Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«№2Қашар орта мектебі»КММ

Математика пәні мұғалімі

Мусаева Тургангул

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мақсаты: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу тақырыптары бойынша оқушылардың білімдерін саралау, ауызша есептеу дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық мақсаты: танымдық қызығушылығын, логикалық, шығармашылық қабілеттерін дамыту

Тәрбиелік: жылдамдыққа, ұқыптылыққа, оқуға ынтасын тәрбиелеу

Сабақ көрнекілігі: интербелсенді тақта, карташалар, деңгейлік есептер топшалары, тест тапсырмалары

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастырушылық кезең

А) оқушылармен сәлемдесу;

Б) Сабақ мақсатымен, жоспарымен таныстыру.

ІІ. Мұғалімнің кіріспе сөзі:

Ертеде бір патшалықта «Рационал сан» атты патша өмір сүріпті, ол патшаның «Бүтін сан», «Натурал сан», «Қарама-қарсы сан», «Бөлшек сан»,«Оң сан» және «Теріс сан» атты ұлдары болыпты. Ұлдарының ақылы көркіне сай болса да, өздерінің патшалықта алатын орны мен маңыздылығы жөніндегі даулары бітпепті. Ұлдарының дауынан шаршаған патша оларды шақырып:

-Сендерге үш үлкен сынақ беремін, қайсың содан сүрінбей өтсең, патшалықтың мұрагері атанып, бар байлықты иеленесіңдер депті. Ұлдары нөкерлерін жинап сайысқа кірісіп те кетеді.

Мен сіздерге бағалау парағын таратамын, бүгінгі ертегілер әлеміне саяхатымызды осы парақ арқылы бағалайтын боламыз.

1). «Шешендік өнер»

Оқушыларға карташалар таратылады. Оның жартысында ережелердің басы, қалған жартысында соңы жазылған. Оқушылар сәйкес ережелерді құрып, ауызша айту керек.

№1

Екі теріс санды қосу үшін:

алдына минус таңбасын қойып, қосылғыштардың модульдерін қосу керек.

№2

Таңбалары әр түрлі, модульдері тең емес екі санды қосу үшін:

алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасын қойып, үлкен модульден кіші модульді азайту керек.

№3

Таңбалары әр түрлі екі санды көбейту үшін:

көбейтіндінің алдына «-» таңбасын қойып, сандардың модульдерін көбейту керек.

2) «Өнер»

«Графикалық диктант»

Оқушыларға 10 тапсырма беріледі. Егер тапсырманың жауабы дұрыс болса кесінді, қате болса бұрыш салу керек. Тапсырма орындалғаннан кейін тақтадағы сурет бойынша суреттері тексеріледі. Неше сурет дұрыс болса, сонша ұпай қойылады.

  1. -13+29=-16 6. -5-8-15-12=-40

  2. Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация=-1 7. 18*(-3)=-54

  3. 3-5,8=-2,8 8. Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-2)=-1Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

  4. 2-(-9)=-7 9. (-2)3=-8

  5. 0-19=19 10. -7:( -14) =0,2

Дұрыс жауаптар санына қарай ұпай қойылады.

Сергіту сәті:

ІІІ. «Күш сынасу»

Деңгейлік тапсырмалар:

І деңгей:

1) Есепте:

А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) В) 9,3+(-10) д) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация)

Б) 7+(-7) г) -45-(-20) е) -7,2: (-9)

ІІ деңгей:

2) Есептемей салыстыр:

А) -5,9+3,6 және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5) Б) -7+(-3,2) және 3,2+(-7)

3) Өрнектің мәнін тап:

А) (6-15):(7-2,5) ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

ІІІ-деңгей:

4) Өрнекті ықшамда: А) а+(-в)-2а б) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентацияа+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентацияв)+2а-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентацияв

1деңгейдің әр есебіне 1 ұпайдан, 2 деңгейдің әр есебіне 2 ұпайдан, 3 деңгейдің әр есебіне 3 ұпайдан қойылады.

ІУ. Тест жұмысы:

«Сәйкестендіру тест "

  1. -0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

  1. 100+(-0,25) -15,6.

