Планирование «Функция туындыларын есептеу»

Сабақтың тақырыбы: Функциялардың туындыларын есептеу     Мақсаты:       1. Білімділік мақсаты:  «Туындыларды есептеу ережелері», « Тригонометриялық функциялардың туындысы, «Күрделі функцияның туындысы тақырыптарын игеру барысында оқушылардың алған білімдерін тереңдету, бір жүйеге келтіру. Туындыларды есептеу ережелерін функциялардың туындысын табуды қолдана білуге үйрету, оқушылардың білім деңгейін бекіту, бағалау, тексеру.       2. Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың өз беттерімен білімдерін тексеру  дағдыларын дамыту, өз қабілеттеріне деген сенімділіктерін жетілдіру. Ойлау, ой-өріс қабілеттерін дамыту. Математика тарихын пәнмен байланыстыра отрырып  оқушылардың білімін кеңейту. 3.Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың дүниетанымдарын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.   Сабақ түрі:  қайталау, сайыс және кіріктірілген сабақ.   Қолданылатын материалдар: слайд, проектор, тест тапссырмалары жазылған карточкалар, Сабақтың  барысы:   1.     Кіріспе. 2.     Математика тарихына шолу жасау. 3.     Ньютон аялдамасы. 4.     Эйлер аялдамасы. 5.     Лейбниц аялдамасы. 6.     Сабақты қорытындылау.   І. Математика тарихына шолу: 1. Қазіргі «туынды» терминін алғаш рет қолданушы кім? 2. Туындыны жүйелі түрде дамытқан кімдер? 3.Туындыны олар қалай деп атаған? 4.Математикалық анализдің кең арналы ғылымға айналуына үлес құосқан кімдер? ІІ. «Ньютон аялдамасы. Сұрақтар: 1.     Функцияның нүктедегі туындысы анықтамасын тұжырымдаңдар. 2.     Туындысы болатын функция қалай аталады?. 3.     Функциялардың қосындысының туындыларының ережелерін табыңдар? 4.     Функциялардың  көбейтіндісінің туындыларының ережелерін табыңдар? 5.     Тағы қандай туынды есептеу ережелері бар? 6.     Туынды формулаларын еске түсіріңдер. 7.     Тригонометриялық функцияның туындысы? 8.     Күрделі фунуцияның туыныдысын жазыңдар? 9.     10.                       Сияқты қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешуге арналған формулаларды жазыңдар.   Оқушылар ауызша жауап береді және тақтаға  жазып көрсетеді. ІІІ. «Эйлер аялдамасы» Есептеңдер: 1.Туындысын тап: А)           В)       С)       Д)   2.Туындысын тап: А)     В)    С)    Д)   3.   А)   В)   С)   Д)   4. А)     В)    С)       Д)   5.    функциясының -мәнін есепте. А) 1         В) 18       С) 2       Д) -10   6.     функциясының -мәнін есепте. А)         В)         С)25          Д) 7.  функциясының теңдеуін шеш. А)        В)   С)   Д) дұрыс жауабы жоқ 8.   функциясының теңдеуін шеш. А)     В)       С)   Д) дұрыс жауабы жоқ   IV Лейбниц аялдамасы: Төмендегі берілген есептердің өз таңдауларың бойынша шешімін табыңдар.   Есептер енді күрделене түседі. Уақытты үнемдей отырып шығаруларың қажет.   1.     Функцияның туындысын табыңдар: А)   В)   С)   Д) Дұрыс жауабы жоқ.   2.     Функциясының туындысын тауып,        А) -40             В) 30        С) 25      Д) -10   3.     Функциясының туындысын тап. А)          В)       С)        Д)   4.     туындысын тап. А)       В)       С)       Д)Дұрыс жауабы жоқ   5.  туындысын тап. А)    В)   С)   Д) Дұрыс жауабы жоқ   6.  туындысын тап. А)       В)       С)      Д)Дұрыс жауабы жоқ   7.  туындысының   мәнін есепте. А)       В)    С)    Д) дұрыс жауабы жоқ 8.   туындысын тап. А)   В)  С)   Д) Дұрыс жауабы жоқ 9. 10.Туындысын тап: Тапсырманы орындап болсаңдар есептерді тексерейік. Ол үшін есетердің шешімін диагностикалық орталыққа берейік. Әрбір дұрыс шешім 1 ұпай береді.   VСабақты қортындылайық. Екі топтың жинаған ұпайлар санын есептеп, жеңіске жеткен топты анықтаймыз. Жеңіске жеткен топты марапаттау.
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Функциялардың туындыларын есептеу



Мақсаты: 1. Білімділік мақсаты:

«Туындыларды есептеу ережелері»,

« Тригонометриялық функциялардың туындысы, «Күрделі функцияның туындысы тақырыптарын игеру барысында оқушылардың алған білімдерін тереңдету, бір жүйеге келтіру. Туындыларды есептеу ережелерін функциялардың туындысын табуды қолдана білуге үйрету, оқушылардың білім деңгейін бекіту, бағалау, тексеру.

