Конспект уроку Ділення звичайних дробів. математика 6клас

Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6класТема. Ділення звичайних дробів.

Мета: Домогтися засвоєння правила ділення звичайних дробів; формувати вміння виконувати ділення звичайних дробів ; розвивати культуру математичного мовлення й записів; виховувати працьовитість , скрупульозність, інтерес до вивчення математики, почуття відповідальності за результати своїх знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Обладнання: підручник, ПК, мультимедійний проектор, роздаткові матеріали.

Структура уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Первинне засвоєння нових знань

V. Закріплення матеріалу.

VI. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.

  • Перевірка домашнього завдання.

Давайте згадаємо умови успішної роботи кожного учня на уроці.

  • Бути уважним, самостійним, здогадливим.

  • Не залишати питання без відповіді.

  • На виконання кожного завдання затратити мінімум часу і максимум зусилля.

  • Не підглядати, не викрикувати.

Почнемо перевірку теоретичного матеріалу з кросворду. Перед вами на столі картки з кросвордом та завданням до нього. Працюючи в парах розгадайте цей кросворд.

Гра "Кросворд" (записаний на слайді) робота в парах

Запитання до кросворду

  1. Числа, зображені двома натуральними числами, відокремле-ними горизонтальною рискою.

  2. Число, записане над рискою дробу.

  3. Що означає риска дробу?

  4. Як називається дріб, чисельник якого більший за знаменник?

  5. Числа, які складаються з цілої і дробової частини?

  6. Ділення чисельника і знаменника дробу на їх спільний дільник.

  7. Властивість дробу, яка дозволяє множити або ділити чисельник і знаменник на одне й те ж саме число.

  8. Чому дорівнює добуток Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас • 10 ?

  9. Числа виду Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас і Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас .





4

9


5



7

3

6

1

2


8






( Через 2хв вчитель починає запитувати в учнів відповіді на питання, учні відповідають по черзі, за порядком піднятої руки, відповіді з'являються на слайді презентації.) Яке ключове слово ми отримали ? Чи знаєте ви , хто такий Ломоносов? Це відомий російський вчений , який жив у 18 столітті. Михайло Васильович Ломоносов говорив так : «Математику тому вчити треба,що вона розум у порядок приводить».

  • Усне опитування:

То ж продовжимо приводити свій мозок до порядку і виконаємо усно такі вправи.( завдання записані на проекторі)

  1. Перетворіть у неправильний дріб числа: 2 Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 1Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас; 3Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 3; 12.

  2. Які числа називаються взаємно оберненими?

  3. Яке число не має оберненого до себе?

4) Назвіть число, обернене до: Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 3; 3Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 0,7; а; Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 1.

5) Як знайти невідомий множник ?

Добре , діти , молодці!

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
А зараз давайте пригадаємо , що ми вже вміємо робити із звичайними дробами? (скорочувать , порівнювать, зводить до спільного знаменника, додавати і віднімати). Будь-ласка пропоную виконати такі вправи (завдання на проекторі)

  1. Виконайте множення: а) 3· Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; б) Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас · 5; в) 2Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас · 3.

  2. Як розв'язати рівняння: а) 0,5·х=1 ; б) Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ?;

Чи з усіма завданнями справилися? ( Так, крім останнього.)

Чому? (Ми не знаємо ,як ділити звичайні дроби)

Ми змогли дати відповідь на питання «чого ми не знаємо». Сьогодні на уроці ми дізнаємося ,відкриємо нове для нас знання , як ділити звичайні дроби. Тема нашого уроку «Ділення десяткових дробів».І наше завдання на урок не просто ознайомитись з правилом ділення дробів ,а й навчитися застосовувати його на практиці.

Тож відкриваємо зошити, записуємо число , класна робота, тему уроку «Ділення звичайних дробів».

Інтерактивна вправа. «Мозковий штурм».

Розв'яжемо спочатку це рівняння використовуючи правило , як знайти невідомий множник. (розв'язок на дошці)

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас:Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ;

А тепер розвяжемо рівняння використовуючи тільки дію множення: Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

(Учитель пропонує учням висловити свої ідеї, коментарі, шляхи розв'язку.

На яке число треба помножити обидві частини рівняння , щоб множник біля х дорівнював одиниці? (на 5 ). Яким числом є 5 для множника Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ? (оберненим.).

Маємо:( на проекторі з'являється наступний слайд)

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас· 5·х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·5

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ;

Х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Х= Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас:Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Маємо

Який можна звідси зробити висновок?

