Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

"Описание материала: Как мы понимаем смысл слова математика? Такая наука как математика - это наука о  отношениях и порядке, которую как принято считать издавно кладывалась от процессов различных пересчетов, измерения и сложений. К так называемым естественным наукам математика не относится, но очень часто присутствует в них для полного и точного понимания их содержания. Математика считается как изначальная, так сказать фундаментальная наука, которая представляет собой языковые средства другим ра...
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануӨрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануӨрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануСабақ жоспары

Пән: алгебра

Сынып: 9 «в,г»

Күні: 14.02.14

Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану.

Сабақтың ақпараттық картасы:

Мақсаты:

1) Білімділік: Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру жайлы алған білімдері мен біліктерін жүйелеп жалпылау.

2) Дамытушылық: Есептеу дағдыларын , шығармашылық және стандарттан тыс ойлау қабілеттерін, шығармашылық белсенділіктерін дамыту.

3) Тәрбиелік : Пәнге деген қызығушылықтарын арттырып, өзіндік және өзара бақылау дағдыларын, коммуникативтік құзырлықтарын қалыптастыру.

Типі: Жалпылау сабағы

Сабақ түрі: жаттықтыру- практикум

Әдісі: ізденушілік, зерттеу, практикалық, және өзіндік жұмыс

Бақылау түрі; өзіндік және өзара, мұғалім тұрғысынан бақылау

Көрнекі құрал: Слайдтар,формулалар

Сабақтың құрылымы:

І. Ұйымдастыру кезеңі- 3мин

ІІ. Тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қажетті анықтамалар мен формулаларды қолданудағы білім мен біліктің практикада қажеттілігін сезіну, сабақтың тақырыбы, мақсаты, міндеттерімен таныстыру. Сабақта одан әрі жұмыс істеудегі оқушылардың белсенділіктерін арттыру -10 мин

ІІІ. Берілетін тапсырмаларды орындауда мазмұны мен жүйенің бірізділігі-16 мин

ІV. Мұғалімнің бақылауымен өзіндік жеке тапсырмаларды орындатуы- тест/ 8 мин

V. Орындалған тапсырмаларды жалпылау және жүйелеу-3 мин

VІ. Сабақты қорытындылау және үй жұмысына нұсқау беру-5 мин

Резерв тапсырмалары

Сабақтың моделі/барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

Уақыт аралығы 3 мин

  • Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік

ІІ. Сәлеметсіздерме! Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, құрылымы айтылады.

  • Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы: « Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру »

Біздің сабағымыз «Сочи-2014»қысқы олимпиада ойындарына қатысушы қазақстан командасына қолдау көрсету мақсатында өткізілмекші, яғни есеп шығару арқылы өз үлесімізді қосуға шақырамын.

1) блиц- сұрақтардан тұрады.

1.Тригонометриялық функция таңбалары

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

2.Мәнін тап: 3.Бос орынды толтыр

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануӨрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

4.Негізгі тригонометриялық теңбе- теңдіктерді жалғастырыңыздар :

Жауап:

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануӨрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану1+Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануӨрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану1

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдануӨрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

5.«Сыңарын тап» ойыны арқылы формуланы толықтыру:

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

Ш . Жаттығулар кезеңі

Оқулықпен жұмыс:

№320

а), ә), в)

«Кім жылдам» ойыны.(деңгейлік тапсырмалар)

Емтихан есептері:

IV-кезең Тест

Енді, бүгінгі сабақтан алған білім ,біліктерімізді тиянақтау үшін қазір тест тапсырмаларын орындайсыңдар. Тапсырмалардың әрқайсысын орындау барысында сәйкес торларда «белгі» қойып отырыңдар. /Кері байланыс/

( -қайталауды қажет етпейді бәрін түсіндім)

( - келесі сабақта осы тапсырма жайлы есіме түсірсе екен)

( -қиын, сыныпта тағыда ұқсас есеп шығарғым келеді)


Тапсырмалар

Жауаптар

1

800 бұрыш қай ширекке тиісті

А) I B)II C)III D)IV

2

Cos 600 -ң мәнін табыңдар

А) Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану B)Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану C)Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану D)Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

3

Сандардың қайсысы нөлден кіші

А) sin1500B)cos 1200 C) sin 600 D)cos 500

4

Егер Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану ,Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану болса , онда Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану табыңдар

А) Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану B)Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану C)0 D)1

5

Өрнекті ықшамдаңдар

Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану

А) Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану B)0 C) Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану D) 2


V. Орындалған тапсырмаларды жүйелеу

Мұғалім :Оқушылар, мұндай тест тапсырмаларын орындау барысында тек анықтамалар мен тригонометриялық функциялардың таңбасын ғана емес, өрнектерді ықшамдауда формулаларды да білуді талап етеді .

Тест тапсырмаларының жауаптары

Жауаптар

1

А

2

А

3

В

4

А

5

С

IV . Сабақты қорытындылау және үй тапсырмасына нұсқау беру

1. Мұғалім - Ал, енді бүгінгі сабақтан алған білімдерің мен біліктеріңді үй тапсырмасын орындағанда дұрыс қолдана білесіңдер деп ойлаймын.

1. Теориялық материалдарды қайталау

2. В.№322

В.№ 325

2 . Мұғалім : - Балалар, бүгінгі сабақ туралы қандай ойларың бар және келер сабақтарды құрғанда қандай тапсырмаларға көңіл бөлсек деп ойлайсыңдар

Жауап : /Оқушылардың сабақтағы, топтағы және өздерінің жұмысы жайлы жауаптары

Сабақ аяқталды! Сау болыңыздар!









© 2010-2022