  2. -3,42-2,1 99,75

  3. 0•( - 2,5 ) 0,9.

  4. -6,3:(- 7) -7,32.

  5. -3,32+(-4) -12

  6. -5,6 -10 4,54 .

Тест жұмысының кілті тақтаға шығарылады.1-2 есептер 1 ұпайдан; 3-4 есеп 2 ұпай, 5-6 есеп 3 ұпай; 7-8 есеп 4 ұпай.

Патша ұлдарының өнерлеріне тәнті болып, ұлдарына мұрагер етіп, тату - тәтті өмір сүрулерін өсиет етіп айтып кетіпті. Ағайындылар да қателіктерін түсініп «Рационал сандар» патшалығының көркеюіне өз үлестерін қосқан екен.

У. Қорытындылау:

Бұл ертегіден қандай қорытынды жасауға болады?

Рефлексия: Бүгінгі сабақтан алған әсерің.

УІ. Бағалау:

Оқушы

Ережелер

Гр.дик.

1деңг.

2деңг.

3деңг.

тест

ұпай

баға



УІІ. Үйге: Ертегі немесе өлең құрастырып келу.







ІV. «Білсең де тексер!»(кесте толтыру)

а * в

а в

-5

6

0,5

-1,2

6

-7,2

-0,6

а + в

а в

-7

-5

2,3

3

-4

-2

0,7

а - в

а в

-6

8,2

2,5

4

10

-4,2

1,5

а : в

а в

-7

3

0,1

-6,3

0,9

-2,1

-63











1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

  1. 100+(-0,25) -15,6.

  2. -3,42-2,1 99,75

  3. 0•( - 2,5 ) 0,9.

  4. -6,3:(- 7) -7,32.

  5. -3,32+(-4) -12

  6. -5,6 -10 4,54 .

1. -0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

  1. 100+(-0,25) -15,6.

  2. -3,42-2,1 99,75

  3. 0•( - 2,5 ) 0,9.

  4. -6,3:(- 7) -7,32.

  5. -3,32+(-4) -12

  6. -5,6 -10 4,54 .

1. -0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

  1. 100+(-0,25) -15,6.

  2. -3,42-2,1 99,75

  3. 0•( - 2,5 ) 0,9.

  4. -6,3:(- 7) -7,32.

  5. -3,32+(-4) -12

  6. -5,6 -10 4,54 .

1. -0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .

1.-0,73+5,27 -5,52.

2. -1,2•10 0

3. 100+(-0,25) -15,6.

4. -3,42-2,1 99,75

5. 0•( - 2,5 ) 0,9.

6. -6,3:(- 7) -7,32.

7. -3,32+(-4) -12

8. -5,6 -10 4,54 .









1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А)-5,9+3,6және5,9+(-3,6) Ә)4,5+(-1,6)және1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап:

А) (6-15):(7-2,5) ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А) -5,9+3,6 және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап:

А) (6-15):(7-2,5) ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А) -5,9+3,6 және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап: А) (6-15):(7-2,5)

ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А) -5,9+3,6 және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап: А) (6-15):(7-2,5)

ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А) -5,9+3,6 және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап: А) (6-15):(7-2,5)

ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А) -5,9+3,6 және5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап:

А) (6-15):(7-2,5) ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр: А) -5,9+3,6және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап:

А) (6-15):(7-2,5) ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар

1) Есепте: А) -Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация+(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) в) -5Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация*(-Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация) с) -7,2: (-9)

2) Есептемей салыстыр:А) -5,9+3,6 және 5,9+(-3,6) Ә) 4,5+(-1,6) және 1,6+(-4,5)

3) Өрнектің мәнін тап:

А) (6-15):(7-2,5) ә) (-0,25)*(-7)*(-4)

4. Теңдеуді шеш: Математика пәнінен Есептер шешутақырыбына презентация

5. Координаталық түзуде А(-5) және В(3) нүктелері берілген. С, D және Е нүктелері АВ кесіндісін өзара тең АС, СD, DЕ және ЕВ кесінділеріне бөледі. С, D және Е нүктелерінің координаталарын табыңдар



© 2010-2022