Разработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11класс

üОқушылардың қисықсызықты трапецияның ауданын табу дағдыларын жетілдіру; üОқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу; üОқушылардың ойын жеткізу білуін және ой өрісін дамыту. документ - камера; тапсырмалар жазылған парақтар.   Практикалық сабақ . 1.     Ұйымдастыру . Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.   2.     Үй жұмысын тексеру.   3.     Қайталау. Қайталауға арналған сұрақтар: А) Қисықсызықты трапеция деп қандай фигураны айтады?...
Раздел Математика
Класс 11 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Разработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классРазработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классРазработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классРазработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классРазработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классРазработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классРазработка урока Қисықсызықты трапецияның ауданы 11классСабақтың тақырыбы: Қисықсызықты трапецияның ауданы .

Сабақтың мақсаты :

  • Оқушылардың қисықсызықты трапецияның ауданын табу дағдыларын жетілдіру;

  • Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;

  • Оқушылардың ойын жеткізу білуін және ой өрісін дамыту.

Сабақтың типі: Практикалық сабақ .

Сабақтың көрнекілігі: документ - камера; тапсырмалар жазылған парақтар.

Сабақтың барысы :



  1. Ұйымдастыру .

Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.



  1. Үй жұмысын тексеру.



  1. Қайталау.

Қайталауға арналған сұрақтар:

А) Қисықсызықты трапеция деп қандай фигураны айтады? (үзіліссіз, y=f(x), f(x)>0 функциясының графигімен, абсцисса осімен және x=a. x=b түзулерімен шектелген жазық фигура қисықсызықты трапеция деп аталады)

Ә) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу формуласы (S=F(b)-F(a))

Б) Қисықсызықты трапецияның табаны дегеніміз не? (қисықсызықты трапецияның табаны ретінде алынатын [a;b] кесіндісі)

В) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептейтін алгоритм (1. Бір координаталық жазықтықта берілген қисықтардың графиктерін салу; 2. Графигі жоғарыдан қисықсызықты трапецияны шектейтін функцияның алғашқы функцияларының бірін анықтау; 3. Қисықсызықты трапецияның төменгі табаны болатын кесіндінің шеткі нүктелерінің координаталарын анықтау; 4. S=F(b)-F(a) формуласы бойынша қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу)



  1. Практикалық жұмыстар.

1-тапсырма. Топтық жұмыс. Әрбір қатарға бірдей тапсырма таратылады, барлығы бірге орындайды. Тест арқылы есептер шығарып, олардың жауап нұсқаларынан жасырын сөзді табу керек.

1. x=2, x=3, y=0, f(x)=x2 -2x+1 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

З) 2 И)2 К) 2

2. Ох осімен және x=0, x=π түзулері, y=sinx функциясының графигімен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

Л) 2,5 М) 2,1 Н) 2

3. x=-2, у=0, y=x2 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

Т)2 У)2 Ф) 2

4. x=1, x=2, y=x2 , у=0 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

Г) 2 Д) 2 Е)2

5. у=0, у= x3, х=2 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

Г) 4 Д) 3 Е) 2

6. x=-1, x=2, y=x2+1 , у=0 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

П)5 Р)6 С) 4

7. x=3, y=x2 , у=0 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

А) 9 Б)7 В) 8

8. . x=0, x= π/2, y=cosx , у=0 сызықтарымен шектелген қисықсызықты трапецияның ауданын табыңдар.

К)0,5 Л)1 М) 1,5

2-тапсырма. Тақтаға әрбір қатардан 1 оқушыдан шығады.

Интеграл арқылы суреттегі фигураның ауданын жазыңдар:

А) у=f(x)

а в

Б) у=х

0

1 2

В) y=x2

2

3-тапсырма. Оқушылар дәптерлеріне орындап, документ - камера арқылы тексертеді.

2

1) Ауданы ∫ (x+1) dx интегралына тең фигураны салыңдар.

1

3

2) Ауданы ∫ x2 dx интегралына тең фигураны салыңдар.

1

2

3) Ауданы ∫ (x2 - 1) dx интегралына тең фигураны салыңдар.

0

  1. Қорытындылау.

Блумның «МЕН» жүйесі арқылы сабақты қорытындылау.



  1. Үйге тапсырма беру.

№30



  1. Бағалау.



© 2010-2022