- Преподавателю
- Математика
- Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту
Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Балманова Ш.Ж. |
Дата | 24.03.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Қызылорда облысы, Арал ауданы, Қарашалаң елді мекені, №75 орта мектеп,
математика пәнінің мұғалімі Бигелдиева Нургуль Бахитовна
Күні: 14 ақпан 2014 жыл.
Пәні: алгебра
Сыныбы: 7
Сабақтың тақырыбы
Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті. Бөлшектерді қысқарту.
№484-486, 495-497, 506-507
Сабақтың жалпы мақсаты
Білімділік: Оқушыларға рационал өрнек ұғымын, теңбе-теңдік пен теңбе-тең түрлендіруді, рационал бөлшектерді қысқартуды меңгерту, есептер шығарту.
Дамытушылық: Оқушыны ұқыпты тыңдауға, сұрақтарға нақты жауап беруге, практикамен ұштастыруға, тез шешім қабылдай білуге, өз білімін көрсете алу қасиеттерін ашуға үйрету.
Тәрбиелік: Өз беттерінше есеп шығаруға, ізденімпаздыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.
Сілтеме
7 сынып алгебра
Күтілетін нәтиже
Өз беттерінше есептеу дағдылары қалыптасады.
Тапсырма көздері
Жеке жұмыс
Жұптық жұмыс
Оқулықтан есептер
шығару
Оқулықтан есептер
шығару
Кейінгі тапсырмалар
ІІІ тарау. §1, №499
Сабақтың мазмұны бойынша мұғалімнің жазбалары:
І. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу, назарын сабаққа аудару, топқа бөлу.
ІІ.Сабақтың түрі: аралас, ойын сабақ
ІІІ.Сабақтың типі: білімділік пен дағдыны қалыптастыру.
ІҮ. Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап.
Ү. Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы, суреттер, тірек сөздер.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
А) Оқушылармен амандасу, түгелдеу, жағымды ахуал туғызу.
Ә) Назарын сабаққа аудару, сыныпты 2 топқа бөлу .
Б) топтардың бір біріне тілегін тыңдау.
ІІ. Мұғалімнің сөзі:
Сабақтың мақсатымен, құрылылымен таныстыру:
-
Коньки ойыны : үй тапсырмасын ауызша сұрақтар арқылы сұрау.
-
Биатлон ойыны: есептер шығару (жеке жұмыс)
-
Мәнерлеп сырғанау ойыны : есептер шығару (жұптық жұмыс)
ІІІ. Коньки ойыны : үй тапсырмасын ауызша сұрақтар арқылы сұрау:
-
Бүтін өрнектер деп нені айтады?
-
Бөлшек өрнек деп нені айтады?
-
Рационал өрнек деп нені айтады?
-
Рационал бөлшек деген не?
-
Бөлшектің негізгі қасиеті?
-
Тепе-тең өрнектер деп нені айтады?
-
Тепе-тең түрлендіру деп нені айтады?
ІҮ. Есептер шығару
Биатлон ойыны: Жеке жұмыс
Мәнерлеп сырғанау: Жұптық жұмыс
І топ ІІ топ
№488 бөлшекті қысқартыңдар:
(1, 3, 5) (2, 4, 6)
І топ ІІ топ
№498 бөлшекті қысқартыңдар:
(1, 2) (3, 4)
Ү. Сергіту сәті.
ҮІ. Сабақты қорыту: Блум таксаномиясы бойынша
VІІ.Кейінгі тапсырмалар:
ІІІ тарау. §1, №499
VІІІ. Бағалау:
Сабақ барысында жүргізілген жеке, жұптық жұмыстарға баға беріледі.
ІХ. Қорытынды:
Бүгінгі сабаққа рефлексия жүргізіледі. Бүгінгі сабақтан алған әсері, нені үйренгені жөнінде өз ойлары сұралады.