Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Сабақ жоспарыКүні: 26.02.2015жСыныбы: 6 «ә»Пәні: АлгебраМұғалімі: Джумагалиева ГСабақтың тақырыбы: Қиылысқан түзулерСабақтың мақсаты: Білімділік: Қиылысатын екі түзудің бір ғана ортақ нүктесі болатындығын, вертикаль бұрыштардың өзара теңдігін түсіндіру.Дамытушылық: Түзулердің қиылысуынан пайда болған бұрыштардың градустық өлшемдерін табуды меңгерту. Тәрбиелік: Вертикаль бұрыштардың градустық өлшемдерін интерактивті тақтада өлшей білуге үйрету. Оқушыларды патриоттыққа баулу, ел тарихын білуге, ел...
Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Бекітемін:

______________

Оқу ісінің меңгерушісі

Масалимова Р.Ғ.

Күні: 26.02.2015ж

Сыныбы: 6 «ә»

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: Қиылысқан түзулер

Сабақтың мақсаты:


Білімділік: Қиылысатын екі түзудің бір ғана ортақ нүктесі болатындығын, вертикаль бұрыштардың өзара теңдігін түсіндіру.

Дамытушылық: Түзулердің қиылысуынан пайда болған бұрыштардың градустық өлшемдерін табуды меңгерту.

Тәрбиелік: Вертикаль бұрыштардың градустық өлшемдерін интерактивті тақтада өлшей білуге үйрету. Оқушыларды патриоттыққа баулу, ел тарихын білуге, елімізді өркендету үшін білімді ұрпақ болуға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі:Түсіндіру, есептер шығару.

Сабақтың типі: Іскерлік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, сызғыш, слайдтар, парақшалар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

а) Оқушыларды түгендеу

б) Сабаққа назар аударту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

№ 1(1,2,3,4) теңсіздікті шешіңіз

Жауабы: (-7;+Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)); Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс); (-Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)); (3;+Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс))

№ 2 логикалық тапсырма

Жауабы:

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

ІІІ. Ой қозғау(Өткен тақырыпты еске түсіру)

1.Сан аралығының біз қандай түрлерін қарастырдық?

2.Қандай сан аралығы интервал деп аталады?

3. Қандай сан аралығы кесінді деп аталады?

4. Екі сан аралығының қиылысуы?

5. Екі сан аралығының бірігуі?

IV. Ребус (Миға шабуыл)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Шешуі: Қиылысқан түзулер

V. Мағынаны тану (жаңа сабақ)

Жаңа сабақты меңгерту

Түзу - шексіз фигура.

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Қиылысқан ек түзудің ортақ бір ғана нүктесі болады

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Бір бұрыштың қабырғаларының әрқайсысы, екінші бұрыштың қабырғаларының созындысы болатын екі бұрыш вертикаль бұрыштар деп аталады.

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)пен Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс) - вертикаль бұрыштар; Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс) пен Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс) - вертикаль бұрыштар

Вертикаль бұрыштар өзара тең.

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)= Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс) = Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

VI. Есептер шығару

  1. Ауызша есеп

№ 1063

ә) Тақтамен жұмыс

№ 1066

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Жауабы:

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

№ 1067

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Жауабы:

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

б) Топтық есеп

№ 1072 ауызша

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Жауабы:

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

№ 1077 жазбаша

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Жауабы:
Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

І топ: ІІ топ: ІІІ топ

в) Парақшамен жұмыс

1) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

2) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

3) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

4) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

5) Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

VIІ.Сематикалық карта

№ 1079 Градусын тап

Тапсырмалар


Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)



+

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)




+

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)


+


Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

+



Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)



+

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)




+

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)


+


Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

+



VІІІ. Ойлан тап

1. «Үнді шәйі» есебі
Сәске кез болатын. Анам кесеге шәйді толтырып қоя салды. Кенже інім қолындағы қантын сол кесеге түсіріп алды. Алайда қант құп-құрғақ күйінде қалды. Неліктен деп ойлайсың?
Бұта түбі кеуегі,
Кеуегінде көжегі.
Бұлай деп айтуы есепті шешуге болатындығын, әрі ол өзіне таныс нәрседен басталады дегенге тіреледі.
Жауабы: қант құрғақ шай үстіне түсті.

2. Үш шырпының орнын ауыстырғанда, балық қарсы жаққа бағытталсын

Открытый урок на тему Қиысқан түзулер (6 класс)

ІX. Қорытынды

а) БҮҮ статегиясы

X. Үйге тапсырма

№1073 №1078 №1081

XI. Бағалау


© 2010-2022