Тақырыбы: Жай сандар, құрама сандар (5 класс)

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып: 5 «б »

Сабақтың тақырыбы: Жай сандар, құрама сандар

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай сандар және құрама сандар ұғымымен таныстыру. Есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

1.Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгелдеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

2. Үй тапсырмасын тексеру № 243, № 246 , № 252

1. Қандай натурал сандар 3-ке бөлінеді?

2. Қандай натурал сандар 9-ға бөлінеді?

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта,жай сандар кестесі, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың барысы: Жай сандар және құрама сандар жайлы мәлімет беріп, ережелерді түсіндіріп,нақты мысалдар келтіру арқылы түсіндіру

Жаңа сабақты меңгерту: Интерактивті тақтада ережелер жазулы тұрады.

  1. 1-ге және өзіне ғана бөлінетін натурал сандарды жай сандар деп атайды.

Мысал: 13 және 101 жай сандар

  1. Бөлгіштерінің саны екіден көп натурал сандарды құрама сандар деп атайды

Мысал: 8 саны -құрама сандар, бөлгіштері: 1,2,4,8.

  1. Айырмасы 2-ге тең екі жай санды егіз сандар деп атайды.

  1. Есептер шығару. Сыныпта 648-653

№648. Жай сандарды бір жолға,құрама сандарды екінші жолға жазыңдар

61,97,66,128,139,201,311,450,502,503,641,864,879,991.

Жай сандар:61 ,97, 311, 641, 879,991

Құрама сандар:66,128,201,450,502,864,

№ 258 -263 жазбаша тақтада орындау

Тақырыбы: Жай сандар, құрама сандар (5 класс)

5. Сабақты бекіту кезеңі:

1. Жай сандар деп қандай сандарды айтады?

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

  1. Үйге тапсырма: §10 сұрақ 1-3, № 267-272





© 2010-2022