- Преподавателю
- Математика
- Окрытый урок по математикум на тему Геометриялық прогрессия (9 класс)
Окрытый урок по математикум на тему Геометриялық прогрессия (9 класс)
Раздел | Математика |
Класс | 9 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Мұхан М.А. |
Дата | 01.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
9 «А» - сынып
Мерзімі: 5.12.14
Пәні: алгебра
Сабақтың тақырыбы: Геометриялық прогрессияның алғашқы n- мүшесінің қосындысы.
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: геометриялық прогрессияның алғашқы n- мүшесінің қосындысының формуласын енгізу және оны есептер шығару барысында қолдану дағдысын қалыптастыру.
ә) дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілетін дамыту.
б) тәрбиелік: оқушылардың белсенділігін арттыру,ұйымшылдыққа, өзіне-өзі баға беруге тәрбиелеу.
Сабақ типі: жаңа тақырыпты оқу.
Сабақ әдісі: сұрақ- жауап, проблемалық ситуация, деңгейлік жұмыс.
Сабақтың құралдары мен көрнекілігі: интерактивті тақта,.
ІV. Сабақ барысы .
1.Ұйымдастыру кезеңі.
1. Танымдық деңгей
Үй жұмысын тексеру:
№241, №242
1.Сан тізбегі дегеніміз не?
2.Сан тізбегінің берілу тәсілдерін айт?
3.Фибоначчи сандарын айт
4.Өспелі ,кемімелі тізбектер дегеніміз не?
5.Прогрессия термині қандай мағынаны білдіреді?
6.Арифметикалық прогрессия дегеніміз не?
7.Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын жаз
8.Геометриялық прогрессия дегеніміз не?
9. Геометриялық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласын жаз.
2.Алгоритмдік деңгей
Жаңа сабақ.
Есеп (барлық оқушыларға ортақ сұрақ)
Бір бейтаныс адам байға жұмыс сұрап келеді де өз өтінішін айтады: «Мен 30 күн ішінде күн сайын саған 100 000 тенге әкеліп отырайын. Ал сен маған 1-ші күні 100 000 тг үшін 1 тиын, 2-ші күні 100 000 тг үшін 2тиын, 3-ші күні 100 000 тг үшін 4 тиын бер, сол сияқты әр күні беретін ақшаңды алдындағы күнге қарағанда 2 есе артық беріп отырасың. Егер көнсең осыған, ертеңгі күнінен бастайық ». Бай 30 күн ішінде 3 000 00 0 тг аламын деп өте қуанады. Келесі күні екеуі нотариусқа барып келісімдерін заң бойынша бекітеді. Осы келісімде кім ұтады? (проблемалық ситуация) Шешуі. Шарты бойынша тізбек шығады:1; 2; 4; 8; 16; 32; 64; 128; 256;.... Ол-геометриялық прогрессия, , q=2, b1=1, n=30. S30 табу керек. Біртіндеп санау өте ыңғайсыз, сондықтан геометриялық прогрессияның n- мүшесінің қосындысының формуласын білу қажет.
(1)
(2)
-
мен (2)-ні азайтқанда
(3)
(4)
(5)
(6)
3.Шығармашылық деңгей.
Оқулықпен жұмыс
№252(1,2,7,8,9),№254(1-2)
4.Қорытындылау
Арифметикалық прогрессияның n-ші мүшесінің формуласы
Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласы
Геометриялық прогрессияның
n-ші мүшесінің формуласы
Геометриялық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысының формуласы
Үйге тапсырма беру§ 5.2 оқу, формулаларды білу. № 254(3-4) ,№252 (3-6)есептер
Поиск
Начало формы
Конец формы
Друзья сайта
Академия сказочных наук
Сайт детских домов Казахстана
Школа-портал учителей Алматы
Педагог.kz
ТЮЗ им.Сац
Литературно-художественный журнал "Простор"
Коллеги - педагогический журнал Казахстана
Персональный сайт Людмилы Енисеевой
Великая Отечественная
История комсомола Казахстана
Театр.kz
Памяти Владимира Гундарева
Три столицы в лицах: Верный, Алма-Ата, Алматы - персональный сайт Владимира Проскурина
Казахстанская Академия журналистского мастерства
"Книголюб" - литературно-художественный портал
Русский язык и литература в школах Казахстана
Статистика
Copyright Педагог