Векторлар тақырыбына бақылау жұмысы

Сабақтың тақырыбы Бақылау жұмысы Сілтеме 9-сынып  Геометрия, 46-50-ші оқулық беттері.Слайдтар. Мақсаты: Вектордың координаталарын қолданып есептер шығаруды үйрету.Оқушылардың алған білім-біліктерін тексеру. Оқыту нәтижесі: Оқушыларға векторлардың скалярлық көбейтіндісінің  координаталық түрін және векторлар арасындағы бұрышты анықтауды үйренеді. Вектордың координаталарын қолданып есептер шығаруды үйренеді. Түйінді идеялар 1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту,  өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді. 2) Сыни тұрғыдан ойлау   балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді. 3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға  ықпал етеді.
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Векторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысыВекторлар тақырыбына бақылау жұмысықысқа мерзімді сабақ жоспары.

Күні: сыныбы: 9- А,г

Пәні: Геометрия

Сабақтың тақырыбы

Бақылау жұмысы

Сілтеме

9-сынып Геометрия, 46-50-ші оқулық беттері.Слайдтар.

Мақсаты:

Вектордың координаталарын қолданып есептер шығаруды үйрету.Оқушылардың алған білім-біліктерін тексеру.

Оқыту нәтижесі:

Оқушыларға векторлардың скалярлық көбейтіндісінің координаталық түрін және векторлар арасындағы бұрышты анықтауды үйренеді. Вектордың координаталарын қолданып есептер шығаруды үйренеді.

Түйінді идеялар

1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.

2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.

3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.

Блум таксаномиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс - әрекеті

Білу

Диалог

топтастыру

Топтастыру әдісі


Ұйымдастыру.Топтарға бөледі. Екі вектордың скаляр көбейтіндісі - деп нені айтады? Векторлардың скалярлық көбейтіндісі сан бола ма,әлде вектор бола ма?

Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.

Ынтымақтастық атмосферасын құрады. Тік бұрышты координаталар жүйесінде вектордың координаталары - деп нені айтады?

Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.

Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.

Түсіну

Сыни ойлау

Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы

Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.

Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады.

Оқушыларға векторлардың скаляр-лық көбейтіндісінің координаталық түрін және векторлар арасындағы бұрышты анықтауды үйрету. Вектордың координаталарын қолданып есептер шығаруды үйрету.

Мысал келтір?

1-нұсқа



А(-2;0), В(3;4),С(0,-1) нүктелері берілген:

  1. , , векторларының координаталарын табыңдар.

  2. = болатындай Д нүктесінің координаталарын табыңдар.

  3. , Р(х;-3) болатындай Р нүктесінің абсциссасын

табыңдар.

  1. ׀׀-ны табыңдар.

  2. -ны табыңдар.

  3. -ны табыңдар

  4. )-ны табыңдар.

  5. векторына параллель және С нүктесі арқылы өтетін түзу теңдеуін жазыңдар

  6. В нүктесінен АС түзуіне дейінгі қашықтықты табыңдар

  7. А нүктесі арқылы өтетін және векторына перпендикуляр түзу теңдеуін жазыңдар.

2 -нұсқа



1.М(1;3), N(4;0), К(0,-1) нүктелері берілген:

  1. , , векторларының координаталарын табыңдар.

  2. = болатындай Р нүктесінің координаталарын табыңдар.

  3. , Т(3;у) болатындай у ті табыңдар.

  4. ׀׀-ді табыңдар.

  5. -ді табыңдар

  6. -ны табыңдар

  7. )-ді табыңдар.

  8. векторына параллель және нүктесі арқылы өтетін түзу теңдеуін жазыңдар

  9. К нүктесінен түзуіне дейінгі қашықтықты табыңдар

  10. түзуінің теңдеуі жазыңдар



АКТ-ны қолдану


сергіту

Сергіту сәтін ұйымдастырады.

Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.

Қолдану

Диалог

Оқулық

Тапсырмалар орындалады.Кез келген векторды коллинеар емес екі вектор арқылы жіктеу жөніндегі теореманы тұжырым-дап, дәлелдеңдер.

Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.Вектордың координаталарын қолданып есептер шығаруды үйренеді.

Талдау




АКТ-ны қолдану

Түртіп алу стратегиясы

Вектор координаталарының қандай қасиеттерін білесіңдер?

Векторлардың перпендикуляр-лық шартын жазып, дәлелдеңдер.

Қатты әсер еткен жерлері. Оқулықтан есептер шығарады. Вектор координата-ларының қандай қасиеттерін білесіңдер? - сұрақтарға жауап береді.

Жинақтау

АКТ-ны

қолдану

қолдану

Есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар) Ұштарының координаталары бойынша вектордың координаталарын қалай анықталады?

Жаңа білімдерді қолданып есеп құрас-тырады.


Үй тапсырмасын беру. Қайталау.

Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.

Бағалау

Оқыту үшін бағалау


Вектордың модулін қандай формуламен анықтайды? Векторлардың арасындағы бұрышты қандай формуламен анықтайды? Векторлардың скалярлық көбейтіндісін оның координаталары арқылы қалай анықтауға болады? Формуланы жазып дәлелдеңдер.

Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.

Не білдім? Не үйрендім? Не ұнамады? Сабақ несімен ұнады?


Ддд












1.Тік бұрышты координаталар жүйесінде вектордың координаталары - деп нені айтады?

2. Вектор координаталарының қандай қасиеттерін білесіңдер?

3. Ұштарының координаталары бойынша вектордың координаталарын қалай анықталады?

4.Вектордың модулін қандай формуламен анықтайды?

5.Векторлардың арасындағы бұрышты қандай формуламен анықтайды?

6.Векторлардың скалярлық көбейтіндісін оның координаталары арқылы қалай анықтауға болады? Формуланы жазып дәлелдеңдер.

© 2010-2022