Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушылардың таңбалары әр түрлі екі санды, таңбалары бірдей сандарды көбейту және бөлу жөнінде білімдерін тереңдету.Рационал сандарды көбейту және бөлу тақырыбы бойынша білімдерін жүйелеу. Деңгейлік тапсырмалар арқылы білім, іскерлік, дағдыларын дамыту. Дамытушылық: Есеп шығару дағдысын қалыптастыру, ережелерді тиімді қолдана білуді меңгерту, есеп шығаруда ойлау, ауызша есептеу, ой қорыту қабілеттерін дамыту.Тәрбиелік: Жауапкершілікке, жүйелі ойлауға, нәтижеге қол жет...
Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлуОткрытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлуОткрытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлуОткрытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлуОткрытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу


Рационал сандарды көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың таңбалары әр түрлі екі санды, таңбалары бірдей сандарды көбейту және бөлу жөнінде білімдерін тереңдету.

Рационал сандарды көбейту және бөлу тақырыбы бойынша білімдерін жүйелеу. Деңгейлік тапсырмалар арқылы білім, іскерлік, дағдыларын дамыту.

Дамытушылық: Есеп шығару дағдысын қалыптастыру, ережелерді тиімді қолдана білуді меңгерту, есеп шығаруда ойлау, ауызша есептеу, ой қорыту қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Жауапкершілікке, жүйелі ойлауға, нәтижеге қол жеткізе білуге, өзіне сенімділікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Көрнекілік: Тест тапсырмалары, бағалау парақтары,слайд, сызбалар, жазба материалдар, интерактивті тақта.
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың жоспары:

1).Ұйымдастыру кезеңі

2).Үй тапсырмасын тексеру

3).Графикалық диктант

4).Семантикалық карта

5).Тест. «Өзіңді тексер»
6).Деңгейлік тапсырма

7).Оқулықпен жұмыс

8). Үйге тапсырма
9). Бағалау

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушының сабаққа дайындығын, қатысуын тексеру.

1 слайд. ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Тақтада үй тапсырмасының жауаптары жазылған, осы бойынша үй тапсырмасы тексеріледі.

№587(4,5,6)

№588

№589

2 слайд. IIІ. Графикалық диктант. Қайталау сұрақтары

  1. Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісі қалай табылады?

  2. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісі қалай табылады?

  3. Көбейткіштердің біреуі нөлге тең болса, көбейтінді неге тең?

  4. Көбейткіштердің саны екіден көп болған жағдайда теріс көбейткіштер саны тақ(жұп) болса көбейтінді қандай сан болады?

  5. Таңбалары әр түрлі екі сандарды бөлу ережесін айтыңдар?

  6. Таңбалары бірдей сандарды бөлу ережесін айтыңдар?

  7. Санды қандай рационал санға бөлуге болмайды?

  8. Қандай жағдайда екі рационал санның бөліндісі нөлге тең?

3 слайд. IҮ. Семантикалық карта

Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

4 слайд. Ү.Тест. Тапсырмаларды оқушылар орындап, тексертуге береді.

5 слайд. ҮІ.Деңгейлік тапсырмалар

А деңгейі 6 есеп, 1 есеп 1ұпай- барлығы-6ұпай

Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу=Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

2 ) Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу =Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

3) 94:(-(-2))=47

4) Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

5) Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

6) Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

В деңгейі 2ұпай-6ұпай

Амалдарды орындаңдар: №590

  1. (Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

  2. (Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

  3. (Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

С деңгейі 3ұпай-9ұпай

ҮІІ. Өрнектің мәнін тап.№596

  1. Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

  2. Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

  3. 3)Открытый урок на тему Рационал сандарды көбейту және бөлу

Теңдеуді шеш: 2ұпай-8ұпай

  1. 8-5х+х=16

8-4х=16

4х=8-16

4х=-8

Х=-2

2) 4.8х-5.5-х=-18.8

3.8х-5.5=-18.8

3.8х=-18.8+5.5

Х=-13.3:3,8

Х=-3.5

  1. 12х-5.9-7.5х+3.2=-4.05

4.5х-2.7=-4.05

4.5х=-4.05+2.7

4.5х=-1.35

Х=-0.3

  1. 9.1х+2-х-6=-52.6

8.1х-4=-52.6

8.1х=-52.6+4

8.1х=-48.6

Х=-6

ҮІІІ.Үйге тапсырма: § 3.4,§3.5 ережелерін жаттау. №№591, №593(3,4)№594

ІХ.Бағалау.

Өзін-өзі бағалау

Оқушының аты-жөні: __________________________________

р/с

Сабақ кезеңдері

балл

1

Үй тапсырмасы 0-2б

2

Графикалық диктант 0-2б

3

Математика әлемі 0-4б

4

Тест 0-5 балл

5

Деңгейлік тапсырма А деңгей 0-8б

6

Деңгейлік тапсырма В деңгей 0-4б

7

Деңгейлік тапсырма С деңгей 0-6б

«5»-- 20 -25 балл

«4»--15-19 балл

«3»--8-14 балл


1-нұсқа

2-нұсқа

1-д

1-с

2-а

2-д

3-д

3-с

4-с

4-д

5-д

5-с

6-д

6-с

7-с

7-с










№13 мектеп-гимназиясы







































© 2010-2022