8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу

Сабақтың тақырыбы: Квадраттық теңдеудіңтүбірлерінің формуласын пайдаланыпесептерді шешу.Сабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты: Квадрат теңдеудің анықтамасын, түрлерін, түбірлерінің формуласын меңгерту. Есеп шығаруға машықтандыру.Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың ой өрісін кеңейту, математикағадеген қызығушылығын,белсенділігін арттыру.Есептеу дағдысын жетілдіру, танымдық қызығушылығын дамыту. Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардыөз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тезойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнерін...
Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу.8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. Арқалық қаласы

Ы.Алтынсарин атындағы гимназия

Абилгазин Базархан Жумашович

математика пәні мұғалімі

[email protected]

сот.87028312561

Пәні: Алгебра (8 сынып)

Сабақтың тақырыбы: Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын

пайдаланып есептерді шешу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мақсаты: Квадрат теңдеудің анықтамасын, түрлерін, түбірлерінің формуласын меңгерту. Есеп шығаруға машықтандыру.

Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың ой өрісін кеңейту, математикаға деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру. Есептеу дағдысын жетілдіру, танымдық қызығушылығын дамыту.

Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, ізденуге, тез

ойлап, тез қорытуға және сөйлеу мәнерін тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: Деңгейлеп - саралап оқыту, сұрақ - жауап, ізденіс, сарамандық жұмыс.

Өткізілуі:Жұппен, топпен

Көрнекілігі: Кестелер, формулалар , оқулық, бағалау парағы

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі:

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру (интертақта)

ІІІ. Ой қозғау:

Өтілген бөлім бойынша теориялық материалды қайталау

Сұрақ - жауап:

1.Қандай теңдеуді квадраттық теңдеу дейміз?

2.Толымсыз квадраттық теңдеулер дегеніміз не?

3.Келтірілген квадраттық теңдеу дегеніміз не?

4.Теңдеудің түбірі дегеніміз не?

5.Теңдеуді шешу дегеніміз не?

6.а мен с қандай болғанда ах2 +с = 0 теңдеуінің шешімі бар болады?

7.Квадраттық теңдеу түбірлерінің дискриминантын қалай табамыз?

8.Квадраттық теңдеудің түбірлерінің санын қалай анықтаймыз?

9.Квадраттық теңдеуде в = 2к яғни жұп сан болса, түбірдің формуласын қалай жазамыз?

10.Келтірілген квадраттық теңдеудің түбірінің формуласын қалай жазамыз?

Өздік жұмысы:

1-нұсқа.

1 . Әрбір 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. теңдеуі үшін 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. мәндерін ата

а) 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. б) 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. .

2 . 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. квадрат теңдеуінің дискриминантын 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. формуласын есептеуді жалғасты

2 - 7х + 2 = 0, D = b2 - 4ac = (-7)2 - 4· 5 · 2 = …;

3. Теңдеуді шешуді аяқта: 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. квадрат теңдеуінің дискриминантын D = b2 - 4a есептеуді жалғастыр.

2 нұсқа.

1. Әрбір ax2 + bx + c = 0 теңдеуі үшін a, b, c мәнін табыңдар.

а)8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. б) 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу.

2. №2 . 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. квадрат теңдеуінің дискриминантын 8-сынып саба0 жоспары. Квадраттық теңдеудің түбірлерінің формуласын пайдаланып есептерді шешу. формуласын есептеуді жалғастыр.

2 + 8х - 4 = 0, D = b2 - 4ac = 82 - 4· 5 · (- 4) = …;

3. Теңдеуді шешуді аяқта 2х2 - 5х - 3 = 0 квадрат теңдеуінің дискриминантын D = b2 - 4a есептеуді жалғастыр.

ІV. Ойды іске асыру :

Оқушылардың білімдерімен шеберліктерін тексеру: Практикалық жұмыс:

Міндетті деңгей тапсырмалары:

А тобы тапсырмалары:

№131 (1;3), №133 (1;3) тақтамен жұмыс

Б тобы тапсырмалары:

№132 (1;2), №133 (5;7) өз бетімен жұмыс

С тобы тапсырмалары:

№134(1;3), 136(3)

V. Білімді жүйелеу:

1-тапсырма: Кестедегі бос орынды толтыр

ах2 + вх +с =0, а > 0

с=0, в=0


х=

ах2 + вх=0

х ( ) =0

х =0 немесе

ах=

х=

в=0

= - с

х =

х =








2 - тапсырма: Формуланы жаттадық па?

Сәйкестендіру тестісі (оқушылардың ой - қабілетін дамытуға)

Квадрат теңдеулердің түбірлерінің формуласын қайталау

VІ. Қорытынды: 1. Квадрат теңдеу деп қандай түрдегі теңдеуді айтамыз?

2. Квадрат теңдеудің түбірі қандай формуламен анықталады?

Үйге тапсырма беру

№132 (2;4), №133 (2;4;6) №136(4)

VІІ. Бағалау : Бағалау парағындағы орта баға қойылады. (интертақта)



© 2010-2022