8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тарау: ІІІ тарау

Сабақ: 19 Күні: Пәні: Алгебра Сыныбы:8

Сабақтың тақырыбы: Өздік жұмысы №

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:

1. Квадрат теңдеулер тарауы бойынша білімдерін тексеруге мүмкіндік тудыру.

Дамытушылық:

2. Тапсырманы орындау барысында оқушылардың мерзімді жұмыс жасай білу біліктілігін, зейінін дамытуға мүмкіндік жасау.

Тәрбиелік:

3. Жеке жұмыс жасауға, жауапкершілікті сезіне білуге, нәтижеге жетуге ұмтылуға, өзінше ізденімпаздыққа, еңбек етуге тапсырмалар беру арқылы тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Білімді жүйелеу және тексеру.

Технология: Өлшемді бағалау.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, таратпа материалдар.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа даярлығын қадағалау(2 минут)

2. Жалпылау

3. Өздік жұмысы тапсырмасы.

Өздік жұмысы 3А+2В+С шарты бойынша құрылды.

деңгей

І нұсқа

деңгей

ІІ нүсқа

А

1. Теңдеуді шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы.

А

1. Теңдеуді шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

А

2. Теңдеуді шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы.

А

2. Теңдеуді шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

А

3. Теңдеуді шешіңдер: │2-3x│=│5-2x│

А

3. Теңдеуді шешіңдер: │5-x│=│x+4│

В

4. Теңдеудің толық квдратын бөлу арқылы шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

В

4. Теңдеудің толық квдратын бөлу арқылы шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

В

5. Теңдеуді шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

В

5. Теңдеуді шешіңдер: 8 сыныпқа арналған Өздік жұмысы

С

6. Екі тракторшы тың жерді бірігіп жыртса, жалғыз бірінші тракторшы жыртқаннан 18 сағат ертерек, ал жалғыз екінші тракторшы жыртқаннан 32 сағат ертерек бітірген болар еді. Осы тың жерді әрбір тракторшы жеке-жеке қанша уақытта жыртып бітірер еді?

С

6. Екі бригада өнімді 12 күнде жинап бітіру керек. Олар бірігіп 8 күн істегеннен кейін бірінші бригада басқа жұмысқа ауысып, қалған жұмысты екінші бригада 7 күнде аяқтады. Осы бригадалар өнімді жеке-жеке неше күнде жинап бітіреді?

Жауаптары:

І нұсқа

ІІ нүсқа

А

А

А

А

А

А

В

В

В

В

С

С

4. Үй тапсырмасы: Қайталауға арналған жаттығулар №

5. Рефлексия

Сынып тақтасында жазылу керек.

· Күн .

· Есептің шығарылуы.

Үйге берілетін тапсырма.

Оқушы дәптеріне не жазылуы тиісті.

· Нұсқа .

· Есептердің шығарылуы.

Оқушы жетістігін бағалау критерийі

Критерий

Жетістіктердің ең жоғары деңгейі

А

Түсіну

6

В

Қолдану, талдау

6

С

Математикалық модельдеу, бағалау

8

Барлығы

20

Критерий

Жетістік

Дескриптор

А

(mах 6)

Түсінуі

0

Квадрат теңдеу анықтамасын және коффициенттерін анықтай алмауы

1

Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі, бірақ коэффициенттерін анықтауда таңбаны ажырата алмайды

2

Квадрат теңдеулер бойынша түрін ажыратады,бірақ түбірлерін табуда қателер жібереді.

3

Толық квадрат теңдеуінен келтірілген квадрат теңдеуді шығара біледі.

4

а+в+с=0, а-в+с=0 берілген жағдайда теңдеу түбірлерін ауызша анықтай алады

5

Модулі бар теңдеуді шешуде қателер жібереді

Критерий

Жетістік

Дескриптор

В

(mах 6)

Қолдану, талдау

0

Квадрат теңдеу анықтамасын және коффициенттерін анықтай алмауы

1

Квадрат теңдеудің анықтамасы мен коэффициенттерін анықтай алады, бірақ коэффициенттерін анықтауда таңбаны ажырата алмайды

2

Квадрат теңдеулер бойынша түрін ажыратады,бірақ түбірлерін табуда қателер жібереді

3

Модулі бар теңдеуді шеше алады

4

Берілген квадрат теңдеуді топтау тәсілімен көбейьткіштерге жіктеу арқылы шығара алады.

5

Берілген теңдеуді квадрат теңдеу түріне келтіре біледі,түбірін қатесіз табады.

6

Квадрат теңдеулердің түбірлерін қатесіз табады

Критерий

Жетістік

Дескриптор

С

(mах 8)

Математикалық модельдеуі және топтауы, бағалауы

0

Тапсырма бойынша берілген критерийлердің біреуін де орындай алмайды.

1

Параметрі бар квадрат теңдеулерді шешу алгоритмін біледі

2

Барлық жағдайда кері есептерді құрастыра біледі

3

Бір есепті бірнеше тәсілмен шығара біледі

4

5

Кез келген есептің шарты бойынша зерделеп, стандартты емес жағдайды жүйелей алады

6

Шығармашылық есептерді талдап шығару жолдарын көрсетеді, дәлелдейді

7

Стандартты емес есептің шығару тәсілдерінің тиімділігін көрсетіп, құндылығын анықтай алады

8

Квадрат теңдеу тақырыбына жоба құрастырып, қорғай алады



© 2010-2022