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас:Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас = Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас . Спробуємо разом сформулювати правило ділення звичайних дробів. ( вивести правило на слайд)

Історична довідка.Колись дія ділення вважалася надзвичайно важкою. В середні віки людям, які вміли добре виконувати ділення, присуджували вчені ступені. В XVІІ ст. ірландського ченця Беда, прозваного Високоповажним, вважали найосвіченішою людиною тому, що він умів майстерно виконувати ділення.Йому приписують слова: «Хто вміє ділити, тому жодна справа не здаватиметься важкою». Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Правило ділення на дріб почали застосовувати спочатку китайські, а пізніше й індійські математики VІІ - IX ст.. Щоб поділити дроби, спочатку зводили їх до спільного знаменника, після чого чисельник діленого ділили на чисельник дільника. У 1544 німецький математик Міхаель Штіфель сформулював правило ділення на дріб як множення на обернений дріб.

IV. Первинне засвоєння нових знань.

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас : Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас = Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6класКонспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас



Відкрийте підручники на сторінці 112, запишіть правило

Далі записуємо приклад (вчитель виконує запис на дошці) Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас:Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас = Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас·Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас =4.

Вправа № 442 . Хто бажає до дошки? (коментований розв'язок біля дошки)

?? Валеологічна пауза.
Ми добре з вами справилися з вправою там де треба було ділити дріб на дріб.Діти , а ні в кого не виникає питання «Що робити , якщо ділене і дільник мішані числа або натуральні?» (приклади на проекторі)

2Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас : 3Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 2 : 3Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас ; 2Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас : 3 ?

Розглянемо приклади на слайді:

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6класКонспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Отже : треба представити мішані числа у вигляді неправильних дробів.

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6класКонспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

Отже : Треба представити натуральне число у вигляді неправильного дробу із знаменником 1.

Пропоную вам виконати приклади № 444(2,6)Варіант 1, №444(3,8)Варіант 2 самостійно за поданим зразком.(2хв). Справились ?! Тому, хто першим підняв руки з кожного варіанта пропоную записати розв'язки на дошці. (Оглядаю роботи кожного в зошиті). Хто правильно виконав завдання зробіть помітку олівцем на полях.

Інтерактивна технологія «Знайди помилку» (слайд)

(учні шукають помилку і коментують її)

А зараз перевіримо ,хто з вас найуважніший. Діти , увага на слайд!Один учень в кожному з цих прикладів опустив помилку. Допоможіть йому-знайдіть помилки. (завдання на слайді)

Конспект уроку Ділення звичайних дробів.математика 6клас

V. Закріплення матеріалу.

Молодці!.Дякую за відповіді. Приємно, що ви сьогодні уважні на уроці. Ми продовжуємо працювати з № 444(1,4,5,7) . Самостійно уже можуть працювати ….. для вас завдання на картках №2 (3-6) по варіантах.

Щоб перевірити на якому рівні ви засвоїли матеріал пропоную пройти тестування на комп'ютері .

Самостійна робота (5-7хв) з використанням ПК.

VI.Підсумок уроку. Що ж підведемо підсумок уроку. Діти по черзі оголосіть, які оцінки за тест ви отримали, врахуємо ваші усні відповіді і виставимо відповіді) . Хто працював самостійно, здайте зошити,матимете змогу отримати ще по одній оцінки.

Оскільки сьогодні урок вивчення нової теми ми зробимо таке виключення: хто задоволений своєю оцінкою в кінці уроку подасть щоденники. Сподіваюся, що сьогодні ви всі запам'ятали , як поділити звичайні дроби. Як поділити дроби ??Правильно. Діти ,знання з математики можна порівняти з великим ланцюгом, кожна ланка якого є знання якоїсь теми. І якщо ви не засвоїли якусь тему, то ланцюг знань розірветься. Діти, давайте зараз візьмемося за руки і утворимо символічний ланцюг знань і перерахуємо основні знання, які ми отримали вивчивши тему «Звичайні дроби». (Учні беруть один одного за руки, утворюючи символічний ланцюжок, і перераховують основні знання з теми).
Зараз сідайте на місце, відкриємо щоденники і запишемо домашнє завдання. (коротко проналізувать завдання). Обов'язково перевірте чи записав домашнє ваш сусід.

VII. Домашнє завдання. § 14 №443 ,№445(2,4,6,8) №456*(3)

Великий російський письменник Л.М.Толстой вважав, що людину можна оцінити дробом, знаменник якого є те, що вона думає про себе сама, а чисельник - те, що про неї думають інші. Я бажаю всім , щоб чисельник у вашому житті залишався більшим.

Дякую за роботу. Урок закінчено . До побачення.

7


© 2010-2022