , презентация , карточкалар, кеспеқағаздар, ватман, стикер, бағалау парағы , смайликтер
Сабақтың барысы:
Сабақ
кезеңдері:
Уақыт
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
1 мин
3 мин
Ұйымдастыру
Топқа бөлу
Сыныптың оқушыларын 1-4 санау арқылы топқа бөлу. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу.
Психологиялық ахуал туғызу
Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады:
Кәне, достар, тұрайық.
Шеңберімізді құрайық.
Жақсы-жақсы тілектер
Бір-бірімізге сыйлайық!
2.Үй тапсырмасын тексеру.
Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін, семантикалық картамен жұмыс. Жауап парағы арқылы көршіңді тексер.
Қосымша №1.Семантикалық карта.
оқушылар 1-4 санау бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.
Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».
Оқушылар жұппен бір-бірін жауап парағы арқылы тексеріп, бағалайды.
Критерийлер:
«5»- 0 қате
«4» - 1 қате
«3»- 2-3 қате
Тұсаукесер
2 мин
«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді. Жаңа тақырып «Синустар теоремасы» интерактивті тақтадан көрсетіледі.
Негізгі бөлім
Білу
5 мин
Машықкер: «Синустар теоремасының» дәлелденуін «Үшбұрыштың ауданын табу формуласы» арқылы тақтада көрсетеді.
1. Оқушылар дәптерлеріне қысқаша синустар теоремасы туралы конспект жазып алады.
Түсіну
5 мин
Мақсаты: Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.
«Мағынаны тану»
1.Оқулықпен жұмыс: №469, №475, №477, 481
Оқушылар өз бетімен тапсырманы орындайды, есепті тексертеді . Бір оқушы өз есебін тақтаға орындап мазмұнын түсіндіреді.
Қолдану
5 мин
Мақсаты:
Алған теориялық білімді практикада қолдана білу.
Карточкамен жұмыс: карточка деңгейлеріне байланысты беріледі.
Қосымша № 1 - №5.
Оқушылар карточкадағы тапсырмаларды орындайды.
Сергіту сәті
2 мин
«Көңілді санамақ»
Кестеде берілген сандарды 30 секунд ішінде ретімен 1-ден 30-ға дейін санау керек.
Оқушыларға жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.
Талдау
5 мин
Тест жұмысы
Оқушылар тест жұмысын орындайды.
Жинақтау
8 мин
Мақсаты:
Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау.
Венн диаграммасы
Оқушылар косинустар теоремасы мен синустар теоремаларын салыстырады.
Қорытынды
Рефлексия
6 мин
1.Сабақтан алған әсерлеріңді алдыларындағы смайликтерге белгілеп қойыңдар.
2.Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?
Не білдім?
Не ұнады?
Сабақтан алған әсерім
Қосымша №6
1.Оқушылар смайликтерге өз көңіл-күйлерін белгілеп қояды.
2.Стикерге өз ойларын жазып, плакатқа іледі.
Үйге тапсырма
1мин
№479 , Синустар теоремалары.
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
2 мин
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.