Квадрат теңсіздіктерді шешу

Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін қорыту сабағы. Квадрат теңсіздіктерді интервалдар әдісі,парабола әдісі бойынша шешу жолдарын салыстыру,ұқсастығын, айырмашылығын ажыратып, есептер шығару барысында қай тәсілдің тиімді екенін ажырату. Бұл сабақта оқушылар есептер шығарып, есепті қорғай біледі. Ойларын постерге түсіріп, оны қорғайды. Сабақты Блум таксономиясы салдым, Білу, түсінуге оқушылар есептер шығару алгоритмдерін салыстырады. қолдану есептер шығарып, талдау шығарған есебін қорғату, жинақ...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін: Келісемін: Келісемін: Әдістеме бірлестігі

Мектеп директоры Оқу ісінің меңгерушісі ғылыми-әдістемелік отырысында қаралды:

Бекбауов А.С. Ермекова Г.С. жұмыс орынбасары ӘБ жетекшісі Іргебаева Г.

________________ _______________ Орманов Н. ________ _________________

« » _________ ж. « » ___________ ж. « » ___________ ж. « » _________ ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздікті шешу әдістері





Пәні: Алгебра

Сынып: VIII «Б»

Мұғалім: Куздеева Г.С.

Мектеп: Н.К.Киікбаев

2013-2014 оқу жылы

Келісемін: Келісемін: Әдістеме бірлестігі

Оқу ісінің меңгерушісі ғылыми-әдістемелік отырысында қаралды:

Ермекова Г.С. жұмыс орынбасары ӘБ жетекшісі Іргебаева Г.

_______________ Орманов Н. ________ _________________

« » ___________ ж. « » ___________ ж. « » _________ ж.

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздікті шешу әдістері





Пәні: Алгебра

Сынып: VIII «Б»

Мұғалім: Куздеева Г.С.

Мектеп: Н.К.Киікбаев

2013-2014 оқу жылы

Күні:14.04.14 Сынып 8 «Б» Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаты: Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін меңгерту .

Сабақтың міндеті: 1. Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін түсіну, талдау;

2. Сыни ойлау арқылы пікірлерін айтып ойларын жинақтау,қорытындылау

3. Өз ойын нақты дәлелдермен жүйелі түрде жеткізуге үйрену

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың типі: Бекіту сабағы

Сабақтың әдіс - тәсілдері: Түсіндіру, Сұрақ - жауап,есептер шығару,ББҮ, топпен, жұппен талқылау

Сабақтың көрнекілігі: ИТ, қима қағаздар,бағалау парағы,Слайдтар

Күтілетін нәтиже: 1.Квадрат теңсіздіктерді шешу әдістерін біледі;

2. Топпен жұмыс істеу арқылы өз ойларын еркін айта білу

3. Топтық жұмыс арқылы ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың жоспары:

Кезең

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Қолданған әдіс- тәсілдер

Білім

4 мин

Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық

1. Сыныпта атмосфералық ахуал орнату. Оқушылардың көңіл-күйін сұрау.Салемдесу

2. Оқушыларды ортаға шеңбер құру арқылы, квадрат теңсіздіктің шешу әдістері боынша топқа бөлу

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады. Топқа бөлініп орындарына отырады.

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып,өткен тақырыпты еске түсіреді және одан әрі орындауға тиісті әрекетке қажеттілігі қалыптасады.

Сұрақ- жауап

Топқа бөлу



Түсіну

10 мин

Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту, жаңа сабақ

Мұғалім сұрақ қояды:

1.Квадрат теңсіздік дегеніміз не?

2.Біз квадрат теңсіздіктің қандай шешу әдісін білеміз?

3.Онда біздің тақырыбымыз (квадрат теңсіздіктің шешу әдістері)

Тақтаға сабақтың тақырыбың ілемін,сабақтын мақсатын және

міндетін ашамын.

Үй тапсырмасын сұрау № 302, №303 есепті тексеру, шеңбер ішіндегі шеңбер әдісі бйынша қайталау сұрақтарын сұрау

Суреттерге қарап бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады.

Мұғалім сұрағына жауап қайтарады.

«Аквариум»

Оқушылар кіші және үлкен шеңберге тұрып, әр топ өз топтары бойынша қарсы топқа сұрақтар қояды, қарсы топ жауап береді.

Топтарға бөлініп. Үй тапсырмасын №302 «интервалдар», №303 «парабола» топтары жауаптарын айтады.

Сұрақ- жауап

«Аквариум» әдісі

Топтық жұмыс

Қолдану

5 мин

1.қызығушылығын ояту

2. ой қозғау

3. мағынаны ажырату

Мақсат қою

Постер құру, бір топ парабола әдісімен, интервалдар әдісінің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады.

Өзін- өзі бағалайды

Екі әдістің ұқсасатығы мен айырмашылығын айтады. Ортақ шешімге келеді.

Сұрақ-жауап

Топтық жұмыс

Талдау

10 мин

Жаңа сабақты бекіту

Есептер шығару Оқулықпен жұмыс №303

парабола әдісімен шешеді, интервалдар әдісімен шешеді

Тапсырмаларды орындайды.

Жұптық жұмыс

Өзін- өзі бағалайды

Дәптермен жұмыс, №303 есепті «Мен- саған, сен - маған» әдісі бойынша шығарған есептерін қорғайды.

Жұптықжұмыс

«Мен- саған, сен - маған»

Жинақтау

8 мин

Қорыту

Әр оқушыға тест тапсырмасы беріледі

Дәптермен жұмыс.

Жеке жұмыс

Жеке жұмыс

Бағалау

6 мин

1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы

2.Өзара бағалау

Бүгінгі сабақта өзін-өзі бағалайтындарын айтамын.

