Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

1.  Білімділік мақсаты: оқушылардың туынды тарауы бойынша алған білімдерін пысықтай отырып, туынды мен тригонометриялық және күрделі функциялардың туындысын табу ережелерін есептеп шығару, шығармашылық тапсырмалар орындау барысында қолдана білуді үйрету. 2.  Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың логикалық ой-өрісін, өзіндік іс-әрекетін, танымдық қызығушылықтарын дамыту. Пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру.   3.  Тәрбиелік мақсаты: Жылдам қозғалуға, есте тез сақтауға тәрбиелеу, ұқыптылыққ...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Сабақтың тақырыбы: Туынды тарауын қорытындылау.

Математика пәнінен оқутышы: Даниярова Дариға Байболатқызы

Красноармейска аграрлық-техникалық колледжі, 2014-2015 оқу жылы

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік мақсаты: оқушылардың туынды тарауы бойынша алған білімдерін пысықтай отырып, туынды мен тригонометриялық және күрделі функциялардың туындысын табу ережелерін есептеп шығару, шығармашылық тапсырмалар орындау барысында қолдана білуді үйрету.

  2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың логикалық ой-өрісін, өзіндік іс-әрекетін, танымдық қызығушылықтарын дамыту. Пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру.

  3. Тәрбиелік мақсаты: Жылдам қозғалуға, есте тез сақтауға тәрбиелеу, ұқыптылыққа, адамгершілікке баулу.

Көрнекі құралдар: интерактивті тақта, компьютер, дидактикалық материалдар, шығармашылық тапсырмалар.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1)Оқушылармен амандасу, түгендеу;

2)Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру;

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

201. Функцияның туындысын табыңдар. (Қатесін тап).

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

№203. Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) функциясы туындысының Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) нүктесіндегі мәнін табыңдар. (Қатесін тап).

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

ІІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

ІV. Өткенді қайталау. Сыныппен фронтальды жұмыс:

1 флипчарт. Математикалық диктант.

Тіктөртбұрыштың орнына керекті сөзді қой:

1.Егер Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) функциясы Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) нүктесінде анықталған және функцияның шектік мәні Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) нүктесіндегі мәніне тең болса, онда функция Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) нүктесінде ... деп аталады.

2.Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) айырмасы Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) функциясының ... деп аталады.

3.Функцияның туындысын табу амалын функцияны ... амалы деп аталады.

4.Функцияның өсімшесінің аргкмент өсімшесіне қатынасының аргумент өсімшесі нөлге ұмтылғандағы шегі бар болса, онда ол Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) функциясының Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) нүктесіндегі ... деп аталады.

Қажетті сөздер: үзіліссіз функция, дифференциалдау, туындысы, өсімшесі.

2 флипчарт. «Сәйкестендір» кестесін толтыру қажет. Ол үшін төмендегі формулаларды сәйкес ұяшыққа орналастыр.


Атауы

Формуласы

Күрделі функцияның туындысы.

Жанаманың бұрыштық коэффициенті.

Жанаманың теңдеуі.

Тұрақты санның туындысы.

Дәрежелі функцияның туындысы.

Функция өсімшесінің формуласы.

Екі функцияның қосындысының туындысы.

Екі функцияның айырмасының туындысы.

Екі функцияның көбейтіндісінің туындысы.

Екі функцияның бөліндісінің туындысы.


Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

3 флипчарт. «Туындысын тап». Оқушылар интерактивті тақтада функцияның туындысын тауып, екінші бағанда өзара толтырады.

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) жауабы

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары)

V. Оқулықпен жұмыс. №205, №209, №213 есептерді шығарту.

VI. Тест жұмысы: 110-111 беттегі тест тапсырмаларын алдын-ала жеке парақшыларға жазып, оқушыларға таратып беріп, орындату.

VII. Сабақты қорытындылау. «Туынды» тарихынан сұрақтар:

1.Туынды үшін Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) немесе Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) белгілеулерін кім еңгізген? (Лагранж)

2.Уақыт бойынша жылдамдықтың туындысы не? (үдеу)

3.Қазір қолданып жүрген Туынды тарауын қорытындылау (сабақ жоспары) туынды символын кім көрсеткен? (Лейбниц)

4.Шеңберге жанама жүргізу әдісі кімнің еңбегінде көрініс тапқан? (Евклид бастамалары)

Оқушылардың білімін бағалау, бағаға анализ жасау.

VIII. Үйге тапсырма беру: Қайталау § 12 - 18.


© 2010-2022