- Преподавателю
- Математика
- Матаматика пәнінен қайталауға арналған сабақ (4 сынып)
Матаматика пәнінен қайталауға арналған сабақ (4 сынып)
Раздел | Математика |
Класс | 4 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Омарбекова Г.Б. |
Дата | 02.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Күні: 20.11.2015. Пән: математика Сынып- 4 «Ә»
Тақырып: Пысықтау: «Қайталау-өнер арнасы»
Мақсаты: Өтілген материалға байланысты тапсырмаларды орындау арқылы пысықтау, қайталау.
Міндеттері:
-көбейту және бөлуге арналған есептерді шығарғанда оқушылар ауызша және бөлу тәсілін қолдануға мүмкіндік алады;
- оқушылар сабақ барысында периметрі әртүрлі тәсілдермен табуды, өлшем бірліктерді өрнектеуді, амалдардың орындалу ретін қайталайды;
- қозғалысқа арналған, салыстыру, логикалық есептерді шығару барысында ой-өрістері, шапшаң есептеу қабілеттері дамиды, танымдық қабілеттері қалыптасады;
- топта,жұпта жұмыс жасау арқылы бірін-бірі тыңдай білуге, уақытты үнемдей білуге, өзіне және өзгеге дұрыс баға білуге үйренеді.
Сабақтың түрі: саяхат сабақ (пысықтау)
Сабақтың әдісі: жеке, жұптық, топтық, өзін-өзі бағалау, бірін-бірі тексеру, ЖИГСО, СТО.
Пәнаралық байланыс:дүниетану, Өзін-өзі тану, әдебиет.
Көрнекілік: сабақтың презентациясы, тапсырмалар жазылған карточкалар, бәйтеректің суреті, электронды оқулық,Жәнібек, Керей, Н.Назарбаев, Л.Асанова , Қ.Рысқұлбеков, т.б. суреттері.
І. Ұйымдастыру кезеңі. * психологиялық дайындық. (б/б жылы жүзбен қарап, жымию, видео)
ІІ. Жаңа сабақ.
-
Геом. фигуралар арқылы топқа бөліну. * қасиеттерін айту
-
Жұмбақ.
*Сарыарқа төсінде,
Сән беріп Есілге.
Жас қала - Бас қала, (Астана) * Астана қаласындағы ең көрікті, керемет жер?
Саяхатқа шығамыз. Саяхаттағы ереже. Баспалдақ арқылы шығу, әр баспалдақта тапсырма.
-
Бағалау парағы .
№1мат. дик.
№2 кесте б-ша
№3 топтық
№4есеп шығару
№5 лог. есеп
№6тест
-
№ 1 баспалдақ. Математикалық диктант.
810 :8, 50 *2; 1000-999; 10 сағ неше минут?, 3 кг неше грамм?, 72 : 8, Жылдамдық- 60 км/сағ, қашықтық- 240 км, уақытты тап.
*** б/б тексеру, баға қою.
*** Тапсырма: 550 жыл. Бұл цифр нені білдіреді? Хандықтың негізін қалаушы кім? Слайдта суреттер, сонын ішінен билерді табу.
-
№2 баспалдақ.Кесте бойынша жұмыс. Эл. оқулықтан еске түсіру.
Есеп: Марафоншы 7 км/сағ жылдамдықпен жүгіреді. Оның көрсетілген уақыт аралығында өтетін арақашықтығын тап.
V = 7км/сағ t= сағ
____________________________________________
S=?
Уақыт
3сағ
4сағ
5сағ
6сағ
7сағ
8сағ
9сағ
10сағ
Қашықтық
21 км
28км
35км
42км
49км
56км
63км
70км
*** өзін-өзі тексеру, баға қою.
*** тапсырма: 20 жыл. Бұл цифр нені білдіреді?(30 тамыз 1995ж.)
-
№ 3 баспалдақ. Топта сызба б-ша қозғалысқа арналған есеп шығару.
1-топ: Арақашықтығы 5478 км болатын екі қаладан бір-біріне қарама-қарсы бағытта екі жүргізуші жолға шықты. Біріншісі 2058 км, ал екіншісі 1986 км жол жүрді. Жүргізушілер бір-бірінен қандай қашықтықта?
2-топ.Жолаушы бір ауылдан екінші ауылға жолға шықты. Егер ол 5 км/сағ жылдамдықпен 3 сағат жүрген болса, ауылдар арасының қашықтығы қандай?
3-топ: Екі қаладан бір мезгілде екі велосипедші бір-біріне қарама-қарсы бағытта жоолға шықты. Біреуінің жылдамдығы 12 км/сағ болса, екіншісінікі 15 км/ сағ, олар 3 сағаттан соң кездесті. Екі қаланың арақашықытығы қандай?
*** әр топ б/б тексереді, баға қою.
*** тапсырма: 16 желтоқсан. Не түсіндік?
ІІІ. Сергіту сәті. «Бәйге» сұрақтары. Әр топқа үш сұрақ беріледі, олар өздері жауабын тауып, келесі топтан сұрайды.
1-топ:-Ұзындықты өлшейтін құрал?
-
Бір тәулікте неше сағат?
-
Екі нүктені қосқанда қандай фигура шығады?
2-топ:- Ең кіші екі таңбалы сан?
-
Заттарды біріктіргенде қандай амал қолданамыз?
-
2-онд. 8 бірл.
3-топ: -Қосуға кері амал?
-
Жоқты білдіретін сан?
-
7 онд.5 бірл. 5 бірл. кем сан?
-
№ 4 баспалдақ. Есептейік.Әр балаға әртүрлі тапсырма.
Көк түстілер- күрделі
-
78141*3
-
43578:9
-
706250-(50000-2341)+55559
Сары түстілер-орташа
-
50005-(1534+827)-1005
-
153142*4
Қызыл түстілер-жеңіл
-
406690-82005
-
627296+50614
*** Тақтадан жауаптарын қарап, тексереді, баға қояды.
*** Тапсырма: 20 жыл. Бұл сан нені білдіреді? (ҚР Халықтар Ассамблеясына)
7.№5 баспалдақ.Эл. оқулық : Интерактивті тапсырма.
1. Сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеп жаз.
2.Заттарды санау үшін нені қолданамыз? Оларды не деп атайды?
3.Тік төртбұрышты параллелепипед тәрізді ыдысқа су құйып, оның көлемін тап. (уақытқа қарай жалғастыру.)
*** Тапсырма: 1 желтоқсанда қай мереке тойланады?
№5 баспалдақ. Қорытынды ретінде тест жұмысы. " Эл.оқулық бойынша.
-
т картоптан 160 кг крахмал алуға болады, ал 1 ц картоптан неше кг крахмал алуға болады? (16 кг)
-
7 т неше центнер? (70)
-
Кг өрнекте: 2 т 19 кг (2019)
-
(870+130): 100 +540:60 (19)
-
Суретте неше тіктөртбұрыш бар?
*** Тексеру, баға қою.
ІҮ. Бағалау.Бағалау парағы бойынша
-
Ү. Үйге: түстер бойынша
Көк - №6 ,№ 8 101-бет
Сары- №7 101-бет
Қызыл- карточка
ҮІІ. Қорытынды.- Сабақта не ұнады? Не ұнамады? Не үйрендің?
ҮІІІ. Рефлексия. Слайдта бәйтеректің суреті. Әрбір бала қолтаңбасын тастайды.