• Преподавателю
  • Математика
  • Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың қасиеттері келтіру формулалары (9 сынып)

Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың қасиеттері келтіру формулалары (9 сынып)

Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың қысқа мерзімді жоспары.

Қысқа мерзім жоспары:

Аты жөні жұмыс орн

Бірінші деңгейлі мұғалім Игманова У.А

Пәні : алгебра

Сынып: 9Б сынып

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық функциялардың қасиеттері. Келтіру формулалары.

Мақсаты :

(SMART,орта мерзім ж)

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлап, толықтауыш бұрыштар және ұқсас тригонометриялық функциялар ұғымын түсіндіру арқылы келтіру формулаларын меңгерту және практикада қолдана білу.

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзім жос/н

Келтіру формулаларының кестесін тиімді пайдаланады , оларды қолдана білу дағдылары қалыптасады, есеп шығару барысында ұтымды қолданады.

Табыс критериі:

Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін білу және сын тұрғысынан саралау. 1.Тригонметриялық функциялардың ширектегі таңбасын еске түсіру.

2.Тригонометриялық функциялардың жұп, тақ және периодын қолдана алу.

3.Толықтауыш бұрыш туралы білу.

4.Ұқсас функциялар туралы мәліметерді анықтау.

5.Келтіру формулалар туралы заңдылықтарды білу және қолдану.

6. Келтіру формулаларына мысал келтіру. Осы берілген критерилер бойынша оқушыларға толық түсінік беру, тақырыпқа байланыты есептерді шығару, талдау дағдысын қалыптастыру.

Негізгі идеясы :

«Толықтауыш бұрыштардың ұқсас функцияларының мәндері тең болады» оқушылардың барлығына түсінікті деңгейде жеткізу үшін осы теореманы негідей білу. а) негізгі идея толықтауыш бұрыш туралы түсінік қалыптастыру. ә)ұқсас функцияларды негідеп көрсету. б) теореманы меңгерту.

Оқулық :

(рекомен МОН РК)

А.Н.Шыныбеков «Атамұра-2013ж» Алгебра

Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурсы

Формативті

(ОдО)

Суммативті (ОО)

7 мин

Білу

Ұйымдастыру: қолайлы орта қалыптастыру.

Оқушыларды топқа бөлу. «синус, косинус, тангенс, котангенс»

Диалогтік оқыту арқылы

Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы анықтау. тригонометриялық функциялардың қасиеттеріне шолу жасау..

1.Қандай функцияларды тиргоно метриялық функциялар д.а

2.Таңдап алған функцияларының Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың қасиеттері келтіру формулалары (9 сынып) ,Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың қасиеттері келтіру формулалары (9 сынып),Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың қасиеттері келтіру формулалары (9 сынып),Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың қасиеттері келтіру формулалары (9 сынып)градустағы мәндерін табыңдар

3.Триг/фун анықталу облысы және мәндер облысы туралы айтып өтіңдер

4.Тригонометриялық функциялардың әр түрлі ширектердегі таңбаларын атаңдар

5. Тригонометриялық функциялардың тақ-жұптығы туралы және формуласын жазыңдар. Мысал келтіріңдер.

6.Тригонометриялық функциялардың периодтылығы туралы.

Үйге берілген №382,383,384 есептерді интерактивтік тақтада шығарылған үлгісіне қарап,өздерінің қатесін өздері тексереді де бағалайды.

«Шаттық шеңбері»

Топқа бөлінеді

«Ой қозғау»

Нақты қойылған сұраққа қысқа нұсқа жауап береді.

Топ мүшелерінен бір оқушы жауап береді.

Жауап берген оқшыны топ басшысы бағалау парағына белгілеп критери бойынша бағалайды.

Оқушылардың іс-әрекетін бақылау.

бақылау

Топ басшысы бағалау парағына бағалайды.

Толық жауап берсе-3 ұпай

Жартылай жауап берсе - 2ұпай

Жауап беруге тырысса-1 ұпай

Қорытынды бағалар сұрақ-жауаптан кейін қойылады.

Кітап, интерактив тік тақта, қосым ша әдебиет

10 минут

Түсіну

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

«Келтіру формулалары» туралы теориялық мағлуматтарды өздері кітаптан ақпарат жинайды, мазмұнын түсінеді. Оның негізгі мәселесіне көңіл аударады (келтіру формуласы)

«Топтастыру» Әр топ өздеріне берілген функциялар туралы келтіру формуласын тал дап мағынасын ашады. «Қонаққа бару» әдісі бойынша түсіндіреді. Ой бөліседі пікір алмасады.

Жаңа тақырыптың мазмұнын толық түсіндіріп ашса-3

Жаңа тақырып мазмұнын ашса-2

Ашуға тырысса-1

Оқулық, кесте,

Маркер, плакат

10 минут

Қолдану

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану

Іс-тәжірибеде жасау дағдысын қалыптас тыру. Кестені қолданып оқулықтан №405,407,409,410 есептерді талдау

«Жұптас, ақылдас,бөліс»

Әр топ берілген есептерді

шығарып түсіндіреді

5 минут

Талдау

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Тақырып бойынша бір-біріне «Ақылды доп» әдісі бойынша сұрақ жауап арқылы мазмұнын талдайды.

Тақырыпты қорытындылайды

5 минут

Жинақтау

Жаңа тақырып бойынша білімдерін жинақтап постер жасайды

Постердің мазмұны мен әрлеуіне көңіл бөлу, жаңа идеяларды ұсыну, салыстыру

Бағалау а) постердің мағыналы болуы. б) ерекше назар аудара тын бөлігі в) есеп шығаруда қолдана тын әдісі

5минут

бағалау

Топ басшылары бағаларды жинақтап қорытындылайды

Топ мүшелерін бағалау өлшеуіштері бойынша бағалау

3 минут

Кері рефлексия

Сабақтан алған әсерлері туралы ойларын мен ұсыныстарын стикерге жазады.

Пікір айту, ұсыныс жасау

Бағалау

Топты бағалау, А,В,С оқушыларды бақылау

А оқушыға арналған тапсырманың орындалуы

Сол сияқты В,С оқушының тапсырманы орындауы туралы.

Үйге тапсы рма беру

Кестені талдау, 1-4 сұраққа жауап, №406,408,411,413




© 2010-2022