Кері байланыс

Өзін өзі бағалайды.

БҮҮ кестесі бойынша

Смайликтер арқылыӨз ойларын жеткізу

Үй тапсырмасы

№305, №306

Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіріп береді

Квадрат теңсіздіктерді шешуКвадрат теңсіздіктерді шешуКвадрат теңсіздіктерді шешу



Тест жұмысы (өзіңді тексер!!!) Аты - жөні______________________

  1. Мына теңсіздіктердің ішінен квадрат теңсіздікті табыңдар. а)ах2+8≤0 в)5х+3=0 с)6х2-3х+5 д)ах2+вх+с=0

  2. Мына теңсіздіктің коэффициенттерін анықтаңдар, -8х2+5-6х=0

а)а=8,в=5,с=-6 в)а=-8,в=-6,с=5 с) а=-5,в=-6,с=-8 д) а=8,в=6,с=5

  1. Квадрат теңсіздіктің жалпы түріне келтір, 3≤6х-8х 2 а) 0≤6х-8х 2 в)-8х2+6х+3≥0 с)8х2-6х+3≤0 д) 3≤6х-8х 2

  2. а - ң қандай мәнінде параболаның тармағы жоғары қарайды? а)а=0 в)а≤0 с)а<0 а)а>0

  3. Теңсіздікті шешіңдер, (х-1)(х+3)≤0 а)[-3;1] в)[1;3] с)(-∞;-3]U[1;+∞) д) (-∞;-1]U[3;+∞)

  4. Теңсіздікті шешіңдер, х2-4х+4≥0 а)(-∞;2) в)(-∞,+∞) с) (-∞;2] д) [2,+∞)

  5. 2+х-1>0 теңсіздігінің шешімдер аралағын көрсет а) х=1 в) (-∞,+∞) с)Ǿ д)(-∞;1)

  6. Теңсіздікті шешіңдер. -х2+9>0

а) (-∞;-3]U[3;+∞) ; в)[-3;3] с) Ǿ д)(-3;3)

  1. Теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңдар, 3х2-7х+2<0 а)1 в)2 с)3 д)4

  2. Теңсіздікті шешіңдер,2х2+9х+4>0 а) (-∞;-3]U[1;+∞) ;в) (-∞;-4)U(-0,5;+∞); с)(-4;-0,5) д)(-3;1)

  3. х2-х-6<0 теңсіздігін қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды тап, а)-2 в)-3 с)-1 д)0

  4. Теңсіздікті шешіңдер (4х-3)2+(3х-7)2≤(5х+1)2+5х2+4х-123

а) (-∞;-3]U[1;+∞) в) (-∞;-6]U[7;+∞) с) (-∞;-18]U[15;+∞) д) (-∞;-18]U[2;+∞)

Тест жұмысы (өзіңді тексер!!!) Аты - жөні______________________

  1. Мына теңсіздіктердің ішінен квадрат теңсіздікті табыңдар. а)ах2+8≤0 в)5х+3=0 с)6х2-3х+5 д)ах2+вх+с=0

  2. Мына теңсіздіктің коэффициенттерін анықтаңдар, -8х2+5-6х=0

а)а=8,в=5,с=-6 в)а=-8,в=-6,с=5 с) а=-5,в=-6,с=-8 д) а=8,в=6,с=5

  1. Квадрат теңсіздіктің жалпы түріне келтір, 3≤6х-8х 2 а) 0≤6х-8х 2 в)-8х2+6х+3≥0 с)8х2-6х+3≤0 д) 3≤6х-8х 2

  2. а - ң қандай мәнінде параболаның тармағы жоғары қарайды? а)а=0 в)а≤0 с)а<0 а)а>0

  3. Теңсіздікті шешіңдер, (х-1)(х+3)≤0 а)[-3;1] в)[1;3] с)(-∞;-3]U[1;+∞) д) (-∞;-1]U[3;+∞)

  4. Теңсіздікті шешіңдер, х2-4х+4≥0 а)(-∞;2) в)(-∞,+∞) с) (-∞;2] д) [2,+∞)

  5. 2+х-1>0 теңсіздігінің шешімдер аралағын көрсет а) х=1 в) (-∞,+∞) с)Ǿ д)(-∞;1)

  6. Теңсіздікті шешіңдер. -х2+9>0

а) (-∞;-3]U[3;+∞) ; в)[-3;3] с) Ǿ д)(-3;3)

  1. Теңсіздіктің бүтін шешімдерін табыңдар, 3х2-7х+2<0 а)1 в)2 с)3 д)4

  2. Теңсіздікті шешіңдер,2х2+9х+4>0 а) (-∞;-3]U[1;+∞) ;в) (-∞;-4)U(-0,5;+∞); с)(-4;-0,5) д)(-3;1)

  3. х2-х-6<0 теңсіздігін қанағаттандыратын ең кіші бүтін санды тап, а)-2 в)-3 с)-1 д)0

  4. Теңсіздікті шешіңдер (4х-3)2+(3х-7)2≤(5х+1)2+5х2+4х-123

а) (-∞;-3]U[1;+∞) в) (-∞;-6]U[7;+∞) с) (-∞;-18]U[15;+∞) д) (-∞;-18]U[2;+∞)

ТЕСТТІҢ КІЛТІ

1 - А 7 - С

2 - В 8 - Д

3 - С 9 - А

4 - Д 10 - В

5 - А 11 - С

6 - В 12 - Д

БАҒАЛАУ:

1 - 4 ұпай бағасы - 3

5 - 8 ұпай бағасы - 4

9 - 12 ұпай бағасы - 5



© 2010-2022