2. Дамытушылық мақсаты:

Оқушылардың өз беттерімен білімдерін тексеру дағдыларын дамыту, өз қабілеттеріне деген сенімділіктерін жетілдіру. Ойлау, ой-өріс қабілеттерін дамыту. Математика тарихын пәнмен байланыстыра отрырып оқушылардың білімін кеңейту.

3.Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың дүниетанымдарын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Сабақ түрі: қайталау, сайыс және кіріктірілген сабақ.

Қолданылатын материалдар: слайд, проектор, тест тапссырмалары жазылған карточкалар,

Сабақтың барысы:


  1. Кіріспе.

  2. Математика тарихына шолу жасау.

  3. Ньютон аялдамасы.

  4. Эйлер аялдамасы.

  5. Лейбниц аялдамасы.

  6. Сабақты қорытындылау.

І. Математика тарихына шолу:

1. Қазіргі «туынды» терминін алғаш рет қолданушы кім?

2. Туындыны жүйелі түрде дамытқан кімдер?

3.Туындыны олар қалай деп атаған?

4.Математикалық анализдің кең арналы ғылымға айналуына үлес құосқан кімдер?

ІІ. «Ньютон аялдамасы.

Сұрақтар:

  1. Функцияның нүктедегі туындысы анықтамасын тұжырымдаңдар.

  2. Туындысы болатын функция қалай аталады?.

  3. Функциялардың қосындысының туындыларының ережелерін табыңдар?

  4. Функциялардың көбейтіндісінің туындыларының ережелерін табыңдар?

  5. Тағы қандай туынды есептеу ережелері бар?

  6. Туынды формулаларын еске түсіріңдер.

  7. Тригонометриялық функцияның туындысы?

  8. Күрделі фунуцияның туыныдысын жазыңдар?

  9. Планирование «Функция туындыларын есептеу»

  10. Сияқты қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешуге арналған формулаларды жазыңдар.

Оқушылар ауызша жауап береді және тақтаға жазып көрсетеді.

ІІІ. «Эйлер аялдамасы»

Есептеңдер:

1.Туындысын тап:

Планирование «Функция туындыларын есептеу»

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

2.Туындысын тап:

Планирование «Функция туындыларын есептеу»

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

3. Планирование «Функция туындыларын есептеу»

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

4. Планирование «Функция туындыларын есептеу»

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

5.Планирование «Функция туындыларын есептеу» функциясының Планирование «Функция туындыларын есептеу»-мәнін есепте.

А) 1 В) 18 С) 2 Д) -10

6. Планирование «Функция туындыларын есептеу» функциясының Планирование «Функция туындыларын есептеу»-мәнін есепте.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В)Планирование «Функция туындыларын есептеу» С)25 Д)Планирование «Функция туындыларын есептеу»

7. Планирование «Функция туындыларын есептеу» функциясының Планирование «Функция туындыларын есептеу»теңдеуін шеш.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

Д) дұрыс жауабы жоқ

8.Планирование «Функция туындыларын есептеу» функциясының Планирование «Функция туындыларын есептеу»теңдеуін шеш.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) дұрыс жауабы жоқ

IV Лейбниц аялдамасы:

Төмендегі берілген есептердің өз таңдауларың бойынша шешімін табыңдар.

Есептер енді күрделене түседі. Уақытты үнемдей отырып шығаруларың қажет.


  1. Функцияның туындысын табыңдар:

Планирование «Функция туындыларын есептеу»

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Дұрыс жауабы жоқ.


  1. Функциясының туындысын тауып, Планирование «Функция туындыларын есептеу»

Планирование «Функция туындыларын есептеу»

А) -40 В) 30 С) 25 Д) -10

3. Планирование «Функция туындыларын есептеу» Функциясының туындысын тап.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В)Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

4. Планирование «Функция туындыларын есептеу» туындысын тап.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д)Дұрыс жауабы жоқ

5. Планирование «Функция туындыларын есептеу» туындысын тап.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Дұрыс жауабы жоқ

6. Планирование «Функция туындыларын есептеу» туындысын тап.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д)Дұрыс жауабы жоқ

7. Планирование «Функция туындыларын есептеу» туындысының Планирование «Функция туындыларын есептеу» мәнін есепте.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу»

С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) дұрыс жауабы жоқ

8. Планирование «Функция туындыларын есептеу» туындысын тап.

А) Планирование «Функция туындыларын есептеу» В) Планирование «Функция туындыларын есептеу» С) Планирование «Функция туындыларын есептеу» Д) Дұрыс жауабы жоқ

9. Планирование «Функция туындыларын есептеу»

10.Туындысын тап: Планирование «Функция туындыларын есептеу»

Тапсырманы орындап болсаңдар есептерді тексерейік. Ол үшін есетердің шешімін диагностикалық орталыққа берейік. Әрбір дұрыс шешім 1 ұпай береді.

VСабақты қортындылайық.

Екі топтың жинаған ұпайлар санын есептеп, жеңіске жеткен топты анықтаймыз.

Жеңіске жеткен топты марапаттау.


© 2010-2022